Фан Клуб: Барселона

Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Го турна малиот без потреба на сред терен при една нивна контра. :ROFLMAO:

Треба да се работи со него, многу се пали... ќе јаде црвени.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.051
Нервозно копиле е Гави да, мене ми е огромно изненадување како нема барем 3 црвени оваа сезона.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
415
Поени од реакции
153
Во глобала конкретно сите ќе ја погодевме гала 11-ката само се знаеше дека дилемата беше Кеси или Роберто средина и ете Чави излезе (Изненади) со Роберто средина (иако беше прогласен играч на натпреварот) по мене Араухо има најголема заслуга настрана дека даде автогол (На некоја си среќа) Араухо заедно со Бускетс и Роберто буквално го онеспособиа триаголникот Бензема Вини и Модрич иако Реал после дадениот гол имаа некоја си доминација.Анџелоти стандардно (ТАКТИЧКИ) пазете Тактички да препушти посед на Барселона и потоа да пробува со брзи транзиции т.е школски контри АМА Барселона е многу поорганизирана, во тој почетен пресинг на противничката половина и Реал не можеше да прави така едноставни и школски контри како претходно.Араухо е лидер тоа нема збор АМА морам да го напоменам и Кристенсен кој ни ги затна муцките за кој сите бевме скептици околу данецот дека беше трансфер дај шта даш се на се многу важна победа.Се прашувам ако (Свршен чин) Меси се врати во Барса незнам дали би било проблем или краткорочно решение?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Го турна малиот без потреба на сред терен при една нивна контра. :ROFLMAO:

Треба да се работи со него, многу се пали... ќе јаде црвени.
Како бе без потреба, ова копилето го закачи Левандовски, Гави му врати само, во одбрана на својот соиграч. Вака треба и да биде, детето е карактер.
 
B

Beck's

Гостин
Во глобала конкретно сите ќе ја погодевме гала 11-ката само се знаеше дека дилемата беше Кеси или Роберто средина и ете Чави излезе (Изненади) со Роберто средина (иако беше прогласен играч на натпреварот) по мене Араухо има најголема заслуга настрана дека даде автогол (На некоја си среќа) Араухо заедно со Бускетс и Роберто буквално го онеспособиа триаголникот Бензема Вини и Модрич иако Реал после дадениот гол имаа некоја си доминација.Анџелоти стандардно (ТАКТИЧКИ) пазете Тактички да препушти посед на Барселона и потоа да пробува со брзи транзиции т.е школски контри АМА Барселона е многу поорганизирана, во тој почетен пресинг на противничката половина и Реал не можеше да прави така едноставни и школски контри како претходно.Араухо е лидер тоа нема збор АМА морам да го напоменам и Кристенсен кој ни ги затна муцките за кој сите бевме скептици околу данецот дека беше трансфер дај шта даш се на се многу важна победа.Се прашувам ако (Свршен чин) Меси се врати во Барса незнам дали би било проблем или краткорочно решение?
kakov crn Busquets, 2-3 pati pogresi pri pasovite vo 16 metri i ceka sreka ne primivme gol pri tie situacii
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.051
Има ли немој член од тука? Може да ги судиме Канал 5 и Алфа
Неговата екселенција господинот Филе топки. Ако е тука и чита нека го мрдне пердето кај мене дома.:unsure:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.051
Клубот заработил 8.2 милиони евра од влезниците од класикото.:vozbud: Над 95.000 присутни гледачи.

Во наредните 2 год ќе изгубат многу пари оти нема да се игра на Камп Ноу поради реновирањето, ретко кој клуб може да се пофали со ваков капацитет на стадион.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.189
Поени од реакции
3.525
Клубот заработил 8.2 милиони евра од влезниците од класикото.:vozbud: Над 95.000 присутни гледачи.

Во наредните 2 год ќе изгубат многу пари оти нема да се игра на Камп Ноу поради реновирањето, ретко кој клуб може да се пофали со ваков капацитет на стадион.
Пак ќе ги заработат тие пари. Наместо по 200 евра карта, стави 400 и ете ти, не 8.2 милиони, 12.3 милиони евра :D Не знам на кој стандард Шпанците имаат толку скапи карти ама добро :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.051
Пак ќе ги заработат тие пари. Наместо по 200 евра карта, стави 400 и ете ти, не 8.2 милиони, 12.3 милиони евра :D Не знам на кој стандард Шпанците имаат толку скапи карти ама добро :D
Па во просек му доаѓа 86 евра карта, не е скапо за класико. Иначе на други утакмици се наоѓа карти и за 30 евра ако резервираш порано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom