Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.464
Поени од реакции
19.896


Има нешто што досега никој не го купил. :cool:
Дај преведи бар на македонски да знаеме што пишува . Освен 2 асистенции и некоја споредба со Обамејанг ништо друго не разбирам.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.061
Поени од реакции
20.901
Дај преведи бар на македонски да знаеме што пишува . Освен 2 асистенции и некоја споредба со Обамејанг ништо друго не разбирам.
Се извинувам:

- 2 асистенции
- 7 асистенции за шут кон гол (најмногу од сите играчи)
- побрз од Обамејанг (32,8 кмч спрема 31,9 кмч)
- 30 спринтови (најмногу кај БВБ)
- Повеќе од 50% победени дуели.

Јармоленко сигурно ќе има и послаби периоди но досега остави одличен впечаток!
 
Последно уредено од модератор:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.464
Поени од реакции
19.896
За него пред 3-4 години не се интересираше Арсенал ?
Или за Конопљанка беше интересот ?
 
Член од
23 март 2017
Мислења
264
Поени од реакции
388
Barsa moze na primer.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Dortmund si raboti pametno, imaat oni igraci öd koj mozat da izvadat mnogu pari dogodina, Palisic,za onoj 17 godisniot odbranben igrac ke se tepaat za neloja godina klubovite, jarmolenko, klubot si raboti pametno i za sekoj prodaden naogaat top zamena..[DOUBLEPOST=1505818326][/DOUBLEPOST]
Ајде па догодина здравје и некоја боље замена?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Toa sigurno do sega naogaat sekogas podobra zamena...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.061
Поени од реакции
20.901
Излезе вест во шпанска новина дека поради повредата на Дембеле невозможно е да се исполни еден услов за дел од премијата. Вацке јавно демантира дека е така. Демек клаузулата била оваа сезона да направи 50 натпревари, што би било тешко остварливо а највероватно клаузулата не е ограничен со рок туку после 50ти натпревар, кој може и во 2-3 години да биде, да се платат во овој случај 10м ЕУР.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.061
Поени од реакции
20.901
Бош аут и тоа сместо. Златен тим уништи. Фавре под хитно да го земат. На овој тим му треба способен тренер. И на зима 2-3 трансфери ин и аут и све ќе се реши. Ако има муда управата. Не да глуми сега лојалност кон тренерот туку да признае дека утна со изборот и што побрзо да ја корегира таа одлука. Тимот е мртов моментално.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
а)ројс б)шмелцер ц)дурм д)вајгл


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom