Фан Клуб: Вардар

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Абе баталете цената на картите, и 300 денари и 30 илјади нека се. Јужна им ја даваат на Фенер, цела Јужна.

Вака кога пак ќе размислам пак се ми оди на тоа дека си бара излез од Вардар. Годинава нели стана спонзор на ЦСКА Москва. Може и ќе си бега назад.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Абе баталете цената на картите, и 300 денари и 30 илјади нека се. Јужна им ја даваат на Фенер, цела Јужна.

Вака кога пак ќе размислам пак се ми оди на тоа дека си бара излез од Вардар. Годинава нели стана спонзор на ЦСКА Москва. Може и ќе си бега назад.
Па нека си бега....шо е ова?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Ne e problem, neka donesat kopitava karta deka prisustvuvale na utakmica na Vardar pred da dojdat na funkcija pa posle ke km nosam dokazi. Dali se normalni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Па нека си бега....шо е ова?
Можеби изговор поради влошени односи да го притисне Град Скопје да му го купи клубот?

Премногу чудно ми е ваква одлука да донесат само од инат како некое дете од трето одделение. Се плашам дека има некоја позадина.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Далеку е град Скопје од овој Вардар, ако го земат рачунајте паѓаме за 50% на квалитет.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Далеку е град Скопје од овој Вардар, ако го земат рачунајте паѓаме за 50% на квалитет.
Kvalitetot na ovoj Vardar kolku sto se dolzi na parite sto se vrtat vo Vardar tolku se dolzi i na agencii koi poseduvaat odredeni igraci. Ovaa uprava se dobiva vpecatok deka so prst ne mrdnala. Prva smena na trenerot 70% od timot ke bide promenet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
мојот повик е да црвено-црните не играт за предавниците од управа, туку за Комитите и Македонија
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
https://m.youtube.com/watch?v=7ZO1jt8AI3E
Вака треба да направат комити поздрав
Е баш вака треба да се направи. Само во случајот тој шупакот Самоил Симев да се соблече гол и да се фрли у Вардар да му ебам семката скапана. Кај го има ова бе, ја да ја гледам моја Јужна пуна со гостински навивачи абе мрш у пизду матер, инвалиди. Ќе си навлечат голема беља на врат со оваа одлука, нема ова да заврши убаво.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Нема никаква јужна да биде пуна Турци. Фенер побарале нешто помалце од 500 тикети за нивните навивачи, а Турците од МК нема да можат да купат за јужна, затоа што ае македонски државјани. Лудило.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Нема никаква јужна да биде пуна Турци. Фенер побарале нешто помалце од 500 тикети за нивните навивачи, а Турците од МК нема да можат да купат за јужна, затоа што ае македонски државјани. Лудило.
Сигурно имаат и турско државјанство повеќето :D У секој случај, 10 илјади мало морген, кога играа репрезентацииве пријателска сеа скоро знае некој колку ги имаше отприлика? Сега на овие цени, сигурно и тие од тука ќе се подразмислат, а друга работа е што не се сите за Фенербахче нели, па оние кои навиваат за ривалските тимови не верувам дека ќе имаат некаква желба за на стадион. На крај, стадионот ќе остане празен, управата тешко дека ќе профитира, срамот и бламажата ќе останат, а желбата за фудбал кај и оние ретките уште толку ќе опадне, па следи уште една бродолом сезона на навивачки план. Фали еден масовен протест, па ако не вроди со плод може да се проба и со жив штит околу јужна дента кога ќе биде утакмицата, мада за ова треба организација и масивност, а такво нешто во моментов тешко..
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Моја прогноза, све на све 1000 луѓе на стадион. 500 Турци и 500 Торбеши со гага карти. :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.159
Поени од реакции
3.876
Смрди нешто во Вардар , ова е намерно направено ..
Овде се работи за провокација кон сопствените навивачи , не се правете будали дека Самс незнаел за скапите карти и ова околу Јужна , нешто се дешава во управа ..
На крај краева ние треба да одговориме на ова во најбрз рок , ако ќутиме ке си праат што сакаат но ако се организира масовен протест ке се пее друга песна ..
Се почна инцијатива за собир , дали ке успее ке видиме деновиве !!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Па и треба да се направи чак и нешо радикално доколку се одвиваат вака работите. Која е поентата и да имаме пари и успеси ако вака се понижува вардаровиот навивач? На крај краева нека си иде и Самс, реално во ФК не се виде нешто посебно неговото влијание ( освен секако тренинг центарот, академијата, капа доле за тоа, не ми ги споменувајте домашните титули ве молам) ама да бидеме реални Вардар со некои други на чело имал и многу подобар тим и што е најважно многу подобро менаџирање на фудбалери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom