Фан Клуб: Барселона

Член од
28 септември 2012
Мислења
8.338
Поени од реакции
21.022
Куман шо треба да лета од клубот се согласувам, али пацериштата на терен апла се гледа дека не се заинтересирани за фудбал сезонава. Менталитетот не бил на подолно ниво од ова, екипи шо се борат за опстанок во лигите имаат повеќе желба за фудбал.

Освоивме куп, не сме без ич. Куман аут од наредна сезона, само проблем шо не гледам квалитетна замена моментално на пазарот. Чави ќе биде огромен промашај да дојде сега на овој раштиман оркестар, само ќе си закопа непочната тренерска кариера.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.872
Поени од реакции
2.437
Стварно нема тренери моментално. Не знам што да мислам за Алегри и Лев на пример. Што стил би играле...
Или да се проба со Чави и Куман една сезона заедно, после да продолжи Чави...
Пичку матер е моменталната ситуација во клубот. Чистка треба, а заглавени сме до гуша. Ја би го остаил и другата сезона Куман иако страшно ме нервира, само за да не пцуеме по друг некој непотребно.
Трансфери освен Депај и Гарсија, за друг и не се ни шпекулира веќе, освен некоја трампа за Пјанич.

Очајно ни треба, лев штопер, заден везен кој ќе ора и класична 9ка.
Исто има многу ѓубре, мора сите да се распродадат.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
288
Поени од реакции
133
Има многу аргументи ЗА и ПРОТИВ останување на Куман,а и фактот дека НЕМА некои опции за нов тренер бидејќи во оваа транзиција и криза ќе треба тренер кој добро ја познава филозофијата а и Ла Масиа која и те како ќе има улога.Најдоброто решение би било Чави тренер а овај Пимиента помошник негов,ама сигурен сум дека Куман ќе ќари уште една сезона.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.338
Поени од реакции
21.022
Зашто таков му е договорот, мора да игра на 50% од утакмиците безразлика било која позиција.

ФК Барселона ејјј, клуб шо во последните 20 години има освоено 10+ домашни првенства, 4 ЛШ, и еден куп други титули и шо убедливо е на прво место на најуспешни спортски колективи во ебениот 21 век!!!

Истиот тој клуб е воден од малоумници и ретарди кои само они единствено можат да вметнат ваков услов, да му гарантираат на играч 50 % од утакмиците дека ќе ги одигра без разлика на неговиот придонес. :tapp:

ФК Барселона Рамковна од наредна сезона треба да се прекрстиме.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.016
Поени од реакции
3.381
Барселона после 36 утакмици.

Пике кога е во стартна постава: 47% Win rate
Пике кога е дома, на трбинина, во болница, нa клупа: 83% Win rate
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.016
Поени од реакции
3.381
ЛЕНГЛЕ КОПИЛЕ ГЛУПО.

БРЕЈТВЕЈТ ШТО УТНААА
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.872
Поени од реакции
2.437
Не знам дали ќе бидат фри или не, очајно ни треба лев штопер и 9ка, класа напаѓач!
Исто и везњак!

Ако се распаѓа Интер, дајте нам Бастони, Барела и Мартинез!
@Трибиани @Джонтра Вохохолта @Stefan-kobe :roker: :roker: :roker:
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
288
Поени од реакции
133
Куман незнае/ше кај тера цела сезона Пуџ на клупа остана сега го стаде Ленгле класика во Осасуна Леванте втора постава би играл а не во Барса просек невиден Дембеле се некои дриблинзи некои соло акции соло самиот се дриблаше со себе....Ама пред се фали тренер и те како Куман подфрли во завршниот дел како одминуваше времето така притисокот беше све поголем и поголем се изгуби и во формаици тактики измени во све.....Со денешниов пораз незнам ќе треба чудо да се деси за да продолжи и наредната сезона.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.016
Поени од реакции
3.381
1621192547664.png

Освоени дури 5 од 15 поени во последни 5 утакмици.​
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
338
Поени од реакции
811
Океј, реално нема опции за нов тренер. Најважно е за иднината Чави да почека уште 2 3 години за А тимот, додека не му се пензионираат другарите.
За мене реален избор е или Куман да тера уште една сезона или Пимента да води А тим а Чави Б, додека не биде спремен да го води А тимот.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
973
Чави е во Барселона, состанок денес со Лапорта, и најверојатно тој ќе е тренер наредна сезона. Со Пиќе со Ленгле со Роберто Алба и Бускетс и Чак Норис не може да излезе на крај, така да кој и да е тренер све е џабе.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.611
Поени од реакции
10.175
Чави е во Барселона, состанок денес со Лапорта, и најверојатно тој ќе е тренер наредна сезона. Со Пиќе со Ленгле со Роберто Алба и Бускетс и Чак Норис не може да излезе на крај, така да кој и да е тренер све е џабе.
Не верувај многу на секакви шпекулации!
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.368
Поени од реакции
11.417
Јас сум за Куман да остане уште една сезона, мислам дека не се вреднува воопшто неговата работа и на неговиот тим. Се заборава во каква ситуација дојде во клубот, тешка криза, без навивачи, без засилувања, заминување на клучни играчи, Меси итн. Освоен куп и борба за титула до претпоследно коло во лигата е нешто што не можеше да се замисли пред почеток на сезона. Играта е најдобра после Пеп ерата. Се разбира има и негативности, но итекако заслужи уште една сезона, со неколку нови играчи да видиме што може.

Блиску до доаѓање се Агуеро, Депај, Гарсија. Тука апсолутно мора да се додаде везен играч, едноставно невозможно е со овие играчи во среден ред да мислиш на било каква победа против големите тимови. Средината ја носи победата во такви утакмици. Не разбирам зошто не се зема Вајналдум, особено што е слободен играч, маст бај е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom