Фан Клуб: Вардар

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Според медиумите за следна година остануваат следните играчи: Гачевски, Алексовски, Попов, Новак, Брдаровски, Битанг, Барсегјан, Максимов, Попзлатанов, Тошевски и младинците кои добиваа шанса.
Очекувам најмалку 7-8 нови играчи и се надевам дека најдоцна до 10 јуни ќе има нови имиња.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Според кои медиуми? Оти за Новак и Барсегјан викаа дека ќе си одат, така да не сум сигурен за нив двајца. А за остатокот да.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Од тие што остануваат има добри играчи пкрај кој би се вртела играта ама ќемора да се донесе и некој што ќеподигне квалитет не само надежни младинци..
 
Ф

Флеш

Гостин
Амди Бајрам би било одлично засилување за Вардар.Знае да дрибла .Башка искуство има големо.Може младите да ги замислиме како се компактни со Амди.Како коалиција.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Според медиумите за следна година остануваат следните играчи: Гачевски, Алексовски, Попов, Новак, Брдаровски, Битанг, Барсегјан, Максимов, Попзлатанов, Тошевски и младинците кои добиваа шанса.
Очекувам најмалку 7-8 нови играчи и се надевам дека најдоцна до 10 јуни ќе има нови имиња.
ne bi bilo loso gledajki sto se slucuva vo posledniot period. za vo startniot sostav bi nedostigal LB i mislam deka manevski ne e losa opcija. fizicki e ponapred vo sporedba so antovski, manevski vednas bi mozel da igra vo 1. MFL. LB e problematicna pozicija, skoro site kluba imaat problem na taja pozicija i realno nema mnogu moznosti za da se popolni toa mesto so igrac koj e od makedonija (vkluceno i strancite koi se vo makedonija pod dogovor). herrera cardona od rabotnicki e skros nadvor od forma, koj znaj kolku pati se povredi poslednite godina dve i bumbar se napravi, slabo se dvizi. prasanje kolku vreme ke mu treba da ja vrati formata, a so toa sto e juznoamerikanec po mentalitetot e slicen na nasite, pa mozno e i ic da ne se vrati vo forma. dobar vpecatok mi ostavi bopesu od FK skopje. fizicki silen i iako deli malku smotan vo duelite eden na eden e kvaliteten. na nekoi natprevari koi gi gledav recisi ni eden duel na zemja ne izgubi. baska IMHO moze da se snajde i kako stoper, dolgorocno na taja pozicija mozda i bi bil podobar. btw i stoperot mounpain im e dobar. ne znam koj na FK skopje im gi donel tie igraci, mora da se priznae deka im donel vrven kvalitet za nivniot standard. na LB go ima uste atanaskoski od akademija pandev, ama pre bi odel so pomladiot manevski.

vlatko stojanovski isto e solidno resenie za CF, mlad so soliden talent i makedonec. no na vardar definitivno ke mu trebaat uste nekolku vezni i krilni napagaci (posebno ako zamine barseghyan, tesko mi se veruva deka ke ostane).
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ако останат стварно тие играчи, што не ми се верува Берсегјан и Новак да останат, ќе ни требаат само 4-5 квалитетни, ама квалитетни засилувања - странци и другото може да се соберат деца по 20тина години да добиваат искуство. Штопер, лев бек, заден везен, десно крило и може шпиц и ќе имаме солиден тим за во Европа, таман првите 2 кола сме фаворити да се воиграат.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Според http://vardarfans.mk/index.php/fk_varadar/vardar-bez-stoperi Новак заврши со Вардар и немало да го задржуваат, а Екипа прееска пиша дека за Барсегјан имало интерес од неколку клуба и прашање било дали ќе остане, така да за овие двајца не знам, али остатокот точно е што пиша.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Не ги читајте екипа.мк, еден трансфер поврзан со Вардар немаат погодено. Збунувачки е малку со Новак, спорт1.мк се доста релевантни за Вардар, а они пишаа дека останува, ќе видиме.. Како и да е, според шпекулацииве, неколкуте имиња што свртеа, и знаејки ја способноста на нашата управа, би требало да има неколку нови играчи, некои од нив сигурно солидни, веројатно ќе пробаат наши помлади да соберат, ама реално очекувам да склопиме екипа на ниво на Работнички од минативе неколку сезони, која ќе биде способна да пројде 1во па и 2ро квалификациско коло, со оглед на тоа што ќе бидеме фаворити, ама во лигата очекувам 2-ро место, освен ако не им кидне некој од Хасани или Ибраими на овие па да паднат малку со нивото. И што е до мене, со оглед на ситуацијава, и не е страшно да се оди на таква варијанта, помлад тим, да се соберат наши играчи што вредат, па полека да се гради тимот во следниве сезона-две, ама знаејки ја стручноста на нашата ни драга управа и општо све што се дешава во Вардар у моментов, не верувам дека воопшто имаат некаков план за во иднина..
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Pogolemi legendi od vas nema be :D Osvoivte titula posle podolg period pa odma strucnjaci stanavte site :)
Најјако е што се радуваат на титула првак на Р.Македонија, а од друга страна не ја сметаат за своја. Исто јако е што кога они нема да освојат, тогаш не ги признаваат ффм, државата, Вардар, судии итн, итн... Абе смеење, ама ако битно Шкенди од Македонија ќе игра у ЛШ

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Не ги читајте екипа.мк, еден трансфер поврзан со Вардар немаат погодено. Збунувачки е малку со Новак, спорт1.мк се доста релевантни за Вардар, а они пишаа дека останува, ќе видиме.. Како и да е, според шпекулацииве, неколкуте имиња што свртеа, и знаејки ја способноста на нашата управа, би требало да има неколку нови играчи, некои од нив сигурно солидни, веројатно ќе пробаат наши помлади да соберат, ама реално очекувам да склопиме екипа на ниво на Работнички од минативе неколку сезони, која ќе биде способна да пројде 1во па и 2ро квалификациско коло, со оглед на тоа што ќе бидеме фаворити, ама во лигата очекувам 2-ро место, освен ако не им кидне некој од Хасани или Ибраими на овие па да паднат малку со нивото. И што е до мене, со оглед на ситуацијава, и не е страшно да се оди на таква варијанта, помлад тим, да се соберат наши играчи што вредат, па полека да се гради тимот во следниве сезона-две, ама знаејки ја стручноста на нашата ни драга управа и општо све што се дешава во Вардар у моментов, не верувам дека воопшто имаат некаков план за во иднина..
И вардарфанс.мк сега објави дека Грнчаров и Новак завршиле со Вардар и дека клубот нема намера да им ги продолжи договорите. Ќе видиме што ќе бидне и колку е сигурно за Новак, ама во моментов посебно одбраната делува распад систем а не гледам некои сериозни кандидати од домашни играчи кои може да донесат нови. Лани летоска беа со Грне, Новак, Велковски и Муслиу а сеа се само на Попов останати и ако доаѓа овој дупкава Манев, од наши играчи и да донесат некои нови искрено не гледам баш некој асален кандидат, освен Мојсов може ако го донесат ама чисто сумљам оти мислам си има договор он на Кипар.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Да бидеме реални Грнчаров и Глигоров се стари и не се веќе за во Вардар, фала им за се. Хамбарџумјан е недисцплиниран фудбалер и со голем пад во формата и не е потребен. Блажевски е добар да остане ама за утакмиците од купот на РМ, очаен е дечкото и не треба да остане.
За останатите што си заминаа веќе знаете од претходно, за тие требаше Вардар да се бори да останат, за горенаведените нема потреба.

Не се тревожете и не кукајте као се распаѓаме, готово е, нема веќе Вардар итн итн... Кој од нас нешто направи за овој Вардар, кој нешто допринесе за да не бидат вакви работите ко што се. Никој!!!

Каков и да биде тимот за следна сезона, јас сум сигурен дека пак ќе бидеме у најмала рака втори, а за Европа не треба да направат успех, зошто никој не се замара со тоа од нас, гајле им е на сите што Вардар ќе влезе во некојси таму групи на ЛЕ.
На Скопје не му е до Вардар очигледно.

И душмани едно запаметете, сме постоеле и ќе постоиме. Колку сме толку сме, битно за Вардар сме.

Еден е Вардар!


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
И вардарфанс.мк сега објави дека Грнчаров и Новак завршиле со Вардар и дека клубот нема намера да им ги продолжи договорите. Ќе видиме што ќе бидне и колку е сигурно за Новак, ама во моментов посебно одбраната делува распад систем а не гледам некои сериозни кандидати од домашни играчи кои може да донесат нови. Лани летоска беа со Грне, Новак, Велковски и Муслиу а сеа се само на Попов останати и ако доаѓа овој дупкава Манев, од наши играчи и да донесат некои нови искрено не гледам баш некој асален кандидат, освен Мојсов може ако го донесат ама чисто сумљам оти мислам си има договор он на Кипар.
Финецов не доаѓа.Од сигурни извори,од чоек во клуб.;) Има пуно млади на оваа позиција во домашно.Планираат од тука да земат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom