Фан Клуб: Вардар

Член од
2 март 2017
Мислења
263
Поени од реакции
410
Во една од најубавите години за Вардар, кога клубот одбележува 70 години од неговото постоење, клубот кој е гордоста на Скопје и Македонија, не можевме да доживееме поголем срам и резил од ова. Ќе бидам досаден ако се повторувам кога веќе е милион пати напишано каков се маркетинг можат да направат и да го промовираат клубот на вакви натпревари. Цела сезона одиме да гледаме рекреативен фудбал, колку време и финансии сме двоеле да ги гледаме низ градови и села, па и надвор од Македонија со свои средства и сега ЦЕЛА ЈУЖНА која е симбол на Вардар им ја даваш на гостинските навивачи? Па попусти за тој што ја чува картата една недела по натпреварот со Копенхаген? Сериозно? Баш вчера си помислив колку е жално што во Вардар не работат ниту професионалци, ниту пак луѓе што барем од срце го сакаат Вардар и со гоглема љубов барем ќе се трудат да направат нешто за клубот... Ова се моментите за кои чекаме толку време, не спиеме цела ноќ пред натпревари како последниов со Копенхаген и до денеска не можев да поверувам што испуштивме и добиваш цена за квалификациски меч како рандом дерби во Европа...Згора на тоа Фенербахче и не е некое ултра елитно име во фудбалот...Знаеш дека ти доаѓа клуб кој има навивачи кои ќе гостуваат и ќе имаат голема поддршка од регионов и наместо да им дадеш 5% таму една коцка на исток и другите карти како знаеш и умееш со лични карти или што ти знам да ги продадеш на наши навивачи, симпатизери па и падобранци како што викате, ти им ја даваш ЈУЖНА... :facepalm: Искрено можам слободно да кажам дека можат од Шкендија да учат која ќе продава карти со Милан само во Тетово ако не се лажам. Конечно Вардар се врати во мода, добива се повеќе симпатизери низ државава, таман ќе помислиш дека можеби луѓето и ќе стекнат навика за почесто следење на натпревари, си правиш филмови за убава атмосфера на стадион и овие буквално ти рушат се...Наместо да направеа и некоја акција за помладите да го засакаат клубот од мали нозе и наместо да придобијат повеќе навивачи за во иднина они буквално ги бркаат од својот стадион. Јас лично сум дал и повеќе од ова за да гледам натпревар на Вардар и тоа понебитен од овој, ама тоа е индивидуално, тоа е личен избор, а ова е поголема срамота и од поскапувањата на хотелите за Суперкупот...На крајот на краиштата ни барем дел од фудбалерите кои дадоа 110% од силите во квалификациите до сега не заслужија да играат како гости кога можеа барем сега да играат пред полн Градски.
Погоди ме во срце брат.. :)
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
овој потег со јужна е само доказ како Вардар во регионалните размери, а камоли европските, не е голем клуб
edit: мислам на тој дека не е реално да се Вардар стави во истиот кош со Звезда, Партизан, Хајдук, Динамо и останатните клубови кои некогаш праваат резултатите во пораншена Југославија
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.050
Поени од реакции
1.933
Најголем срам во историја на клубот. Поразот на младинците од Милано е мачја кашлица за ова. Ме плаши само дека е поголема работа во прашање отколку одмазда за казните.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.388
Поени од реакции
8.860
Се ми се чини дека ќе гледаме некое Трифун сценарио...
Друга логична причина за ова денешново не гледам.
Тешки дебили имаме во управа, али не ми се верува до толку дека се.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.776
Поени од реакции
3.067
Карта за Милан - Шкендија на Сан Сиро може да се најде и за 15тина евра, во држава со 7-10 пати повисока просечна плата. :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.275
Поени од реакции
2.014
Вака ли се заблагодаруваат на сите оние кои на 200 степени отидоа во Струмица и оставија грло на трибина?? Вака ли и за она со Копенхаген каде дедовци имаше околу мене и скандираја Вардар,Вардар??
Жално, не треба ниту еден да им стапне на стадион а Комити се надевам на ова саглам ќе реагираат..
Вардар ги спојува Македонците со фудбал и ракомет и беше единствено нешто што функционираше добро..
Би ги колнел до зори но колку и да заработаат од натпреварот со Фенербахче све по аптеки и клиники да ги дадат..
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
933
Поени од реакции
2.013
А она педерчето демек јак вардарец Кироски прв треба да го јаде, му ебам копилето умрено! А после него и другите Османлии!
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.155
А она педерчето демек јак вардарец Кироски прв треба да го јаде, му ебам копилето умрено! А после него и другите Османлии!
Чисто информативно, кој е тој Кироски?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.566

Не се грижете, Балотели ќе биде бргу и ефективно заменет! Селдо работи :icon_lol:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.557
Поени од реакции
992
Redno e protest pred uprava, i ne samo protest.. KJOTEK mamu mu ebem, na zdrav pamet budali ke gi prat Komitite? Ova e vrv na preterizam, mora i protest kaj Samsonenko, a Darko Pancev neznam za koj kur go kladoja.. kaj e vo vakvi momenti da reagira?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.616
Поени од реакции
5.642
Прво мора да пишам дека давањето на јужна е најголем грев на овие криминалци во Вардар до сеа а не е единствен, вакво понижување Вардар немал од ниеден душман а го добива баш од тие што на негов грб лапаат огромни плати на чело со Мирко Спасевски и Самоил Симев.
А не се губете не е сигурно за пари работава, сосема трето нешто е во прашања. А ставањето н југ на турците никако не може да биде одд безбедносни причини, затоашто баш у најголемата гужва на Вардњови навивачи се бутаат турциве т.е ќе мора да влегуваат од кај парк а јасно е каде се наоѓаат вардаровите мавивачи пред мечевите и со овој потег мн полесно се прави да дојде до поголеми инциденти него ли да беа сместени на исток.
Така да брзо ќе дознаеме што е работата, криво ми е што ради други ние ќе.го кркаме срамот и Вардар секако.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
581
Поени од реакции
1.190
Какви проблеми си направија не се свесни, али ќе бидат на денот на одигрување на натпреварот!
Вардар не е играчка да се играат со него, за некои луѓе е светост, а тоа ќе го видат на 17ти дека со некои работи не смееш да се играш.
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
со овој потег Вардар ќе изгуби навивачи и идентитетот на клуб
за Македонците, Вардар како клуб више не постои, повторно стана сељачката задруга
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.260
Поени од реакции
5.279
со овој потег Вардар ќе изгуби навивачи и идентитетот на клуб
за Македонците, Вардар како клуб више не постои, повторно стана сељачката задруга
Дај бе ти научи да пишуваш,и не треси зелени на секое.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
На врв Bottom