Фан Клуб: Борусија Дортмунд

R

red.devil

Гостин
Старо е веќе ова. Има 3 недели сигурно кај што имаше информација дека ќе ја прекинат соработката.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.096
Поени од реакции
25.545
Фавр дефинитивно нема да биде тренер на Дортмунд. Останува во Ница. Сега според Лекип, Џовани Ван Бронкорст од Фејенорд е фаворит. Се споменува и Бош од Ајакс.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Тушел е премногу офанзивен тренер,3тото место во бундес и шарањето на монако во шеснаесетникот беа голем доказ,би сакал некој што знае да се брани да дојде.Тој плавиот на леверкузен шо беше пред 2-3 сезони кај отиде?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.791
Тушел е премногу офанзивен тренер,3тото место во бундес и шарањето на монако во шеснаесетникот беа голем доказ,би сакал некој што знае да се брани да дојде.Тој плавиот на леверкузен шо беше пред 2-3 сезони кај отиде?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Шмид? Подобро не. Ќе се најде тренер има доволно способни а Дортмунд е доволно атрактивен. За тоа не се думам толку искрено.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Шмид? Подобро не. Ќе се најде тренер има доволно способни а Дортмунд е доволно атрактивен. За тоа не се думам толку искрено.
Шмид не е плав.:D Сигурно мисли на Хипија.:ROFLMAO:
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Да на Хипиа мислам,ми остави добар впечаток па затоа него го спомнав..што вие мислите за него?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.791
Да на Хипиа мислам,ми остави добар впечаток па затоа него го спомнав..што вие мислите за него?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Катастрофа. Левандовски сета работа му ја вршеше.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.096
Поени од реакции
25.545
Деновиве Бош од Ајакс и официјално ќе стане нов тренер на Дортмунд според Билд. Дортмунд ќе платат 5 мил.евра за него.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.791
Да му се даде шанса изгледа ко перспективен тренер. И Клоп и Тухел дојдоа од мал тим, од Манјц. Така да Ајакс е веќе друга категорија.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Зашто балотели бе зашто бе зашто бе зашто беееее


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.791
Нема Балотели да има, дојде 16годишен талент кој е под Раиола.

Иначе Филип од Фрајбург дојде.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.791
Вацке ги објави бројките за ланската сезона.

Чист профит од 8м ЕУР и обврт за прв пат над 400м ЕУР - точно се 405м ЕУР. Башка на страна имаат чист кеш од 50м ЕУР. Јасно оти не им треба пари но со парите од Дембеле заштедите уште ќе растат пошто сигурно нема да лупнат 100м ЕУР за играчи.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Тоа со расфрлање со пари е чиста глупост,гледај ги тие младите на реал шо чат пат ги пушта,газат..све е до школата,најпрво до човекот..него друго ме мачи,со овој тренер некако сум песимист..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom