Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Реков јас, ќе ни прават медиумите само теми за куцање не дека ќе дојде. Меси сега му е време за јако кеширање на кариерата, МЛС или кај арапите.

За 2-3 год кога ќе ја заврши кариерата може да организират една пријателска и да ја одигра пред пун камп. На тој начин ќе биде испратен како што доликува.

Секој друг потег освен овој ќе биде чист маркетинг. Не дека нема фудбал во него, али неможат и несмеат да дозволат Меси пак да биде алфа и омега во тимот. Можда во идеални услови ако прифати да игра според потребите и условите на тимот.
 
B

BigMac

Гостин
За кој к_р ќе ни е меси сега во Барса,супер хемија има екипата,меси може да дојде во иднина и да биде дел од раковоство на клубот никако како играч.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Еве му 90 минутна шанса на Фати против најслабиот тим во лигата, да видиме после толку галама шо ќе направи.

Ова е последна утакмица шо ротира Чави, во среда играме класико. После тоа до средината на мај нема ништо освен лигашки утакмици. Додуша во нападот и нема некоја опција, Дембеле повреден а Рафиња картони.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Не ми е јасен ликов со врвкиве. Ако го нагази некој на врвка во полн трк, нога ке му искрши...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Откачено е додека не го откачи некој. Сношти на 0-2 пак непотребен жолт, или намерно прави така, или малку е глуп.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Не ми е јасно како некој може да трча и игра со одврзени врвки.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Него што состав ќе извадиме у среда бе, и Де Јонг и Кристиансен не ни играат... ќе треба со Алонсо на штопер, а таму сеа стариот сигурно Родриго ќе го пушти...

Фати - Лева - Рафиња
Гави - Бускетс - Кеси
Балде - Кунде - Араухо - С.Роберто

Ја би вака, ама сигурен сум дека ќе е:

Гави - Лева - Рафиња
Кеси - Бускетс - Роберто
Балде - Алонсо - Кунде - Араухо​
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.635
Поени од реакции
3.652
Постојат големи шанси дека Де Јонг ќе игра, иако не бил 100 % спремен, Араухо гарант ќе биде десен бек.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Нема шо состави да се мисли. Имаме позитивен резултат, Чавинетата е спремна да не го изгуби и овој меч.

FB_IMG_1680489608414.jpg
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Ќе притисне Реал јако бидите сигурни во тоа, имам лошо предчуство дека ќе изгубиме. Без Френки на овој натпревар сме пола екипа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom