Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.826
Што си праат нашиве бајрам на мозокот со Силва и Кунде бе? :D

Лева за 40тина милиони, Кеси, Кристиансен и ако можат Алонсо за 10тима милиони и тоа е тоа.

Поише нека се фокусираат на намалување на платите, и останување на Дембеле и Де Јонг.
Не знам колку се точни но имаше информации дека од финансискиве мерки што ќе продадат ТВ права и БЛМ дека ќе имаме 200м буџет за трошење.

Според мене Лапорта има пресметано и нема да продадат акциите само за да дојдат на позитивна 0, сигурно ќе остане пари за трансфери.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.485
Поени од реакции
9.000
Ако планираат да дадат 50 милиони за 34 годишен пензионер со уште една година договор во фармерската Бундеслига, поарно уште од сега нека банкротираат, factory reset нека прави клубот. На 34 години фудбалерите се една сопка од пензија, они 50 милиони ќе давале. Глупости.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.203
Поени од реакции
2.858
Стварно не знам што куров се натегаат за Левандовски и Рафиња.. тие двајца би не коштале 100+ милиони...

Подобро да му дадат некој милион повеќе на Дембеле на плата, за три годишен договор тоа би било 6-9 милиони, и со другите пари што ги немаме да тргнат по некој млад, искуство имаме во Ауба...

Еве пример Феликс не би коштал поише од 80тина милиони.

Ако веќе го придаваме Де Јонг, а гледам Манчестер се спремни да дадат 80-85 колку што бараме, Бернардо мора да е негова замена, се друго е ослабување на тимот.

Најмногу треба да се сконцентрираме на одбраната, а најмалку се работи на тоа.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.826
Баерн барале 60 милиона најмалце за Левандовски.
Се надевам управата нема сите пари од продажба на Де Јонг да ги дадат за 35 годишен напаѓач со 1 година договор.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
376
Поени од реакции
147
Најлогично би било Депај да остани уште една сезона Дембеле заминува а прашање е дали и колку Ансу физички ќе издржи Леван. мислам дека е повеќе од потребен поради искуството неможе клубот да се ослони на Ауба барањата на Лидс за Рафиња се превисоки а приевентуална продажба на Френки (кој мислам дека ќе попушти и ке замини во Јунајтед) би требало да се тргни по Бернардо на некој начин како готов продукт ИЛИ да се тргне по заден везен Бускетс профил инаку Кунде бил фаворит на Чави и бил доста блиску до трансфер ама ќе видиме
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.203
Поени од реакции
2.858
Ако нешто ме радува до сеа поврзано со трансферите е дека Мингуеза, Рики и Умтити се согласиле да си одат. Се прават напори и за Ленгле, го сакаат Рома и Тотенхем и Бретвајт кој најверојатно би отишол во Валенсија. Ако не друго, ослободуваме доста простор за плати. Плус на овие ги додадеме и Лук де Јонг и Адама што нема да продолжат, веројатно ќе може да се регистрираат Кеси и Кристиансен.

Ако е точно, ма да не ми се верува, некаде прочитав дека Челзи барале само 15 милиони за Алонсо и Азпи заедно... мислам дека ќе ги потпише.

Не знам што ќе се праи со Нико, ама со останувањето на Роберто мислам дека за него нема да има простор. Најдобро е он и Балде да одат некаде на позајмица во средниве екипи во лигата за поише минутажа.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.826
Сега излегоа информации дека нова понуда му доставиле на Дембеле, помала за некој милион од таа во декември (7.5м + 3.5м бонуси).
Моментално му намалиле на 6 милиони фиксни и 1.5 милиони бонуси, за агентот ништо :pos:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.203
Поени од реакции
2.858
Сега излегоа информации дека нова понуда му доставиле на Дембеле, помала за некој милион од таа во декември (7.5м + 3.5м бонуси).
Моментално му намалиле на 6 милиони фиксни и 1.5 милиони бонуси, за агентот ништо :pos:
Имаат кренато раце и го прават составот без него, понудава е ако останеш супер, ако не па ок :D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.826
Имаат кренато раце и го прават составот без него, понудава е ако останеш супер, ако не па ок :D
Добар потег на управата, платата што му ја понуделе е 2.5 пати од платата што ја зема лани
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.107
Поени од реакции
51.841
Сега излегоа информации дека нова понуда му доставиле на Дембеле, помала за некој милион од таа во декември (7.5м + 3.5м бонуси).
Моментално му намалиле на 6 милиони фиксни и 1.5 милиони бонуси, за агентот ништо :pos:
Конечно нешто паметно направиле :D
Од Челзи има интерес, ама му немаат дадено никаква понуда, приоритет им се други играчи. Од ПСЖ изгледа воопшто нема сега интерес со Кампос. За никој друг не се збори. Веќе ништо не е во негови раце и може лесно да биде принуден да потпише за помала плата. Ако ги одбие Барса, секако и од другите клубови не може да очекува колку што сакаше.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.203
Поени од реакции
2.858
Конечно нешто паметно направиле :D
Од Челзи има интерес, ама му немаат дадено никаква понуда, приоритет им се други играчи. Од ПСЖ изгледа воопшто нема сега интерес со Кампос. За никој друг не се збори. Веќе ништо не е во негови раце и може лесно да биде принуден да потпише за помала плата. Ако ги одбие Барса, секако и од другите клубови не може да очекува колку што сакаше.
И Челзи игра паметно, ако ги одбие Барса, а очигледно е дека од ПСЖ нема интерес, тогаш и овие ќе му понудат ниска плата пошо ќе нема кај да оди.
Иначе мислам дека проблемот е во агентот што бара пари, а Барса не сака да деде.. Дембеле во повеќе наврти кажува дека му е добро тука, посебно сеа со Чави.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.826

Одбиле последната понуда. Не треба веќе да зголемуваат понуда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom