Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Ројс соблекол кондурите....

Е не ќе го чешлаат.И кај мене у куќа да влезе ќе ги соблака :pos:
Море да го видиш Рибери на врата, да видам дали ќе му речеш нешто такво или слично на тоа. И од нива да се враќа, ќе го пуштиш. :pos:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Море да го видиш Рибери на врата, да видам дали ќе му речеш нешто такво или слично на тоа. И од нива да се враќа, ќе го пуштиш. :pos:

Рибери некако и ќе го пуштам.....:D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Аууууу и Баерн го следи тежок баксуз со повредиве ама и Дортмунд... И Бендер и Шахин а БВБ ја нема клупата на Баерн да го изджи ова.

Стискам палци да им збрцате гол на Неверкузен овие 10 минути ама најважно е со Марсеј!

Чист црвен за Спахиќ бтв... еве шанса...
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Леверкузен ги поштував,ама после овој натпревар,нај омразен тим ми се..тоа не беше игра тоа беше да се испровоцира противникот..а зошто? ко да играат 2 натпревари 1 по друг па ај за следниот да немаат играчи..они нека тепаат,слободно,но барем да не повредеа играчи..Сократис од нервоза доби црвен,а судијата ко на дроги да беше,ни гледа ни реагира..битно така некој да стои колку да се рече еве има судија.Сега одбраната летна,дај боже да се врати бендер за да иде назат да игра,да не паднеме толку у лига,а за со Марсеј Бог напомош..
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.454
Поени од реакции
22.044
Најбитно е на крај да влезе Дортмунд директно во ЛШ, секако вториот дел од сезоната подобро оди, се надевам сепак на крајно второ место. Ама ова со повредиве не е нормално, катастрофа. Не помага ни клупа кога сите шески и бекови ти се повредени. Ама и Сократис црвениот на крај со кој памет, немаме бек сега за следното коло.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
--- надополнето: 9 декември 2013 во 22:32 ---
НОМИНИРАН ЗА ТРЕНЕР НА ГОДИНАТА..ВТОРИ СЕ ФЕРГИ И ЈУП...ГАЗИ ДЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ SSC-Napoli-v-Borussia-Dortmund-UEFA-Champions-League-2283483.jpg
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.580
Вака-така пак први а? :D

Најарно за мене, Јунајтед го избегна и Дортмунд и Арсенал во 1/8 финале. Иначе, ептен ќе ми беше мака да не поминавте, гледам статистика пак очајна реализација. :) Честитки. (y)
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Искрено сакав да играме во Лига Европа ради повредите..но да се надеваме дека 90% од играчите ќе се вратат свежи за периодот шо следи.И секако одиме до крааааааааааааааајјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјј
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Мило ми е што помина Дортмунд. Како и да е Клоп треба да поработи на реализацијата, тоа што се случуваше на мечот не беше можно. Марсеј тиња, играат underdogs со високо поставена одбрана до центар, озонска дупка меѓу голманот и дефанзивците. Браво за Гроскројтц, и психа-и физика остава на терен. :)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.454
Поени од реакции
22.044
Гроскројц е најподценет играч моментално. Све се базира на тоа демек оти играл за тимот од кој е фан, ради тоа успева да држи такво ниво. Тоа е голем нонсенс и често пати Гроскројс го покажа тоа. Редно е да го земе Лев во Бразил, ваков играч му треба на секој клуб. На свој начин е уникатен, толку флексибилен па и со солидни настапи на разни позиции, секоја чест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom