Фан Клуб: Барселона

Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Барселона дефинитивно нема капацитет да се бори во Ла Лига со оваа игра овај пристап за ЛШ да не зборувам воопшто,друга работа околу лекциите по фудбал кои Мичел му ги држеше на Чави подобро е да не анализираме ако воопшто има што да се анализира Ла лига е сведена на теорија се прашувам дали треба да се вклучат алармите?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.045
Го нема Гави и нема кој топка да одземе...

Од стопроцентна шанса за 3-3 до 2-4 за една минута, тоа е тоа..

Криминално лоши. Левандовски 6 натпревари по ред игра по 90 минути, душа нема во него. Среќа 99,9% доаѓа Роќе во јануари, добро ќе дојде дополнителна конкуренција во нападот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
На тренинг вежбаат ли завршница? Година дена се константно лоши во завршница
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Тажно е ова, многу лош играч Ромеу, против Антверпен не може топка да сочува.
Нека го вади одма, подобро некој од академија да игра
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
За 2-3 милиони го купија овој кловн Орео, кило семки на трансфер маркетот и пак ми е мака за парите. Каков аматер човече, имаше солиден почеток и од тогаш целосно заборави да игра фудбал. Не вреди вода и сендвичи да трошат на него.

Инаку фала му на Чави за титулата лани, ама мислам дека тоа му беше врвот на можностите. Моментално го играме најлошиот фудбал во последните 25 години, полош и од Коман и Валверде. Утакмицата со Шахтјор на гости (што најнормално се погоди да ја гледам во живо) беше најлошото нешто што го имам видено од Барса, се изгубија против Жирона, моментално се доминирани од Ројал Антверпен. Што е многу многу е. Ваљда ќе остане тренер до крај на сезона, онака од почит, ама за наредната мора да се бара нешто ново. Не само тренер туку и играчи, на пола од нив според моменталното ниво врв треба да им е Бетис или Алмерија, не Барселона, макар и банкротирана да е.
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Страшно, 3 гола од Антверп, ќе изедеме некој тежок блам наредна фаза
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Овие па Барса три комада испија од факинг Антверп :pos:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.045
Моментално го играме најлошиот фудбал во последните 25 години, полош и од Коман и Валверде.
Нема споредба играта во времето на Валверде и сега, небо-земја е разликата. Тогаш бевме една од најдобрите екипи во светот, сега сме мизерија, треба оштета да ни плаќаат што ги гледаме по 90 минути на секои 3 дена.
Со Куман е друга приказна, тогашниот состав што го имавме беше послаб од моменталниот на Лудогорец Разград.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Ke si se kazhi koj beshe chlenot shto kazha vo septemvri deka Romeu e podobar od Buskets, ili da vrtam mislenja nazad? :ROFLMAO:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ke si se kazhi koj beshe chlenot shto kazha vo septemvri deka Romeu e podobar od Buskets, ili da vrtam mislenja nazad? :ROFLMAO:
Не знам кој бил, ама Ромеу почна топ првите 3-4 утакмици. Не дека е и близу до нивото на Бускетс, ама така беше. После се изгуби си еба мајката.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Не знам кој бил, ама Ромеу почна топ првите 3-4 утакмици. Не дека е и близу до нивото на Бускетс, ама така беше. После се изгуби си еба мајката.
Duri i 4 sezoni da gi igrashe vo taa forma kako tie 4 utakmici, ne se stava vo ista rechenica so Busi.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
И јас мислам дека Чави го достигна врвот на неговите тренерски можности, веќе ланската втора полусезона едвај ја истуркавме со никаква игра, оваа продолжи со тонењето. Требаше како асистент да се испроба прво, кај Пеп да научи многу работи што му недостигаат, како Артета да стане, ама своеглав е Чавиво, мисли се знае ваљда. Почна да забегува со изјавите, сме ја слушале лентата на повеќе негови претходници кога не сакаат да ја признаат реалноста и секој лош резултат му е, можевме да победиме ама немавме среќа. Кога ќе почнат да се повикуваат на среќа, знаеш дека дотука му е силата. Се вратија Педри и Френки, си рековме можда сега ќе е пресвртница, ама испадна обратно, се полоши се. Лани одбраната ја извади сезоната некако, ама годинава и таму е промаја. Има кредит Чави да ја дотурка сезонава и то ќе е то најверојатно.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.789
Поени од реакции
10.594
Најлошото е што и да си оди Чави, нема кој да се донесе.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.286
Не го бранам Чави ама рано е да се суди,поминавме групи после 3 години,во лигата уште сме во игра за титула така да да почекаме барем март месец па да почнеме со мењавање тренери и проценки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom