Фан Клуб: Вардар

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
demek novinarite od sport se reper za toa sto se slucuva vo makedonskiot fudbal, mnogu objektivni se^^ tie od sport se lutat bidejki serafimov se osmelil mesto so nivnite menageri da sorabotuva so drugi, pa sega go plukaat kakov predavnik bil itn. i kako bilo mozno stranski menager da krade igrac od makedonski klub, a naopaku ne bilo mozno. demek niv gi zabolel k*rot za vardar. gi zabole sto zamina vo stranstvo bez nekoj od nivnite da zaraboti, da sorabotuvase so idi odnosno menagerite koi se blisku so nego deneska ke citavme komentar na sajtot na sport kako herojot serafimov preziveal bez plata i napravil bombasticen transfer vo FK shuto gomnari i deka negoviot bil najgolem. isto taka odredeni faci od vardar gi boli bidejki vo ova scenario nema pari za niv na crno. poubavo e koga klubot sto go bara ke sedne na masa so niv i domakinski ke im ponudi nesto oficijalno i malku pojke na drug nacin.

samiot kazav deka transferot mozda mu e greska, prerano mu e realno i tesko ke bide vednas da se izbori za startersko mesto kaj vozdovac, no od druga strana vozdovac znae da forsira igraci. lani sitnaa igrac za nad 2 milioni evra vo PL, izmegu nekolku fudbaleri za solidni sumi (200.000 do priblizno milion) na primer vo belgija, a i marko gjorgjievski iako se uste ne e najspremen za toj level dobiva solidna minutaza (mada kako ofanzivec polesno e bidejki povise se rotira vo ofanzivata). baska serafimov kaj vardar nemase debel dogovor, pa em bese bez plata em i taja plata nekogas koga ke ja dobie nema da mu pravi golema razlika. razbiram sto navivacite se razocarani, ama treba da se porazocarani od upravata. nitu ova nitu transferite na antovski i todoroski ili toj na musliu nema da se slucea pri pravilno rabotenje na klubot.
Шефе ај ќути си и не се бламирај као објективен си и демек поразличен од нас другите.
Еве колку разбираш од муабетов:
"tie od sport se lutat bidejki serafimov se osmelil mesto so nivnite menageri da sorabotuva so drugi"

А врв ти се анализиве што ги читаш на transfermarkt па не просветлуваш нас овде за трансфери.

И не знам колку ти е јасен бесот наш, дека се однесува за карактерот на копилево, не бил изборот меѓу Вардар и Јувентус па да не му се замерува, него отиде у клуб кај што сигурно и од јуни би нашол подобар од Вождовац.

Алооо тимот кој те изградил на спортски план у прва прилика го оставаш на цедило, а уште и се правда со некој глупи соопштенија сестра му што му ги има пишано... уште сум нервозен се да му ебам куртонско.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Шефе ај ќути си и не се бламирај као објективен си и демек поразличен од нас другите.
Еве колку разбираш од муабетов:
"tie od sport se lutat bidejki serafimov se osmelil mesto so nivnite menageri da sorabotuva so drugi"

А врв ти се анализиве што ги читаш на transfermarkt па не просветлуваш нас овде за трансфери.

И не знам колку ти е јасен бесот наш, дека се однесува за карактерот на копилево, не бил изборот меѓу Вардар и Јувентус па да не му се замерува, него отиде у клуб кај што сигурно и од јуни би нашол подобар од Вождовац.

Алооо тимот кој те изградил на спортски план у прва прилика го оставаш на цедило, а уште и се правда со некој глупи соопштенија сестра му што му ги има пишано... уште сум нервозен се да му ебам куртонско.
ti se blamiras bidejki ocigledno nemas pojma sto se slucuva pri transferite vo makedonija. jas nitu sum menager na serafimov, nitu sum blizok so negov menager, a ne sum ni navivac na vardar, taka sto bas sum objektiven vo slucajov. i ne znam sto ti e muabetot so transfermarkt, tamu nema sto da se cita za makedonskata liga osven statisticki izvestai, demek od tamu imam informacii koj kako igral. ako e taka togas fati i ti citaj na transfermarkt, pa prenesi do upravata na vardar koj go biva, mozda ke dobies provizija^^

inace mora da si epten otsecen od makedonskiot fudbal ako ne znaes koja uloga ljugeto od sport ja imaat vo nego. ne slucajno vo sekoja vtora artikla mu go pusat k*rot na adem, pricina e sto se bliski so nego i se nadevaat da lapnat preku negov transfer. zaradi toa nekoi fudbaleri gi velicat do bez kraj, a za drugi nema da procitas dve recenici za edna godina. od transferot na serafimov nemaa nikakva korist pa sega napisaa populisticka artikla za da dobijat klikovi. ti drkaj si go na taja artikla ako posle toa ti e podobro. totalno te podrzuvam, vazno da ti se olesni (y)
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
ti se blamiras bidejki ocigledno nemas pojma sto se slucuva pri transferite vo makedonija. jas nitu sum menager na serafimov, nitu sum blizok so negov menager, a ne sum ni navivac na vardar, taka sto bas sum objektiven vo slucajov. i ne znam sto ti e muabetot so transfermarkt, tamu nema sto da se cita za makedonskata liga osven statisticki izvestai, demek od tamu imam informacii koj kako igral. ako e taka togas fati i ti citaj na transfermarkt, pa prenesi do upravata na vardar koj go biva, mozda ke dobies provizija^^

inace mora da si epten otsecen od makedonskiot fudbal ako ne znaes koja uloga ljugeto od sport ja imaat vo nego. ne slucajno vo sekoja vtora artikla mu go pusat k*rot na adem, pricina e sto se bliski so nego i se nadevaat da lapnat preku negov transfer. zaradi toa nekoi fudbaleri gi velicat do bez kraj, a za drugi nema da procitas dve recenici za edna godina. od transferot na serafimov nemaa nikakva korist pa sega napisaa populisticka artikla za da dobijat klikovi. ti drkaj si go na taja artikla ako posle toa ti e podobro. totalno te podrzuvam, vazno da ti se olesni (y)
Vo pravo si za Sport! Na primer vo izminatiov period nema da procitas nishto dobro za Najdovski,Miceski,Tosevski pa i za Cvetanovski a vo sporedba so velicenje na Serafimov , Brdaroski,Gaceski ...
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Vo pravo si za Sport! Na primer vo izminatiov period nema da procitas nishto dobro za Najdovski,Miceski,Tosevski pa i za Cvetanovski a vo sporedba so velicenje na Serafimov , Brdaroski,Gaceski ...
abe tim na polusezona, a mu nasle mesto na adem, demek tipot bil podobar od stoilov i micevski. napred ibraimi go stavile za da ne im se luti shkendija vo slucaj samo eden nivni da bide vo sostavot. i ne samo sto forsiraat nivni puleni, namerno se protiv nekoi so koi nemaat dobri odnosi odnosno nekoi preku koi sekako ne mozat da zarabotat. demek blagojevic od sileks zasluzil da bide vo timot na polusezonata, a novak i tosevski ne, kao tie dvajca poslabi bile od nego...
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
abe tim na polusezona, a mu nasle mesto na adem, demek tipot bil podobar od stoilov i micevski. napred ibraimi go stavile za da ne im se luti shkendija vo slucaj samo eden nivni da bide vo sostavot. i ne samo sto forsiraat nivni puleni, namerno se protiv nekoi so koi nemaat dobri odnosi odnosno nekoi preku koi sekako ne mozat da zarabotat. demek blagojevic od sileks zasluzil da bide vo timot na polusezonata, a novak i tosevski ne, kao tie dvajca poslabi bile od nego...
Se ti e na mesto ova !
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Чекај сеа овие од Спортмедиа или екс Мак Спорт стигнаа да мерат кој колку го сакал Вардар. Дај ве молам смешно е они да бидат репер. Најголеми гадови што може да ги има...
Момци,
Утре од 3 играме?
Линк ќе најдеме ли?
Ќе има зашто Хајдук си ги пренесува своите утакмици на официјалниот сајт. Ако чекавме на Вардар каде таканаречениот оперативен менаџер ги фотка играчите на тренинг со мобилен, тешко на нас...
Автоматски споено мислење:

Цитирам текст од твитер по повод нежниот статус на копилево серафимов:

"Ај не се брукај пичко една, те величев овде на твитер, ама секој збор го повлекувам.
Како пичка од сред тренинг те снемало, а не си ни кажал дека имаш план да смениш клуб.
@fkvardar те напраи играч, а најмалце што можеше е да останеш до јуни, а не кога е нај зорт да избегаш.
У секој случај јунаците на мака се познаваат, а очигледно ти не си таков.
Еден Аврамовски остана, кој е убедливо најдобар играч у ПМФЛ и може да бира кај да игра, а е дел од Вардар само 1 год, не 13 ко тебе."

У глобала и ја го имам истото мислење, само се чудам како погоре некој и го оправдаа потегов.
У најмала рака можеше да остане до јуни, нема он 39год па ова му било земи и остави понуда па немал можност да бира.... Се што можеше е да си набилда плус цена, немаше никаков зијан кога има загарантирана минутажа, а и без жалопојки ве молам дека играл за пари, бизнис било тоа и кур се тресе... кога остана Жуниор и Аврамовски, можеше и копитово да истера уште 6 месеци, и најтажно ќе биде ако иде стварно у Вождовац за резерва да биде.
Исто ко тој Филип Стојчевски кога у сред припреми у Анталија му текна дека можел да игра у подобар клуб од Вардар, па ене го сеа игра по балони.

Еве спортмедиа со уште подобар опис му го плеснале у фаца,нека прочита ова и типов што глуми менаџер, а све што прати е позиции на играчиве на transfermark и YouTube видеа, пошо он го правдаше:

Еве и тебе да ти реплицирам. Со кој образ Спортмедиа си земаат за право да му го плеснат у фаца на детето?! Истите тие гомна што го шутираа логото на Вардар на насловна на тој нивниот сега пропаднат весник. Или мал си, не памтиш...
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Нема коментари за денешниот натпревар.Од тоа што го видов прво полувреме Хајдук притискаше ние поведове по одличната контра на Мицевски а првото го игравме и со доста послаб состав.Во второто почнавме добро потоа Хајдук смени цела постава и за воља на вистината гледав до 2-1 после нз како се примиле трет гол.Се на се не е лошо Хајдук си е Хајдук не е слаба екипа а и ова им беше трет или четврт натпревар на зимските подготовки додека на нас тек прв.Добро е што играме со посилни противници а да осетат и младите малку фудбал со посилни противници.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
highlights:

go ima i celiot natprevar na kanalot na hajduk. go gledav skoro celiot natprevar i zaminuvanjeto na serafimov najverojatno ke se kompenzira so najdovski ili mladenovski. stefan naumceski ne mi se veruva ozbilno da go planiraat, ako ne dojde nova suspenzija za transferi verojatno najkasno letoto ke si zamine, ne mi se veruva ni srednorocno da e opcija za prviot tim. aleksandar gjurkovski koj e U19 reprezentativec mislam deka isto se uste e daleku od prviot tim.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.706
Изгледав само 20 минути додека бев на пауза, некаде после голот ама не можев да се сконцетрирам на играта, имавме мисла 2 шанси од контра ама Матеј и Џемо не ги реализираа.

Од тоа што го видов мислам дека се играло отворена утакмица па не е ни чудно што примиле 3 гола.

Не знам што може да очекуваме со Динамо ама добри се овие пријателски со овие клубови, убаво ќе не спремат за престојната полусезона.
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
На 1:0 имавме добри шанси преку Матеј, а во второ преку Жуни и Колевски.Дојде казна и голови директно по наши грешки.

Факт е дека немаме многу играчи па да гледаме фудбал 90 минути, се ваков тек ќе имаат контролите.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Нема коментари за денешниот натпревар.Од тоа што го видов прво полувреме Хајдук притискаше ние поведове по одличната контра на Мицевски а првото го игравме и со доста послаб состав.Во второто почнавме добро потоа Хајдук смени цела постава и за воља на вистината гледав до 2-1 после нз како се примиле
трет гол.Се на се не е лошо Хајдук си е Хајдук не е слаба екипа а и ова им беше трет или четврт натпревар на зимските подготовки додека на нас тек прв.Добро е што играме со посилни противници а да осетат и младите малку фудбал со посилни противници.
Па баш напротив првото полувреме го игравме со состав во кој имаше повеќе стандардни првотимци: Гача, Тошевски, Новак, Брдаровски, Мицевски, Цветаноски, Ибиши. Го отворивме резултатот по една нивна грешка. Хајдук имаше контрола на играта, но без посериозни шанси за гол и успеавме да одолееме на нивниот притисок.
Второ излеговме со комплетна нова постава, но благодарение на Аврамовски преостанатите 45 минути воспоставивме рамнотежа на средината на теренот и создадовме неколку изгледни прилики при резулат од 0-1, но без реализација. Првиот гол на Хајдук падна по еден карамбол во шеснаесетникот, а вториот и третиот беа поради кардинални грешки на Димоски и Адем.
Во секој случај добро е што се играат контроли со појаки противници. Од една страна играчите се многу помотивирани за надигрување, а од друга страна можност за побрзо созревање на помаладите и напредок во одредени елементи од нивната игра.
highlights:

go ima i celiot natprevar na kanalot na hajduk. go gledav skoro celiot natprevar i zaminuvanjeto na serafimov najverojatno ke se kompenzira so najdovski ili mladenovski. stefan naumceski ne mi se veruva ozbilno da go planiraat, ako ne dojde nova suspenzija za transferi verojatno najkasno letoto ke si zamine, ne mi se veruva ni srednorocno da e opcija za prviot tim. aleksandar gjurkovski koj e U19 reprezentativec mislam deka isto se uste e daleku od prviot tim.
Александар Ѓурковски имаше доста солидно издание од она што го видов. Одигра перфектни 45 минути, без ниту една грешка. Исто така мора да го пофалам и Ибиши, кој им задаваше многу проблеми на дефанзивците на Хајдук.
Инаку приказната со укинувањето на забраната за трансфери не е завршена. Од клубот сепак поднеле жалба, а и Максимов сведочел во корист на Вардар. Така да ако се реши целата работа до крајот на јануари, можеби и ќе се одлучат за ангажирање на одредени играчи...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Ѓурковски и според мене одигра добри 45 минути. Ми фати око!
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Александар Ѓурковски имаше доста солидно издание од она што го видов. Одигра перфектни 45 минути, без ниту една грешка.
kako stoper nekogas imas natprevari na koi ne vleguvas vo kriticni situacii i mozno e da odigras bez greska iako ne si na visok level. gjurkovski ima kapacitet nekogas da zaigra za vardar (potalentiran e od naumceski koj e prilicno limitiran), no momentalno e daleku od 1. MFL sto e i normalno bidejki e generacija 2002. nego i vo U18/19 go imam gledano i se uste nema dovolno sigurnost da igra na potrebniot level, siguren sum deka barem za slednata pola godina ne e ozbilno vo planovite na vasoski, mada sekako super bi bilo da me iznenadi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom