Фан Клуб: Барселона

Член од
21 февруари 2011
Мислења
82
Поени од реакции
6
Подршка за Абидал, стварно штета е ова за било кој човек. :(

Ако се биде во ред го очекувам да се врати при почетокот на Мај, за Вембли ќе биде спремен. :) Сепак станува збор за тумор во рана фаза, со мала исекотина од 7-8 сантиметри мислам дека ќе ја завршат работата, плус Абидал е и спортист, ќе се опорави по побрз процес од обично човечко тело. Ако нема компликации, јас сум сигурен дека ќе го видиме во Мај, точно кога ќе треба да се подигаат титулите. :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
сите поминуваме низ различни периоди во животот....нека му е со среќа !!!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Подршка за Абидал, стварно штета е ова за било кој човек. :(

Ако се биде во ред го очекувам да се врати при почетокот на Мај, за Вембли ќе биде спремен. :) Сепак станува збор за тумор во рана фаза, со мала исекотина од 7-8 сантиметри мислам дека ќе ја завршат работата, плус Абидал е и спортист, ќе се опорави по побрз процес од обично човечко тело. Ако нема компликации, јас сум сигурен дека ќе го видиме во Мај, точно кога ќе треба да се подигаат титулите. :)
Добро е што црниот дроб е орган кој најбрзо и најефикасно се опоравува.
Може и до 70 посто од дробот да е исечен и пак да зарасне.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ми се плаче ова за Ерик, се надевам дека што побрзо ќе ни се врати !
GET WELL SOON KING !
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Подршка за Абидал, стварно штета е ова за било кој човек. :(

Ако се биде во ред го очекувам да се врати при почетокот на Мај, за Вембли ќе биде спремен. :) Сепак станува збор за тумор во рана фаза, со мала исекотина од 7-8 сантиметри мислам дека ќе ја завршат работата, плус Абидал е и спортист, ќе се опорави по побрз процес од обично човечко тело. Ако нема компликации, јас сум сигурен дека ќе го видиме во Мај, точно кога ќе треба да се подигаат титулите. :)
maj e mnogu blisku
sekade kaj sto vidov sekade pisese deka sezonata e zavrsena za nego
neznam kolku e tocno na edno mesto procitav deka od 4 do 6 meseci ke ode zazdravuvanjeto,no nemozam da najdam kade e toa
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ма нека иде у курац све,не е можно ова еј...Да се надеваме дека ќе се опарави во најбрз можен рок.
Него ај нека ми ги постира некој сите шо нема да можат да настапат против Гетафе?
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
Абидал со тебе сме царе, шо побрзо да ни се вратиш :se_ molam:se_ molam:cry::cry:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Xavi: "We didn't really want to train today but he told us to continue as usual. We want to dedicate a victory to him on Saturday."
Ајде ајде луѓе шо е тоа е...да се победи во Гетафе, да се посвети победата на Абидал, па после се друго е само премија.
 
Член од
27 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
ah Abidal sto ni stori sega te cekame da se vratis sto poskoro so pomin krale na barca ova sezona vo delot na odbranata bese nezamenliv :nenene::nenene:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ма нека иде у курац све,не е можно ова еј...Да се надеваме дека ќе се опарави во најбрз можен рок.
Него ај нека ми ги постира некој сите шо нема да можат да настапат против Гетафе?
Максвел и Педро нема да можат да настапат против Гетафе...

--- надополнето ---

На Абидал му посакувам пред се успешна операција и брзо враќање на терените.... Фала му за се што направи за тимот оваа сезона, а направи ПРЕМНУГУ :((
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Пред се, треба да си човек, па после се друго.... Огромна поддршка за Абидал, и се надевам, дека таа допира до него, макар и преку ваков начин... Целиот фудбалски свет ќе биде со него и за него, како и сите други луѓе низ Светот.. Жално е што ова се случува на поединци, и на поголеми групи (Јапонија), па поддршката кон Абидал нека биде почеток на тоа како треба да се биди човек... Сите сме едно исто... Помагајте и сакај те се...


Со тебе сме Ерик... Те чекаме во најбрз можен рок...


Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom