Фан Клуб: Барселона

Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Најверојатно мечот ќе се откаже со Наполи. До 3ти Април им е одложена лигата, никој не смее да влага и искача од Италија.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Официјално без публика со Наполи!
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Бајовци, дури после година дена дознавме дека вистинската причина што не го поминавме Ливерпул е затоа што го немавме Љоренте :toe: :D
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Бајовци, дури после година дена дознавме дека вистинската причина што не го поминавме Ливерпул е затоа што го немавме Љоренте :toe: :D
Така ни е кога Шпанските деца ги праќаме по позајмници и ги продаваме а ни играат пензионери.

Нас во тимот ни фали баш овој дух и желба што ги има Атлетико,јас не памтам вака да се бореле нашиве поседните 2-3 сезони,веројатно тоа е главна причина за сите неуспеси,ептен се заситени дел од играчите треба малце свежа крв.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766
Нас во тимот ни фали баш овој дух и желба што ги има Атлетико,јас не памтам вака да се бореле нашиве поседните 2-3 сезони,веројатно тоа е главна причина за сите неуспеси,ептен се заситени дел од играчите треба малце свежа крв.
Тоа е тоа. Види ги само на Ел Класико, овие од Реал како беа напалени. Марсело му одзема топка на Меси и скока, оди слави со навивачите, ја крева додатно атмосферата и кај навивачите и кај соиграчите. Реал дава гол, Касемиро слави со клизачи на колена како да освоиле ЛШ.
Од друга страна нашиве веќе 3 сезони анемични, без душа, ни се радуваат, ни пак имаат волја и мотивација да трчаат и да гинат по теренот. Исклучок е лани во ЛШ, каде трчаа како луди се до тоа полуфинале против Ливерпул. Од тогаш наваму мислам дека пола екипа е во депресија и играат со психички пореметувања, посебно после секој примен гол како да им се враќаат сцените од натпреварите против Рома и Ливерпул...
Преку потребна е свежа крв во екипата.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Бајовци, дури после година дена дознавме дека вистинската причина што не го поминавме Ливерпул е затоа што го немавме Љоренте :toe: :D
Да те преправам:
Бајовци, дури после година дена дознавме дека вистинската причина што не го поминавме Ливерпул е затоа што го имавме Ернесто Валверде :toe: :D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Само De Jong и Griezmann не се повредиле сезонава. Се прашувам зашто?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Втората полусезона од 2014/15 мене ми е една од најдобрите, каков тим, најдобро напаѓачко трио во историјата :place:
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Според повеќе медиуми Раќитич ќе си замине у скоро
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Ќе им ги скинат платите драстично, само на 30% ќе останат играчите, дури и да нема договор. Тоа кажува дека клубот е во голема финансиска криза. Некаде се пишува дека само 30% ќе им скратат, ќе видиме.

Иначе, Лаутаро нема да можат да го донесат поради бизарна причина, клаузулата му важи за прва половина на јули, а преодниот рок ќе почне покасно најверојатно, рипли верувале или не ќе е работата. Кој можеше да помисли дека може ваква ситуација да дојде, али то е :)
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Нема фудбал заради Вонреднава ситуација и нормално малце шпекулации.........Се зборува последно за Ндомбеле како опција на пазарот,играч кој дали НЕ се прослави многу во Тотенхем,промашување беше,или немаше добиено доволно шанса да се докаже,незнам мене мие некако Јаја Туре профил........ Ќе биде ли Ндомбеле интересна опција на пазарот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom