Фан Клуб: Вардар

Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Strelci:Kostovski 3,Stankovic 1 i dule savic 1
Denes i karti ni naplakaa(za Komiti zboram ) za na jug...navivanje nemase osven malku skandiranje protiv uprava i sl...imase 2napisi protiv uprava i toa bese se..inaku odlicna igra na Vardar
samo taka momci
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
iako sum za rabotnicki bev na gradski, i pravo da vi kazam me iznenadija so igrata. Im ja cestitam pobedata na komitite
 
F

fantomX

Гостин
Вардар има млада екипа, која ако не годинава, в година, без поголеми промени и, се разбира проблеми, би можела и на евросцена нешто опсериозно да направи
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
E ova e veke nesto kako inicijativa od komiti za promena na upravata.
 
П

Паспарту

Гостин
Тоа со гробот пред 5-6 години го направија навивачите на Хајдук па сигурно од таму им текнало
не пред 5-6 години туку лани го направија тоа навивачите на хајдук, но за разлика од комитите, торцида ископа 11 гроба и на нив беа напишани имињата на 11 фудбалери, но тоа немора да значи дека оваа ‘‘идеја‘‘ е од нив. па зарем и гробарите од нив ја украле идејата!? како и да е ова е првиот посериозен чекор кон рушењето на педерската власт на чело со брацо и компанија. се виде дека нема абер од превртени транспаренти и пцуење на управата
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
не пред 5-6 години туку лани го направија тоа навивачите на хајдук, но за разлика од комитите, торцида ископа 11 гроба и на нив беа напишани имињата на 11 фудбалери, но тоа немора да значи дека оваа ‘‘идеја‘‘ е од нив. па зарем и гробарите од нив ја украле идејата!? како и да е ова е првиот посериозен чекор кон рушењето на педерската власт на чело со брацо и компанија. се виде дека нема абер од превртени транспаренти и пцуење на управата
добар потег крајно време е управата да се свести дека може и кобно да биде ако си играат со вардар заради нивни лични интереси.него прашањето ми беше како ќе реагирате на изјавата на управата дека тоа се одредени луѓе кои не му мислат добро на клубот???и дека на вардар не му требаат такви навивачи???мислам дека господ ќе ги казни нив(управата)!!!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Цапар го шутнаа фала богу ајде сега некој добар ве молам...предлог Хаџиевски
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
stratev toj e dobar trener a trebalo podlabok grob da iskopat da gi sobere site od upravata
 
П

Паспарту

Гостин
stratev toj e dobar trener a trebalo podlabok grob da iskopat da gi sobere site od upravata
за брацо и гризли ако копале гроб изгледа ќе требаше цел терен да го ископаат за да ги собере :pos2: инаку стратев е екстра тренер, со него вардар го имаше најголемиот успех во европа иако јас лично сум за бабунски или ѓоре јовановски, но за ѓоре нема шанси бидејќи човекот е чесен, а такви тренери не бараат од управава на вардар
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
vcera na kanal 5 kazaa deka se u pregovori so stratev pa ja mislam mozno e
a stvarno ubav fudbal igral vardar vcera
 
П

Паспарту

Гостин
vcera na kanal 5 kazaa deka se u pregovori so stratev pa ja mislam mozno e
a stvarno ubav fudbal igral vardar vcera
конечно им текна дека титула се освојува против слабите екипи, а не против појаките. последниве 2 години кога играа дома со екипи од ‘‘Ш‘‘ класа ги губеа бодовите ама сега изгледа им дојде паметот и ја научија лекцијата па ги прегазија напредок :) во недела ќе биде добро со шкендија иако шиптариве не се сомневам дека со зољи ќе дојдат на стадион
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
конечно им текна дека титула се освојува против слабите екипи, а не против појаките. последниве 2 години кога играа дома со екипи од ‘‘Ш‘‘ класа ги губеа бодовите ама сега изгледа им дојде паметот и ја научија лекцијата па ги прегазија напредок :) во недела ќе биде добро со шкендија иако шиптариве не се сомневам дека со зољи ќе дојдат на стадион
Со што сакаат нека дојдат, пак ќе го јадат стапот!

НАПРЕД ВАРДАРЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom