Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Што да се каже за вчерашното издание на најдобриот фудбалер во историјата, нема доволно добри зборови :cuc: Но машината е цела кога е тука моторот на тимот Иниеста :cuc:

Arhivska izjava:

Novinar: "Xavi, ti uvijek znaš šta uraditi sa loptom, to je nevjerovatno."

Xavi: "Pa ne baš, kada ne znam, onda jednostavno dodam loptu Iniesti."
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сега останува да ги поминат Херкулес во Купот во среда и на пауза се до нашиот Божик. Заостанатата на Реал е на Местаља, колку сака нека се дрва, секогаш е незгодно таму.
Да се консолидираат малку, да се оправат, ама во секој случај ни треба серија победи, па зошто да не се повтори сезоната од пред 2 години кога на сличен начин влегоа во новата година па на крај завршија со 5 титули.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Иначе за 10 мин играме куп :D
Пако, Арда и Рафиња напрад, Денис, Гомес и Ракитич средина, Диње, Умтити, Маскерано и Видал поади. Силенсен голман.
Очекувам лаганица.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Арда се повеќе се наметнува за во стартните 11. Браво за напредокот!
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ќе бидам во Мадрид за Реал - Малага, се мислам дали да одам да го гледам непријателот :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Pa ako citash forumov arda e najloshio Igrach vo timo poshto losh faul napravil protiv Real.. A to sho ima 11 gola vo 18 natprevari i momentalno e ludovic guilly za crnceto to e druga rabota
Не биди глуп. Арда е НАЈЛОШИО играч во тимо, кога не игра лево крило.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ако си малер како мене оди. И Малага ќе помогни :D
И јас кога бев Меси беше повреден, ама не сум толку малер како тебе да заврши 0-0.

Во план ми е пак да одам ќе видиме што ќе каже буџетот ама такво нешто треба да се гледа во живо додека имаме можност.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Kajgana Shop

На врв Bottom