Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.977
Поени од реакции
35.678
Шо е ова брееее????? Како да се вративме во 2010. :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:

Солзи ми потекоа најозбилно. Погрешија ли пас воопшто во второ полувреме?? :cuc: :cuc:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ромеу има навика да просере по некој пас во последна третина секоја утакмица. Тоа е загрижувачки, со врвна екипа тоа е 99% примен гол, а таков гол е најдеморализирачки за тимот.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.174
Поени од реакции
1.039
Ауу каков фудбал, и тоа после репрезентативна пауза. Феликс и Кансело ќе направат голема разлика оваа сезона. Конечно имаме состав способен за борба на сите фронтови до крај и се надевам на многу трофеи оваа сезона! Браво и за Чави! VISCA BARCA
Автоматски споено мислење:

Ромеу има навика да просере по некој пас во последна третина секоја утакмица. Тоа е загрижувачки, со врвна екипа тоа е 99% примен гол, а таков гол е најдеморализирачки за тимот.
Ромеу докторска утакмица одигра шо би се рекло, во пар со Де Јонг игра вампирски, и покрај тоа што имаше еден погрешен пас вечерва, за еден пас сите на него ќе се наслонат што е сосема очекувано. Кунде направи кардинална грешка на почеток но никој нема да ја спомне. Ромеу за Бускетс последните години е Бускетс во најдобрите години сега за сега.
 
Последно уредено:

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Vtor pat chitam vo fan klubov sporedbi Romeu-Busi, seriozni ste?
Mozhda ke krpi ovoj vo posigurni utakmici na domashen teren, ama so ozbilni ekipi mora Frenkie da odi DMF so Gundo i Pedri pred nego.

Frenkie ja najavuva najdobrata sezona otkako e dojden vo Barca, arno sho ne se soglasi da si zamini lani.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.174
Поени од реакции
1.039
Vtor pat chitam vo fan klubov sporedbi Romeu-Busi, seriozni ste?
Mozhda ke krpi ovoj vo posigurni utakmici na domashen teren, ama so ozbilni ekipi mora Frenkie da odi DMF so Gundo i Pedri pred nego.

Frenkie ja najavuva najdobrata sezona otkako e dojden vo Barca, arno sho ne se soglasi da si zamini lani.
Јас ти зборам за последните две години на Бускетс бидејки ги играше очајно, а не го споредувам Бускетс со Ромеу тоа е смешна работа. Френкие сам на ДМФ не може да пружи вакви партии. Чави го одамна виде тоа, затоа Барса игра со два ДМФ, во случајот Ромеу е пар со Де Јонг , кој од почеток на сезоната игра сосема солидно, кој што сака нека каже. Треба да се правеш слеп па да кажеш дека Ромеу игра слабо до сега. За појаки екипи ќе видеме, ама факт е дека Де Јонг покрај себе мора да има пар, т.е Барса мора да игра со двојни пивот, за да Де Јонг игра онака како што игра. Во средината имаме страшна конкуренција, и Чави веројатно ќе ротира во зависност од противникот. При сите здрави играчи, навистина на слатки маки ќе е Чави.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Сосема солидно игра до сега Ромеу. Нормално ја нема техниката на Бускетс (малку се такви кои можат да се споредуваат со Бускетс во најдобра форма) и знае понекогаш да згреши, како на предходната против Осасуна за голот што го примивме, кога не излезе да го блокира Авила. Но, сега за сега солидно функционира средината вака.

Само да ни бидат живи, здрави и во форма сите играчи, имаме реално премногу квалитет. Ова е веројатно најсилниот состав во последните 3-4 сезони.
За некој ден се враќа Араухо, за 2-3 недели и Педри. Со нив двајца каква ширина во составот имаме, буквално на секој дел од теренот.
Какво освежување се Жоаовци, двајцата се играчи кои прават разлика.

Да се надеваме само дека вака ќе продолжат и ќе биде интересна сезонава.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.060
Поени од реакции
3.844
За ваков пристап зборувам цело време и го плукам Чави.
Мора да се игра офанзивно и 70-80% од утакмиците да ги решаваме на полувреме со 2-3 гола разлика и после да се одмараат играчите.
Никој не му замери вчера што го пушти Алонсо, а да беше лани, тој период од итскмицата ќе беше 0-0 и нормачно ќе јадеме гомна.
Се надевам увидува нешто, ако после утскмицсва се вратиме на старите навики се е џабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom