Фан Клуб: Барселона

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Чекајте бе,има уште година и пол од договорот.Уште 10 пати,ќе му понудат нов,на него ќе биде дали сака да остане или ќе иде у Сити.
Премногу узбуна дигнавте за еден десен бек.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Колку плачење имаше за Туре тука лани, ова за Алвес ништо не е. :icon_bigg
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
не знам до кога мислите дека Дани можи да тера со ваква форма??? време е да се заработи некое евро на него и да се донеси освежување.....кој и да е да се вклопи во тимот со вакви генијалци нема да му биде некоја потешкотија.... СЕ си има почеток и крај,а Дани НАЈДОБРОТО го даваше за Барса-да не биде заборавено
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
alvess-renewal-still-in-limbo

значи ова се шпекулативни суми за платите, ама мислам дека не се далеку од вистинската плата, и демек Алвес се стиска/замара околу 0.5 милиони?!
он се бори да му биде продолжен договорот до 2015 со почеток Јуни 2010 со овие нови услови, шо би му дошло ваљда 2.5 милиони плус ако остане уште 3 години. колку е тоа за клубот?
- дојде 2008 за официјални 22-23 милиони фунти мислам, и беше најскапото дефанзивно засилување ever! со додатни милиони за перформанс итн.
е сеа не знам дали од тогаш до 2012 му е платата 7 милиони евра годишно, мислам му е, шо би значело 28 мил. за овакви 4 години.
- пази ваму: според ова новово, клубот платил 14 мил за првите две год. и + 37.5 мил за 2010/15 = 51.5:vozbud:
-Барса сака да му ги даде тие 0.5 годишно ама на 2 години, па би добил аналогно 14+15=29 мил:vozbud:
ако ми е добра математикава и логиката разликата од 22.5 милиони евра НЕ ја заслужува, па да му ебам матер, видел сеа на курот урда и сака бачило да напраи!
според мене џабе се пува, ваква бламажа Можда? ќе поминеше кај Ла Порта али кај овој :nenene::nenene:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Јас останувам на тоа и верувам дека Барселона и Алвес ќе постигнат договор... Мислам на крај дека џабе ќе ви се овие проштални зборови од еден од најдобрите десни бекови што некогаш играл за Барса.... :)

--- надополнето ---

Вечерва нема да не даваат на Алфа, што значи ќе си гледаме на нет...

Јас го очекувам овој состав...

Виќец
Адриано Пиќе Пујол Абидал
Маскерано
Чави Иниеста
Педро Меси Виља
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.258
WTF?!?!?!?!?!
Вечерва нема да не има на Алфа.

19:00 Ла Лига - спортска емисија (премиера)
20:00 Игран филм - игран филм (реприза)
22:00 Шпанско првенство: Валенсија - Малага - директен пренос (премиера)

Ајде одма притисок. ОВДЕ ќе најдете контакт. Нека следува бомбардирање на e-mail-от на спортската редакција, sport@alfa.mk :D.
А, може и фејсбук да заигра. :icon_lol:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Мора да даваат Малага имаат ново засилување :)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
WTF?!?!?!?!?!
Вечерва нема да не има на Алфа.

19:00 Ла Лига - спортска емисија (премиера)
20:00 Игран филм - игран филм (реприза)
22:00 Шпанско првенство: Валенсија - Малага - директен пренос (премиера)

Ајде одма притисок. ОВДЕ ќе најдете контакт. Нека следува бомбардирање на e-mail-от на спортската редакција, sport@alfa.mk :D.
А, може и фејсбук да заигра. :icon_lol:
Јас си ја завршив работата уште преска... Да се надеваме дека ќе имаат милост.... На што личи ова, веќе повеќе пати не не даваат....
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Паметни се овие од Алфа,ако не пренесуваат ова ќе биде веќе 4-5 пат каде ќе пуштаат 18+ пред 00:00 и ќе ги казнат! :tv:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Ајде како што кажа boy14 бомбадирајте ги со маилови :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom