Фан Клуб: Вардар

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.247
Поени од реакции
8.333
Кoј ви ги кaжувa oвие муaбети зa прoширувaње нa лигa?
Лигaтa немa дa се прoшири, зaтoa штo е прoтив прaвилaтa нa ффм. Oдлукa зa прoширувaње нa лигa се нoси некoлку месеци пред пoчетoк нa сезoнaтa, a не нa крaј или вo текoт нa истaтa.
Некa јa прoширaт oд пoнaреднa гoдинa зa дa не oтпaднеме нaреднaвa сезoнa.
Zamisli sto fudbal ke se igra vo vtora liga togas :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
pred edna godina ludogorec go kupil za 200.000€, sigurno zema najmalku 200.000 godisno, mozda i nakaj 300.000. takov igrac e preskap za vardar posebno od koga go kratat budgetot, duri i da go raskine dogovorot i ludogorec se da isplati (sto verojatno nema da se sluci) takov ne potpisuva za ispod 12.000 mesecno, a mislam deka takvi plati se minato kaj vardar ako nema golem presvrt (tie gledat da se otarasat od takvite, a ne pa na 30 godisen da mu dadat takov dogovor).
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.099
Поени од реакции
2.228
Браво за Гача и Шиле каков таков сеуште е измислен за Максимовски и слични што оддома не ги знаат дека играат фудбал.На средина воопшто не постоиме посебно дефанзивно единство Битанг е Ок а Барсегјан како шпиц може три пати е подобародколку како крило.Се надевам дека летово стварно ќе има освежување затоа многу се веќе за пензија и истрошени.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
881
Поени од реакции
2.712
Каква трагедија од игра и резултати.. Коментаторот на ФММ, го направи Максимов, македонец, Максимовски па Максимовски..
Со ова овој тим, и тренер наредна сезона Европа нема да видиме..
Како е тешко после добри резултати да гледаш како се мачиме и играме на ниво на подпросечен македонски тим..
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.099
Поени од реакции
2.228
Точно,Бабунски нема тренерски капацитети да воздигне тим на повисоко ниво..Така да ако сакаат силен Вардар ќемора и тренерот под итно да го менуваат.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.099
Поени од реакции
2.228
Читам по медиуми Треневски замена за Бабунски од оф на леле значи.На Вардар под итно му треба здрав тренер но не од ваков калибар.Милевски замина за Израел па ако веќе бараат и поефтина варијанта нека пробаат со Тасевски според мене подобар и од Вабунски и Треневски.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.528
Поени од реакции
69.293
Се врти муабет дека Самс гледал што побрзо да се ослободи од клубот. Орце ќе продолжи да се врти со мафиозите кои го вртат мак фудбалот во моментов и играат улога во повеќе екипи. Ќе освоике куп, ќе не испозадолжат и капут...
Тешко дека има излез од ситуацијава.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Се врти муабет дека Самс гледал што побрзо да се ослободи од клубот. Орце ќе продолжи да се врти со мафиозите кои го вртат мак фудбалот во моментов и играат улога во повеќе екипи. Ќе освоике куп, ќе не испозадолжат и капут...
Тешко дека има излез од ситуацијава.
Јас па разбрав дека договорот за продажба на Вардар на Самсоненко од 2014 е ништовен поради одредени неправилности, и клубот ќе биде вратен повторно на Градот. По што во најбрзо време ќе биде објавен нов тендер за негова продажба...
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Samo so kopileto babunski vardar moze da izleze so vakov sostav ...!
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
Педеришта брее... Усул да се немало!
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
У целава ситуација, не знам што е полошо, ако пола од утакмициве се шитнати/поклонети, или пак уствари толку знаеме.. Веќе никој не знае кај тера во клубот, Попов и Хоф ги вратија од мртвите, Тошевски магично стана 4 опција, секоја утакмица различни играчи.. Мислам дека редно време е да излезат и да кажат отворено, што се случува, што ќе се случува, што е планот и дали воопшто го има за во иднина, барем малце фер да испаднат
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
У целава ситуација, не знам што е полошо, ако пола од утакмициве се шитнати/поклонети, или пак уствари толку знаеме.. Веќе никој не знае кај тера во клубот, Попов и Хоф ги вратија од мртвите, Тошевски магично стана 4 опција, секоја утакмица различни играчи.. Мислам дека редно време е да излезат и да кажат отворено, што се случува, што ќе се случува, што е планот и дали воопшто го има за во иднина, барем малце фер да испаднат
И мене не ми е јасно по која логика сеа го играат Хоф (кој си оди за 2 недели) наместо Тошевски со кој ќе играат летово во Европа и во иднина и кој треба да се воигра.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.528
Поени од реакции
69.293
Затоа што нема иднина во клубот и веројатно ниеден играч нема да остане, па не е важно кој игра во моментов. Ги играат странциве, веројатно од причина што им билдаат статистика и би добиле некој процент од играчот од неговиот нареден договор со некој клуб. Си имаат направено некоја спогодба со играчите.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
472
Поени од реакции
1.438
И мене не ми е јасно по која логика сеа го играат Хоф (кој си оди за 2 недели) наместо Тошевски со кој ќе играат летово во Европа и во иднина и кој треба да се воигра.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Или од сосема друга причина, Хоф останува у Вардар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom