Фан Клуб: Барселона

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Чист си е ама педерските судии не ни го признаа..:(
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.132
Чист си е ама педерските судии не ни го признаа..:(
Мене сега откако ми помина целосно нервозата, воопшто нема да се жалам за судиската огромна грешка. Точно е, бевме оштетени, не малку, многу, директно на резултатот влијаеше, и тоа не една, туку повеќе грешки на сметка на Арсенал, ама нема да се бунам. Баш да докажеме колку сме големи и во (било каков, заслужен-незаслужен) пораз. Затоа што имам верба дека за 3 недели, фино лепо ќе си ги надиграме на Кампот, а ако не можеме Арсенал да го победиме дома со 1 ебан гол разлика, јас си го бришам профилот.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Вчера изгубивме, благодарение на неискористените шанси... Арсенал беше надигран во секоја смисла, но како што реков требаше реализацијата да биде барем нијанса подобра... Резултатот иако за многумина не е добар, и се убедени дека со овој резултат тешко одиме по натаму, ЗА МЕНЕ РЕЗУЛТАТОТ Е ОДЛИЧЕН ( гол во гости, и еден предност на Арсенал ) За непризнаени голови и за такви работи, стварно не знам зошто водите дискусија ( ,, кога знаете дека сите судии се за нас, и во Шпанија и во ЛШ, секаде, дури и Фифа и Уефа се за Барселона ")
Има и втор натпревар што се игра на КАМП НОУ... Таму ќе ја видиме правата Барса, барем во делот на реализација на шансите... Ни малку не се сомневам, напротив убеден сум дека ќе го поминеме 1/8 финалето, и дека во Мај ќе сме едната половина од финалниот натпревар....
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
i komentatorot rece kolku e kvaliteten italjanskiot sudija da go vodi ovoj natprevar,no sto e tuka e

mene mi e strav da ne popustime vo nedela,zs real edna den igra pred nas ako ne se lazam i siguren sum deka ke pobedat, i togas ke imame 2 boda prednost do nedela pa nasite moze da igraat pod pretisok i mozno e da napravat nekoja glupost
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.132
i komentatorot rece kolku e kvaliteten italjanskiot sudija da go vodi ovoj natprevar,no sto e tuka e

mene mi e strav da ne popustime vo nedela,zs real edna den igra pred nas ako ne se lazam i siguren sum deka ke pobedat, i togas ke imame 2 boda prednost do nedela pa nasite moze da igraat pod pretisok i mozno e da napravat nekoja glupost
Верувај Гоче дека нема да кикснат. После 2 непобедени натпревари, што и не беше многу неочекувано, мора да се вратиме со победа против Баскијците. Камп Ноу е ова, Билбао се тешка екипа, ама верувам дека ќе паднат. Може не многу убедливо, ама 2-3 гола треба да им дадеме.:)
А, за во ЛШ, ништо ново не беше тоа што не успеавме да триумфираме. Откако Пеп е тренер на Барселона, немаме победа во гости во нокаут-фазата од ЛШ. Првата сезона(триплете) 2008-09, и трите натпревари во гости(против Лион, Баерн и Челзи) завршија со идентичен резултат, 1-1. Лани, со Штутгард 1-1, со Арсенал 2-2 и со Интер пораз од 3-1. Оваа сезона директно со пораз почнуваме, ама верувам дека ќе ги поминеме Арсенал. Зарем неможеме со 1 гол разлика да ги победиме на Камп Ноу?? :tv:
А, како што кажав, додека да дојде реваншот, хејтерите ќе изедат многу гомна и ќе ни го :drk: без престан, па јас викам, во стилот на Пеп, да игнорираме дискусии за реваншот, барем до почетокот на март. :)
 
B

Beck's

Гостин
Interesen podatok

Barcelona have failed to win 10 matches this season. In eight of those, they were without Puyol in their starting line-up
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Шо сте направиле со никовиве бре луѓе аман :)
неможам да се снајдам кој е кој сега :)
ЧЕ ху да фак ар ју :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.132
Шо сте направиле со никовиве бре луѓе аман :)
неможам да се снајдам кој е кој сега :)
ЧЕ ху да фак ар ју :)
Ернесто ЧЕ Гевара. Зар не ме знајш??:tv:

Поранешнио boy14, а ко би други??:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom