Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ко што ги силува сега Сосиедад така треба принцезата да ја силуваат за промашаите, Лордот да влече некоја запрежна кола да го постават. Мингуеза на ат пазар да се стави по ниска цена, ако би го зел некој овај коњ, а Тринкао кај транвеститите во Сингапур да го пуштат, педерче отепано.
Автоматски споено мислење:

60 ќе им даде псж, ќе го рушат ланскиот рекорд, мамичето неспособно да им ебем, бруки едни.
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Цело второ полувреме топка не чепнавме, тактика Мурињо чување 1 гол разлика...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Нема абер од овие Мингуеза Тринкао Алена Пуиг и шо ти знам кој друг играч со издркано име. Единствен талент ни е Фати, се друго е wanna be играчи ала Сампер и Рафиња.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Педри вака по градба шо го гледам ќе стане ала бускец,само шо ќе биде побрз :D

Тер штеген пак не спасуваше.
И доста е веќе со промашувања.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Куман со измените денес доби уште еден голем минус.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Која само разлика во играта меѓу прво и второ полувреме. Реализацијата мора да се подобри. Рано требаше да падне и трет гол и да се ладат до крај. Вака или ќе кикснат или прават од готово вересија. Има многу залутани во тимот моментално - Брајтвајт, Мингеза, Алења... Против Валенсија нејќам да ги гледам овие освен како некои последни замени. На крај добро е што сврзавме две победи во серија, очекувам во сабота да станат три по ред.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Многу лошо второ полувреме,ама битни се 3те бода.Педри искина денес,спаси чист гол и направи неколку шанси,ќе биде играчиште за брзо!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Што имате против Мингеза?
Мене до сега не ме убеди дека има квалитет за во Барса. Веќе имаше неколку киксеви. Араухо е за мене многу постабилен и очекувам да има добра кариера. Дај боже да грешам ама нема да ме изненади Мингеза да заглави во иднина по послабите шпански тимови.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ако дојде Лапорта, очекувам да тргне по Алаба. Би биле одличен тандем Араухо и Алаба.
Исто големи се шансите со Лапорта за Халанд, пошо има добри односи со Раиола.
На овие 2ца без пари да се земат и холанѓаниве Вајналдум и Депај и тоа е тоа.

Значи може да се скоцка добар тим со малку пари.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Халанд и малку пари не иде во иста реченица ... Дортмунд ако ни го учука Дембеле за 140, замисли колку ќе бара за Халанд. Со моменталната криза освен Сити или ПСЖ не гледам кој друг би си го дозволил Халанд.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Мене до сега не ме убеди дека има квалитет за во Барса. Веќе имаше неколку киксеви. Араухо е за мене многу постабилен и очекувам да има добра кариера. Дај боже да грешам ама нема да ме изненади Мингеза да заглави во иднина по послабите шпански тимови.
Едвај 4-5 утакмици има изиграно, досега помалце грешки има од Пике :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Аман бе, досега велевте Ленгле да биде седнат на клупата, сега не ви чини неговата замена Мингеза!
Па млад играч, игра во одбрана каде што во тим како Барса одбраната е најизложена на грешки.
Вчера Мингеза имаше грешки, но имаше и клучни одземања на топки.
Е сега тој е резервната опција, не може од него да се очекува да игра како Ван Дајк!

Куман слаб е со измените, па и кога сме во негатива прави лоши измени, а и кога водиме и дака да чува резултат исто прави лоши измени.
Вака кога вади состав ми се допаѓа бидејќи е непредвидлив со тактиката, а и не е тврдоглав, чим гледа дека не оди одма менува тактика во следните натпревари.

Тринкао е ептен лош, тотално е изгубен и не треба да го стави во игра кога е тесно.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Халанд и малку пари не иде во иста реченица ... Дортмунд ако ни го учука Дембеле за 140, замисли колку ќе бара за Халанд. Со моменталната криза освен Сити или ПСЖ не гледам кој друг би си го дозволил Халанд.
Се шпекулира дека кога потоишал со Дортмунд во договорот имало клаузула за 70 милиони може да замине. Тоа било една од причините зашо потпишал за Дортмунд...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom