Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Hm mnogu bese interesno pred 4-5 god. koga bese Belasica vo 1liga vo strumica igraa so vardar a bese pretposledno kolo mislam, i 0-0 poluvreme site nervirat se, 80 min. oste 0-0 i 90min od korner GOOOL ZA BELASICA, se tresese stadionot, nogo jako bese mozebi najdobar moment u zivoto koga sum gledal sport u zivo :) Sega veke nema za so da se raduvas :(
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Ajde ajdeee ... Belasica pak ke vleze vo dobra forma ... Se meni upravata se nosat drugi igra4i i Belasica se podobruva ajde ajdeee !!!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
JacK SparroW напиша:
Ajde ajdeee ... Belasica pak ke vleze vo dobra forma ... Se meni upravata se nosat drugi igra4i i Belasica se podobruva ajde ajdeee !!!
Кој ке е во управата го шутнаа ли бате Ване
 
П

Паспарту

Гостин
ејјјјјј не зезајте, некој да може да го смени бате ване? па ако тоа се случило ова е за славење зашто според мене полесно е фидел кастро да го смениш него таковски
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Belasica ja kupija za 150 000 evra .. Za nea doniraa : Goran Pandev , Gradona4alnikot na Strumica , Ile Mateni4arov , Ljo4eto :) i uste eden neznam koj bese ... Inaku znam samo deka Tasoti potpisa za domakin Ile Mateni4arov ke bide trener na pomalite generaciii , Klnaniot :) ke si ostane so 92 - 93 , Dean Kosev 90 - 91 , Pero Andreev se vraka i ke bide trener na mladincite 88 : 89 : 90 taka nesto bese i Zvonko ( debeliot ) na starite ... Za drugo neznam ako dobijam informacija ke vi kazam ...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
JacK SparroW напиша:
Belasica ja kupija za 150 000 evra .. Za nea doniraa : Goran Pandev , Gradona4alnikot na Strumica , Ile Mateni4arov , Ljo4eto :) i uste eden neznam koj bese ... Inaku znam samo deka Tasoti potpisa za domakin Ile Mateni4arov ke bide trener na pomalite generaciii , Klnaniot :) ke si ostane so 92 - 93 , Dean Kosev 90 - 91 , Pero Andreev se vraka i ke bide trener na mladincite 88 : 89 : 90 taka nesto bese i Zvonko ( debeliot ) na starite ... Za drugo neznam ako dobijam informacija ke vi kazam ...
Супер а бате Ване добро се опарил по што и не беше сопственик Беласица не е приватен клуб но сепак е супер за Струмица да се врати фудбалот нели сме фудбалски град
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
mite84 напиша:
Супер а бате Ване добро се опарил по што и не беше сопственик Беласица не е приватен клуб но сепак е супер за Струмица да се врати фудбалот нели сме фудбалски град
Da da .. Ali Bate Vane ne si otide za zal .. Sea pomosnite stadioni ke bidat na Belasica a glavniot ke bide negov ... I ako sakame da igrame utakmica na glavniot stadion a toa ke bide sekako deka ke igrame na glavniot ke treba da mu platime ( mnogu e pameten mamata ... )
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
JacK SparroW напиша:
Da da .. Ali Bate Vane ne si otide za zal .. Sea pomosnite stadioni ke bidat na Belasica a glavniot ke bide negov ... I ako sakame da igrame utakmica na glavniot stadion a toa ke bide sekako deka ke igrame na glavniot ke treba da mu platime ( mnogu e pameten mamata ... )
Е да како и Перо Христов што ја има салата на 25 години за 250 евра кирија така е и со стадионот треба и салата и стадионот да им се замат татко им да не ги правел
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Бате Ване сака изгледа....
Само го упропасти фудбалот во Струмица...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
и бате ване и сите други посерковци, си ебале мамата
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
JacK SparroW напиша:
Belasica ja kupija za 150 000 evra .. Za nea doniraa : Goran Pandev , Gradona4alnikot na Strumica , Ile Mateni4arov , Ljo4eto :) i uste eden neznam koj bese ... Inaku znam samo deka Tasoti potpisa za domakin Ile Mateni4arov ke bide trener na pomalite generaciii , Klnaniot :) ke si ostane so 92 - 93 , Dean Kosev 90 - 91 , Pero Andreev se vraka i ke bide trener na mladincite 88 : 89 : 90 taka nesto bese i Zvonko ( debeliot ) na starite ... Za drugo neznam ako dobijam informacija ke vi kazam ...
мисљам оти и орцето хоризонт кажаа оти ќе донирал за беласица , ако веќе турново е негово . иначе добро е тава пак да се врате беласица тава шо беше пред 3-4 години коо се гледаше фудбал на младост
јас додуша одам пак одвреме навреме да ги гледам ако играт втора лига ама ного слабо , млади деца немат по 20 години играат со матори испукале по 50 години и они фудбалере :helou:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
СтрумичанецО напиша:
мисљам оти и орцето хоризонт кажаа оти ќе донирал за беласица , ако веќе турново е негово . иначе добро е тава пак да се врате беласица тава шо беше пред 3-4 години коо се гледаше фудбал на младост
јас додуша одам пак одвреме навреме да ги гледам ако играт втора лига ама ного слабо , млади деца немат по 20 години играат со матори испукале по 50 години и они фудбалере :helou:
треба оште да тренират беласица, млади си... а орцто ак не даде некоо пара на беласица, ќе га ограбам ќерка му:rofl::rofl::rofl:
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
bate vane napravi sto napravi od belasica, zaraboti pari od fudbalerite i sega go ostavi klubot niu tamu ni vamu, na cedilo
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Беласица овие денови ќе потпише договор за финансирање со Бугарски финансиер целта е експресно враќање во првата лига ни требаат 4-5 искусни играчи и младите домашни и ќе имаме одличен тим само се молам да го шутнат бате Ване(многу тешко) и ќе газиме се пред нас
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Дефинитивно Бугари ќе влегуваат во Беласица, и тоа со голема пара и амбиции за влез во прва лига, и излез во Европа понатаму.
Работава сеуште не е готова, но се надевам дека ќе биде. Беласица не е фудбалско име од вчера, да се наоѓа на така ниски гранки.
И сеуште не се знае кој, што и како ќе биде во клубот (фудбалери, тренери и управа)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom