Фан Клуб: Барселона

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Исто ко The Walking Dead последните сезони кога ги гледав само од навика и секоја епизода ми беше мачење и се пцуев сам себеси за потрошеното време. Ако ништо друго овие останатите у фул батхрт моуд се :icon_lol:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Почист беше пеналов од сите пенали во ЛШ што ви ги свиреле. Не знам зашто замарате. Чиста рака
А кој те прозива тебе у фан клуб Реал Мадрид па и да викаш шо замарате..
Ајде педала ;)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Marçal Lorente (novinar Mundo Deportiva): ''Razlika između Barcelone i Real Madrida je ta što mediji pokrivaju rad Florentina Péreza.''

''Idealan primjer možete pronaći u situaciji u kojoj se nalazi Ousmane Dembélé. To je bio loš posao za Barcelonu jer on nije fizički spreman već dulje vrijeme. Međutim, ista situacija je i s Edenom Hazardom koji je u Real stigao za iznos veći od 100 milijuna eura, iako je iduće sezone mogao stići besplatno. Kod njih dvojice možete vidjeti različita medijska izvještavanja.''

''Griezmann koji je postigao 14 golova je katastrofalan posao za Barçu, a Vinicius s četiri postignuta pogotka je novi Pelé. Jović, koji je stigao za 60 milijuna eura i pritom zabio dva gola je buduća zvijezda. Rodrygo, čiji transfer je iznosio 45 milijuna i Mariano koji je doveden za 22 milijuna eura, su nogometni fenomeni. Tu su također i Mendy i Éder Militão, kojih jednostavno nema u momčadi.''

''Florentino Pérez je platio 110 milijuna eura za Hazarda, čiji je ugovor isticao za godinu dana, a Brahima Díaza je platio 17 milijuna eura, iako mu je ugovor vrijedio još pola godine. Mediji su to prenijeli kao uspješne i veoma dobre transfere. S druge strane imate Griezmanna koji je postigao 14 golova i upisao četiri asistencije, a mediji su to okarakterizirali kao katastrofalan promašaj od strane Barcelone.''

''De Jong je bio najbolji veznjak u Europi prošle sezone, a sada ga se uspoređuje s promašajem. U međuvremenu nitko ne spominje Ferlanda Mendya koji je doveden kao zamjena za Marcela, a vrijeme provodi na klupi.''

''Álvaro Morata je postigao 11 golova ove sezone, što je više od ijednog drugog igrača Real Madrida osim Benzeme. Pérez ga je prodao, a zamislite što bi bilo da je igrao u Barceloni pa ga Barcelona prodala. Razlika između Real Madrida i Barcelone je u tome što mediji puno više kritiziraju Barçu.''
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Marçal Lorente (novinar Mundo Deportiva): ''Razlika između Barcelone i Real Madrida je ta što mediji pokrivaju rad Florentina Péreza.''

''Idealan primjer možete pronaći u situaciji u kojoj se nalazi Ousmane Dembélé. To je bio loš posao za Barcelonu jer on nije fizički spreman već dulje vrijeme. Međutim, ista situacija je i s Edenom Hazardom koji je u Real stigao za iznos veći od 100 milijuna eura, iako je iduće sezone mogao stići besplatno. Kod njih dvojice možete vidjeti različita medijska izvještavanja.''

''Griezmann koji je postigao 14 golova je katastrofalan posao za Barçu, a Vinicius s četiri postignuta pogotka je novi Pelé. Jović, koji je stigao za 60 milijuna eura i pritom zabio dva gola je buduća zvijezda. Rodrygo, čiji transfer je iznosio 45 milijuna i Mariano koji je doveden za 22 milijuna eura, su nogometni fenomeni. Tu su također i Mendy i Éder Militão, kojih jednostavno nema u momčadi.''

''Florentino Pérez je platio 110 milijuna eura za Hazarda, čiji je ugovor isticao za godinu dana, a Brahima Díaza je platio 17 milijuna eura, iako mu je ugovor vrijedio još pola godine. Mediji su to prenijeli kao uspješne i veoma dobre transfere. S druge strane imate Griezmanna koji je postigao 14 golova i upisao četiri asistencije, a mediji su to okarakterizirali kao katastrofalan promašaj od strane Barcelone.''

''De Jong je bio najbolji veznjak u Europi prošle sezone, a sada ga se uspoređuje s promašajem. U međuvremenu nitko ne spominje Ferlanda Mendya koji je doveden kao zamjena za Marcela, a vrijeme provodi na klupi.''

''Álvaro Morata je postigao 11 golova ove sezone, što je više od ijednog drugog igrača Real Madrida osim Benzeme. Pérez ga je prodao, a zamislite što bi bilo da je igrao u Barceloni pa ga Barcelona prodala. Razlika između Real Madrida i Barcelone je u tome što mediji puno više kritiziraju Barçu.''
Овај е приврзокот на Бартомеу, него Пике му пиша титела-марионета.

Му го лижи газот на Барто, се што пишал е гола вода, пробува да ја оправда катастрофалната трансфер политика. Реал е појак од Барса и без Роналдо, тоа доволно говори кој какви трансфери направил.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Овај е приврзокот на Бартомеу, него Пике му пиша титела-марионета.

Му го лижи газот на Барто, се што пишал е гола вода, пробува да ја оправда катастрофалната трансфер политика. Реал е појак од Барса и без Роналдо, тоа доволно говори кој какви трансфери направил.
Тоа дека му го лиже гзот океј е, ама ако ја согледаме реалноста и во право е човекот.
Колку пари фрлија они летово за трансфери, а колку ние?
Кај нас приблем се старите играчи (Бускетс, Ракитич, Пиќе, Умтити...).
Гризман во прва сезона со ваква Барса, неубедлива, раштимана, со играње на неприродна позиција, веќе има 14 гола и 4 асистенции.. А да не забиравиме колку помага дефанзивно.
Уште кога го земавме, јас реков, се над 20+ асистенции и голови заедно ќе биде повеќе солидна година за него. Да не заборавиме дека не шутира ни пенали, ни слободни.

Хазард, Јович и двете циганчиња сите заедно немаат придонес како Гризман, а ги платиа 250 милиони.

Да не ме разбереш погрешно, водиме лоша трансфер политика, ама и во медиуми не праат лом, додека за Реал ни збор, а последниве 2 год се катастеофа, и општо последниве 10 во лигава.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Marçal Lorente (novinar Mundo Deportiva): ''Razlika između Barcelone i Real Madrida je ta što mediji pokrivaju rad Florentina Péreza.''

''Idealan primjer možete pronaći u situaciji u kojoj se nalazi Ousmane Dembélé. To je bio loš posao za Barcelonu jer on nije fizički spreman već dulje vrijeme. Međutim, ista situacija je i s Edenom Hazardom koji je u Real stigao za iznos veći od 100 milijuna eura, iako je iduće sezone mogao stići besplatno. Kod njih dvojice možete vidjeti različita medijska izvještavanja.''

''Griezmann koji je postigao 14 golova je katastrofalan posao za Barçu, a Vinicius s četiri postignuta pogotka je novi Pelé. Jović, koji je stigao za 60 milijuna eura i pritom zabio dva gola je buduća zvijezda. Rodrygo, čiji transfer je iznosio 45 milijuna i Mariano koji je doveden za 22 milijuna eura, su nogometni fenomeni. Tu su također i Mendy i Éder Militão, kojih jednostavno nema u momčadi.''

''Florentino Pérez je platio 110 milijuna eura za Hazarda, čiji je ugovor isticao za godinu dana, a Brahima Díaza je platio 17 milijuna eura, iako mu je ugovor vrijedio još pola godine. Mediji su to prenijeli kao uspješne i veoma dobre transfere. S druge strane imate Griezmanna koji je postigao 14 golova i upisao četiri asistencije, a mediji su to okarakterizirali kao katastrofalan promašaj od strane Barcelone.''

''De Jong je bio najbolji veznjak u Europi prošle sezone, a sada ga se uspoređuje s promašajem. U međuvremenu nitko ne spominje Ferlanda Mendya koji je doveden kao zamjena za Marcela, a vrijeme provodi na klupi.''

''Álvaro Morata je postigao 11 golova ove sezone, što je više od ijednog drugog igrača Real Madrida osim Benzeme. Pérez ga je prodao, a zamislite što bi bilo da je igrao u Barceloni pa ga Barcelona prodala. Razlika između Real Madrida i Barcelone je u tome što mediji puno više kritiziraju Barçu.''
Волку глупости немам причитано на едно место.
Суатуацијата помеѓу Хазард и Дембеле била иста.. :pos:
Сите бразилски тинејџери ги сметаат за новиот Пеле, не само Винициус, Јович едноставно не го бива, ама има 21 година, моќеби и ќе стане ѕвезда некогаш(ама не во Реал), и никој, ама баш никој не ги смета Родриго и Мариано за феномени..:ROFLMAO:
Менди игра редовно, едноставо ја дели минутажата со Марсело, за Милитао не се ни очекуваше уште првава сезона да биде стартер, дечкото има 21 година, и го земаа како долгорочно решение, евентуално да го смени Рамос(нормално доколку се покаже).
Гризман е топ играч, ама статистиката може да излаже, особено кога играш со Меси...али доволно е човек вашиот фан клуб да го чита, па би рекол и вие се согласувате со тие новинарите што јадат гомна.
Де Јонг беше најдобар минатата сезона, ама минатата...сезонава игра на исто ниво?? Сериозно? Далеку дека е промашај, ама медиуми како медиуми, мораат да продадат весници и да имаат кликови..
Па и Мората е внесен во приказнава бе..:sramezliv:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Да не ти се верува. На крај ќе ја освоиме Ла Лига во сезона кога сме криминално слаби. Им ја даваме титулата на Реал на подарок ама овие изгледа не сакаат да го земат. :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да не ти се верува. На крај ќе ја освоиме Ла Лига во сезона кога сме криминално слаби. Им ја даваме титулата на Реал на подарок ама овие изгледа не сакаат да го земат. :)
Ако е крај на сезоната утре, тогаш да ќе освоиме.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако е крај на сезоната утре, тогаш да ќе освоиме.
Далеку е од крај ама со ваква никаква игра што ја имаме моментално во нормални услови ќе заостанувавме минимум 7-8 бода и само ќе сонувавме титула. Вака како Реал со сила да нејќе да стане првак.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
844
Поени од реакции
1.748
Волку глупости немам причитано на едно место.
Епа дај не заебавај сеа и ти, пак има повеќе смисла од што изгледа. Ми текнува на изјава на Пујол така нешто постара е за сезоната 2010/2011. Таа сезона Барса зема лига и лш а Реал го зема купот, тој што Рамос ви го пушти под автобус:pos:. И наводно Реал бил далеку поуспешен таа сезона, типот самиот мртов ладен си кажа медиумите нивни си го прават своето.

Не дека го бранам овој што им лиже гз на управава на Барса, ама реално и објективно гледано Барса секогаш била на поголем удар кај медиумите одколку Реал.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Изгледа со Наполи без пубика ќе се игра...Уште ова ни фалеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom