Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Мануел Агудо Дуран има 24 години, но според спортденес тој е тинејџер.:tapp:

Афелај: 'Умирам од желба да играм со Меси и Иниеста. Повеќе неможам да чекам.'

Пеп и Зубизарета го планираат составот за наредната сезона. Повторно се спомнува името на Цеск. Мислам дека годинава и да освојат нешто Арсенал, и да освојат се, па и да не освојат ништо, во секој случај нема да можат да го задржат Цеск. Доста беше. Ќе се укине ропството.:)
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Незнам зошто се запнале да го купат Цеск ,со тоа само ќе потрошиме 40 мил(отприлика), а на клупа го имаме Тиаго?
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Незнам зошто се запнале да го купат Цеск ,со тоа само ќе потрошиме 40 мил(отприлика), а на клупа го имаме Тиаго?
Тука е и Афелај.. Ако дојде Фабре кажете му чао на Тиаго.:)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Тука е и Афелај.. Ако дојде Фабре кажете му чао на Тиаго.:)
Ако дојде Фабрегас, ова изгледа како доста можна опција,
ама јас ич не сакам да евентуално го пуштиме Тиаго.
Детето се гледа дека има голем потенцијал и од него може да излезе одличен играч.
 
A

Auditore

Гостин
Според мене Фабрегас е многу квалитетен играч, одлична техника, пас, брзина, човек створен за Барса, но дали е?
Во последно време почна да забушува, ем повредите го мачат а и кога играше не беше тој Фабрегас шо некогаш беше, или со паметот е во Барселона или полека полека ама сигурно тоне.
Додека Тиаго, немам коментар од она што го имам гледано, ми остави страшен впечаток, каква само креативност, и никако не смее да се пушти некаде другде..
Абе оној Дуран, се мислев имал 18-19 години, стар вол бил бе, нека иде кај сака.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Незнам зошто се запнале да го купат Цеск ,со тоа само ќе потрошиме 40 мил(отприлика), а на клупа го имаме Тиаго?
Тиаго ќе го пратиме во Арсенал или друга нискоразредна екипа, и после 6-7 години ќе даваме милиони за да си го вратиме.:):)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Фабрегас има 23 години.. Тиаго има 19.. не е голема разликата во годините така да ако дојде Фабре, Тиаго ваљда нема да ја помине целата кариера во Барса Б.. А Фабре ќе биде замена за Чави а Тиаго да му биде вечна резерва на Фабре.. Ехх само повеќе компликации ќе направат ако го доведат Фабре.. нека си го во Арсенал тој е за таму роден.:)
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Фабрегас има 23 години.. Тиаго има 19.. не е голема разликата во годините така да ако дојде Фабре, Тиаго ваљда нема да ја помине целата кариера во Барса Б.. А Фабре ќе биде замена за Чави а Тиаго да му биде вечна резерва на Фабре.. Ехх само повеќе компликации ќе направат ако го доведат Фабре.. нека си го во Арсенал тој е за таму роден.:)
И јас тоа велам не ни го треба Цеск, туку ни треба еден централен дефанзивец.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
-In 2010, Barcelona conceded 1 Liga goal every 179 minutes. No team did better

- Bernabeu (grandfather Pique): "Shakira? How I'd like to know her! If the boy needs help, he knows where he can find grandpa." :tv: Ете, Пике накај кој е. Целиот е ко дедо му.:):):)

- In 2010, Carles Puyol completed 97% of the passes in the back third of the pitch. No one in the Liga did better

- Barcelona scouts will today attend the Arsenal-Chelsea game at the Emirates stadium to start drawing up reports on the CL opponent.



--- надополнето ---



- Barcelona are closely following several young goalscorers both in Spain as abroad.
8 young strikers followed by Barcelona: Vitolo (Las Palmas); Van Wolfswinkel (Utrecht); Jese Rodriguez (Real Madrid); Saul Niguez (Atletico); Alvaro Morata (Madrid); Romelu Lukaku (Anderlecht); Paco Alcacer (Valencia); AlvaroVazquez (Espanyol).

Овие од Мадрид не верувам дека стварно би биле заинтересирани.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Арсенал денес покажа дека треба Пеп и момците максимално сериозно да си ја сфатат задачата, и дека топџиите не се наивни.
 
В

Вори

Гостин
^

Верувај дека Арсенал не покажа ништо посебно и не беше толку јак,колку што беше Челзи слаб и мизерен,така да без бриги.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
^

Верувај дека Арсенал не покажа ништо посебно и не беше толку јак,колку што беше Челзи слаб и мизерен,така да без бриги.
Абе, без навреда, ама со оваа игра што ја гледам кај Челзи последните месец-два, изгледа и среќа ептен ве прати. Се ми се чини таква лабава екипа ќе прима по 5 гола, ама се држите некако. Без навреда, без лутење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom