Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
јас да сум на местото на навивач на Вардар, све би да запалувам и просториите на клубот и стадион, поготово јужна, (некогашниот) симбол на Вардар, Македонија и стадионот
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ееее комити, за кого гиневте...и тие старите и тие сега.

Порано едно ќораво парче на јужна, блок 7, беше ограден со шилци и таму беа гостите, а све друго беше полно ко око на вакви утакмици.
Јужна кај се дава на странци бе гомна гомносани? Тоа може некој само што нога не стаил на градски...
Се надевам дека револтот на фејсбук и меѓу луѓево ќе им се преточи во стадион пун со турци...парите за лекови да си ги трошат.
Бев на Копенхаген и не ми треба попуст....ич не ја ни гледам утакмицата.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Mnogu pameten poteg Na vasiot klub...
Cela sezona sekoja utakmica Po 400 publika imate, sega vi tekna deka Za Vardar, EPA sega upravata ke moze da prae sto saka.
Jas bi daval nekoj 500 karti Za vernite navivaci bez pari drugoto Se Po 50 evra karta
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Копенхаген 300 ден - Фенер 3000:cuc:

Па колку и да се позвучен тим,не се 10 пати поквалитетни од данциве туку два пати.

Додека Копенхаген редовно играше натпревари од групната фаза на ЛШ,Фенер си местеше у турската лига.

Не е Фенер толку звучно име колку што лакомите сакаат пари од турци,санџаклии и Албанци да печалат.

За погребна опрема да ви служат парите деца ви ебам!

Напред Вардар!
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
овие од управа, до вчера во ВМРО, као да се потпишувале договорите со Бугарија и Албанија со Заев
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Ова е одмазда за казните од уефа, ништо друго. Ни повлачање на самс, ни им е до пари, ништо...само тоа, освета.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Што е до мене, не е толку проблем цената на картите, високи се цените, ќе се буниме, ама на крај пак ќе ги дадеме, исто како што дадовме во Струмица, таму и преку 1000-ка отиде со се пат, јадење, пиење, боли ваквиот однос на управата, дефинитивно не сакаат да привлечат повеќе публика и ова е директно идење против своите навивачи. А казната со Копенхаген пак ќе повторам ми е многу сумљива, сеуште нема ништо на страната на уефа за ова, а и да постои, реално нит имаше скандирања ниту пак некој сакаше да направи инцидент или било што, знамињата на јужна се несвесно извадени од стара гарда, пиро немаше нешто многу, само кога падна голот мислам по некоја бакља/димна се запалија, а ова со блокирање на скали стално го има на навивачка трибина кај сите клубови, повеќе проблем беше со Малме затоа што таму беше на главна трибина, сега на запад не беше некој проблем.

Иначе, планира некој да оди? Ко што гледам, сите се разочарани од одлуката, на никој не му е до фудбал и на сите им се одмили утакмицава.. Јас сум во двоумица, за ваква ситуација според мене 2 опции се одговор, или тотален бојкот, да нема живо пиле на стадион, или според мене подобрата опција инаетот да проработи, фул стадион, па да зажалат после за ваквиот однос према оние кои живеат за клубот и за ваквите утакмици. За жал, менталитетот ни е таков што нема ни едното, ни другото да се оствари, пак ќе има луѓе што ќе се излажат и ќе отидат на стадион, поголемиот дел нема да отиде, и никому ништо, ќе си помине така утакмицава..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ова е одмазда за казните од уефа, ништо друго. Ни повлачање на самс, ни им е до пари, ништо...само тоа, освета.
Каква врска имаат некои 10.000 од јужна со казните па да се казнуваат и тие?
Дополнително што казната е за лоша организација, а организацијата е на клубот.
Мислам ова никој не го очекуваше и затоа уште не можеме да сфатиме зашто, али која и да е причината сигурно е банална.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Што е до мене, не е толку проблем цената на картите, високи се цените, ќе се буниме, ама на крај пак ќе ги дадеме
Е како бе брат, не се 500 или 1000 денари па ајде ќе се буниш и на крај ќе се одлучиш дека ќе одиш. Алоо.. најефтината карта е 2000 денари, за 900 денари можеше да се гледаат на истата позиција Реал и Манчестер во мегаспектакл следен од милјарда луѓе.
Срамота е некој да помисли да плати 2-3000 денари карта за меч против Фенер.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Причината е што некој не замишља као Румелија, а од наша страна нема патриот, туку отворен шупак за пари.

Две утакмици у гости...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Е како бе брат, не се 500 или 1000 денари па ајде ќе се буниш и на крај ќе се одлучиш дека ќе одиш. Алоо.. најефтината карта е 2000 денари, за 900 денари можеше да се гледаат на истата позиција Реал и Манчестер во мегаспектакл следен од милјарда луѓе.
Срамота е некој да помисли да плати 2-3000 денари карта за меч против Фенер.
Ја рачунав 1000-1500 карта со попустот, што е пак превише и претеризам, а друга работа е што голем дел не ги чуваат картите.. Еве јас бев и со Малме и со Копенхаген, со Малме баш ја барав картата изгледа ја иам фрлено, со Копенхаген не ни имав карта, со оние глупине А4 листови влегов, и на врата тој ми го зема и уопште не ми го врати, уствари не ни го побарав назад затоа што сигурно нема лист да чувам. Среќа знам чат-пат да чувам карти, па имам неколку од минатава сезона..
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ја рачунав 1000-1500 карта со попустот, што е пак превише и претеризам, а друга работа е што голем дел не ги чуваат картите.. Еве јас бев и со Малме и со Копенхаген, со Малме баш ја барав картата изгледа ја иам фрлено, со Копенхаген не ни имав карта, со оние глупине А4 листови влегов, и на врата тој ми го зема и уопште не ми го врати, уствари не ни го побарав назад затоа што сигурно нема лист да чувам. Среќа знам чат-пат да чувам карти, па имам неколку од минатава сезона..
Не е во случајов позитивно што некој ја чува картата, такви нека се 20% од тие што биле на некој од натпреварите. Да речиме дека сите ќе се одлучат да одат, тука доаѓа до максимум од 2000 луѓе. Што правиме со останатиот капацитет?
Поразително е некој да издвои 1500 или 3000 денари за карта и атмосферата на натпреварот да е мртва, поради дефицит на фанови на Вардар, а најмногу што не прават будали... уште и кога ќе се додаде фактот дека цела јужна е резервирана за турски навивачи...
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Каква врска имаат некои 10.000 од јужна со казните па да се казнуваат и тие?
Дополнително што казната е за лоша организација, а организацијата е на клубот.
Мислам ова никој не го очекуваше и затоа уште не можеме да сфатиме зашто, али која и да е причината сигурно е банална.
Нема логика кај нив (торбешите).
п.с. А и келтскиот крст, беше изваден на јужна..
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Не е во случајов позитивно што некој ја чува картата, такви нека се 20% од тие што биле на некој од натпреварите. Да речиме дека сите ќе се одлучат да одат, тука доаѓа до максимум од 2000 луѓе. Што правиме со останатиот капацитет?
Поразително е некој да издвои 1500 или 3000 денари за карта и атмосферата на натпреварот да е мртва, поради дефицит на фанови на Вардар, а најмногу што не прават будали... уште и кога ќе се додаде фактот дека цела јужна е резервирана за турски навивачи...
Да не се разбереме погрешно, на исто сме размислувањето. Поентата ми беше, да имаше голема еуфорија за мечов и да имаше желба кај народов, ќе имаше многу што ќе одвојат за да гледаат. Многу повеќе боли тоа што јужна трибина ја даваат за гостински навивачи, отколку цената на картите, тоа ми беше муабетот.. После 15-те минути во Копенхаген и сега со глупирањево на управава, следи уште една сезона мртвило, и уште послаба бројка на трибините..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom