Фан Клуб: Барселона

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
^ ни една екипа не е у 1/4 финале случајно.
иде период на, ту би ор нот ту луз! колку непредвидливи работи можат да ја стрефат Барса за само една недела а не па до крајот на Мај:
во неделата паѓав у транс од играта со глава на Абидал а вчера му извадија тумор, у понеделникот цела екипа беше повредена ама еве денес горе доле првотимците се ок, глупите сценарија со допингот...
уште нешто, не ли ви е чудно малце шо нема никакво инфо околу Пујол и неговото враќање? колку месеци поминаа? се си мислам дека сезоната е завршена за него, Дај Барса да грешам!
Фонтас е внесен во првиот состав ќе го видиме ваљда уште во сабота, глуп момент за "унапредување" ама тоа е, се надевам ќе блесне!
Април ќе биде пекол, не памтам кога Барса имала ваков распоред/можност у три натпреварувања да се сретне со Мадрид, и ако испадне како победник...не знам, се ежам од помислата!
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.132
Поени од реакции
21.037
Гледам никој не ја спомнува главната работа во мечот со Шахтар. Аман луѓе, зарем не ви текнува? Па Чигрински се враќа на Камп Ноу!!! :tv:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
hhhahah да да имаат инсајдер ќе им ги каже тактиките
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Шахтјор не ме загрижува,баш очекувам добри два дуела со доста голови,она што ме загрижува се повредите во последно време + болеста на Абидал.....се надевам дека дуото Чави-Иниеста + Меси ќе бидат поштедени од повредите до крајот на сезоната
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
samo maksvel i pedro ke gi nema protiv getafe
aj samo da nema novi povredi i ke bide dobro i vaka kako sto sme
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Гледам никој не ја спомнува главната работа во мечот со Шахтар. Аман луѓе, зарем не ви текнува? Па Чигрински се враќа на Камп Ноу!!! :tv:
Ни фали Чиги во моментов :toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Конечно излезе и вториот дел од мини документарецот за Пеп.

Ова е првиот дел:




Ова е вториот дел:



За превод на англиски кликајте на копчето CC
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ова сакав да го слушнам.... никакви потценувања према противникот, ни од ваша ни од наша страна.
Па нормално дека ќе нема потценувања.
Сите екипи сега се тешки веќе.
Ако се земе и нагорната форма на некои од нив како на пр. Реал и проблемите на Барса, ќе биде доста интересно и изедначено.
Како и да е ќе има добар фудбал :)
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Еј вистина што се случува со капитенот? Можно е да кријат дека сезоната за него може да биде завршена? Ако е така го јадовме стапот,со Фонтас на сите тешки дуела....не знам ама не сакам да размислам,да не паднат сите работи во вода,рекордите и други работи...
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Еј вистина што се случува со капитенот? Можно е да кријат дека сезоната за него може да биде завршена? Ако е така го јадовме стапот,со Фонтас на сите тешки дуела....не знам ама не сакам да размислам,да не паднат сите работи во вода,рекордите и други работи...
А јас па не знам што се случува со тој ваш ,, песимизам " ( мала шала :) )

Да, нема информации за капетанот воопшто, и тоа загрижува секако... Но, јас сум уверен дека Карлес ќе се врати до натпреварот со Виљареал... Пред натпреварот со Арсенал имаше обид за негово враќање, но поради подобро заздравување терапијата беше продолжена... При ваква ситуација, Пујол е неопходен во составот и лекарскиот тим верувам дека ќе ја убрза постапката за негово враќање ( сакале - неќеле, како што кажав сите знаат дека е неопходен )...
И да, Фонтас воопшто не е за потценување... Најдобар дефанзивец во Барса Б, 21 година, 5 дуели искуство со првиот тим... Кога Пеп има верба во него, зошто ние да немаме ????

П.С Се е можно, па дури и појавување на Ерик во среда на тренинг :tv:



По враќањето на Дани, Адриано и Меси се средивме малку, па сакам Пеп вака да излезе утре...

Валдес
Дани Пиќе Фонтас Адриано
Маскерано
Чави Иниеста
Виља Меси Бојан


Единствено, многу поверојатно е Пеп да излезе со Бускетс пред Фонтас, но лично јас сметам дека Бускетс ТРЕБА да одмори еден натпревар, и да и се даде шанса и на Маскерано и на Фонтас овој натпревар, кој барем на повидум не треба да преставува проблем...
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
[/COLOR]По враќањето на Дани, Адриано и Меси се средивме малку, па сакам Пеп вака да излезе утре...

Валдес
Дани Пиќе Фонтас Адриано
Маскерано
Чави Иниеста
Виља Меси Бојан


Единствено, многу поверојатно е Пеп да излезе со Бускетс пред Фонтас, но лично јас сметам дека Бускетс ТРЕБА да одмори еден натпревар, и да и се даде шанса и на Маскерано и на Фонтас овој натпревар, кој барем на повидум не треба да преставува проблем...
Баш така
и јас би сакал овој состав,само наместо Бојан да почне Афелај,и ако му се даде шанса цела утакмица да ја изигра сигурен сум дека ќе го постигне првенецот во примера.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
И покрај проблемите со повредите мислам дека нема да има проблеми утре, не верувам да дозволат 2 нерешени по ред.

И се надевам дека она гнасната екипа Атлетико после 100 год конечно ќе успее да не загуби дома од Реал, па да си се вратат 7 бода плус :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
И покрај проблемите со повредите мислам дека нема да има проблеми утре, не верувам да дозволат 2 нерешени по ред.

И се надевам дека она гнасната екипа Атлетико после 100 год конечно ќе успее да не загуби дома од Реал, па да си се вратат 7 бода плус :)
Исто како и Еспањол....:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom