Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
strumics напиша:
Официјално, Беласица е второлигаш од сезоната 2006/07. Денес загуби во Кичево од Влазрими со 3:0
Ајде, ајде не е за секирање ке се вратите во прва лига тоа сум сигурен а можеби во стилот на Македонија ГП.

Еве младинците можеби ке го освојат купот а тоа ке биде за радување и тоа како
 
B

BushMan

Гостин
Не се секираме, сигурни сме дека ќе се вратиме во прва лига.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
На 15 мин. до крајот на финалниот натпревар од Младинскиот куп на РМ, Беласица води против Силекс со 2:0.

Мака ми е што не отидов, имав важни работи по Струмица. Утре ке прославиме.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Автобусот на Беласица само што помина низ центарот на Струмица. Шоферот свири како на свадба, а луѓе застануваат и аплаудираат на плоштадот... Ова го гледам од кај мене дома од терасата.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
почна новото првенство во втора лига а беласица продолжува таму каде што застана минатата сезона во првата лига... повторно на домашен терен не успеа да се избори за победа и тоа против младите играчи на металург кој се еден вид екипа за калење на младите играчи на останатите скопски прволигаши одигра само 2-2 иако на двапати го имаше водството... според вчера прикажаното на теренот според мене ако не успеат да ја засилат екипата (а нема такви најави) тешко ќе е да се избори опстанок во втората лига, а камоли пак да се размислува за повисоки цели како што е враќање во прва лига... следно коло е со караорман во струга па да видиме како ќе поминат таму...
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
EEE кога ќе ми текне пред 3сезони Беласица имаше шанси за 1место, а сега неможе да остане во 2лига, сепак тоа е мак фудбалот, тоа се финансиите и квалитетите на фудбалерите кои играат во мак првенство
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
маркетар напиша:
почна новото првенство во втора лига а беласица продолжува таму каде што застана минатата сезона во првата лига... повторно на домашен терен не успеа да се избори за победа и тоа против младите играчи на металург кој се еден вид екипа за калење на младите играчи на останатите скопски прволигаши одигра само 2-2 иако на двапати го имаше водството... според вчера прикажаното на теренот според мене ако не успеат да ја засилат екипата (а нема такви најави) тешко ќе е да се избори опстанок во втората лига, а камоли пак да се размислува за повисоки цели како што е враќање во прва лига... следно коло е со караорман во струга па да видиме како ќе поминат таму...
Де бе толку ли е закапана беласица, што е проблем: Нема пари, Нема играчи нема тренер или се се собрало.
Струмица треба да смгне сили да најде спонзор за да се врати Беласица на стари патеки
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.741
Поени од реакции
7.995
Стадионот Младост ни е ЗАКОН,иако сме во втора лига ај белкин Беласица ќе се врати во прва.Но тешко ѓи нема овие играјачи што беа
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
i jas sum za BELASICA ama dzabe otidoa vo ftora liga
AJ mos za 2 godini pak ke se vratime vo prva i ke ja osvoime:zver:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Belasica ima napradov vo mladinata kadetite prvi maldincite prvi seniorite 2 rali 10 mesto . . .
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
За Беласица сум .. ама нема шанси 1 лига .. ние едвај за 2 се спасуваме бидејки сме на дното од табелата .. Половина и повеке од играчите си заминнааа поради неплатени сметки :helou:па така стојат работите .. но сепак ФАН НА БЕЛАСИЦА ( зш јас играм таму ) хехехех
 
Г

Грејвдигер

Гостин
арни се ке ги биде :) мош ке се оправат како што се оправија и Струмица во кошарка, па така мош ке биде и за Беласица :) бат Ване сите играче ги испродаде сега млади сили :) :)
 

|->[_sB3p_]<-|

.!. Dzo43no1 .!.
Член од
31 март 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Belasica ima edna od najdobrite skoli vo Makedonija . Toa moze da se dokaze na pr. Pioneri Belasica 1 mesto (tie denovi ke igraat 1/2 FINALE KUP) , Kadeti Belasica 2 mesto , Mladinci 1 Mesto (tie denovi ke igraat 1/2 FINALE KUP a sea koga ke dojde vreme koga ke se potseti 1 TIM mn e zalno . Kakva ekipa imavme no se rasturi se .. Mn zalno . Nema pari Nema fudbal .....:toe:
 

KaSpeR[MkD]

There Is The Machine
Член од
17 април 2007
Мислења
131
Поени од реакции
1
Исто е и до нивните навива4и ( АЈДУЦИ ЗАКОН ) нема фудбал ги нема и нив но тоа е тоа ... Бате Ване растуре се по кладилницата а беласица се распаге хах глупак ....
 
П

Паспарту

Гостин
KaSpeR[MkD] напиша:
Исто е и до нивните навива4и ( АЈДУЦИ ЗАКОН ) нема фудбал ги нема и нив но тоа е тоа ... Бате Ване растуре се по кладилницата а беласица се распаге хах глупак ....

еее тоа е работата! ако си прав навивач ќе бидеш со тимот кога му е најтешко, а не само кога се бори за шампионска титула. иначе навивам за вардар али стварно пред 3-4 години кој тим го имаше беласица... роберт и горан попов,пред тоа стојков и пандев,балдовалиев,љубиша савиќ,ахметовиќ... ееее тоа беа времиња али се надевам дека ќе се врати беласица у брзо време у прва лига.поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom