Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Frenkie de Jong vs. Atlético Madrid: • 86 touches • 94.3% pass accuracy • 2 key passes • 5/6 crosses completed • 2/2 dribbles completed • 4/4 duels won • 3 interceptions • 1 tackle

Какво играчиште добивме, за жал мора со Ракитиќ да игра во среден ред и да биде командуван од тенџерето. Огромен потенцијал има што не е искористен поради мртвиот фудбал што го играат.

Гризман имаше пристојна утакмица денес, добро се отвораше и неколку пати беше сам ама не доби топка. Проигра и нешто еден-два со Суарез.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Молам од членовиве кои од многу поодамна да не речам уште од Ван гал кога беше тренер да ми кажи,дали од тогаш до сега имало појак голман од Тер Штеген?
Слободно можам да кажам не. Голманската позиција секогаш беше слаба страна. Кога прв пат беше тренер Ван Гал бранеше Руд Хесп кој не беше ни трет голман во Холандија. После се менеа неколку имиња, бранеше Реина, па имаше еден Дутруел кој слободно ќе речам беше полуретардиран, бетер Кариус правеше киксови. Затоа го купија Рушту во 2002 мислам, ама овој па не се снајде и Валдес тогаш се наметна како прв голман. Се’ е ова боранија спрема Штеген. Валдес ми е некако при срце пошто сепак беше дел од златната генерација ама да бидеме реални далеку беше од класа голман.
 
B

Beck's

Гостин
La liga ke osvoime, slabo odigrano ali gi dobivame natprevarite. Megutoa od druga strana vo LS pak ke ne snajde istoto
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Piqué je na današnjoj utakmici imao najviše odigranih dodavanja u momčadi Barcelone. Loptu je svojim suigračima proslijedio 81 put. Osim toga, imao je i stopostotnu učinkovitost kod oduzimanja lopte protivnicima.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Слободно можам да кажам не. Голманската позиција секогаш беше слаба страна. Кога прв пат беше тренер Ван Гал бранеше Руд Хесп кој не беше ни трет голман во Холандија. После се менеа неколку имиња, бранеше Реина, па имаше еден Дутруел кој слободно ќе речам беше полуретардиран, бетер Кариус правеше киксови. Затоа го купија Рушту во 2002 мислам, ама овој па не се снајде и Валдес тогаш се наметна како прв голман. Се’ е ова боранија спрема Штеген. Валдес ми е некако при срце пошто сепак беше дел од златната генерација ама да бидеме реални далеку беше од класа голман.
Бонано го заборави, исто ниво како Дутруел беше :D
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.673
Гледам никој не споменува за вчера дека толку критикуваниот(на форумов) Роберто одигра одличен натпревар.
Одбрана многу храбро неколку пати спаси чист гол,во напад си е стандард добар.
100 пати боље бек е од Семедо,реално со техниката неможе ни да им се спореди,Семедо кога има топка само гледам кај ќе ја згреши,со Роберто многу поголема сигурност има,плус видете ја уиграноста на Роберто со Меси,одлично си се разбираат,исто и со Суарез видете колку подобро набацува,лани еден куп асистенции за Суарез.
Ел Класико знаеме сите Роберто како го игра.
Од друга страна Семедо освен што е подобар кога игра еден на еден во одбрана друго ништо,во напад многу повеќе грешки прави.

Овој Фирпо се повеќе мислам дека нема да го биде,на почеток мислев добра работа дека направија што го донесоа ама...ептен несигурен ми делува,како Дембеле на бек да го гледам,грешни пасови колку сакаш,плус во одбрана како изгубен делува,вчера за малце автогол ќе си дадеше што ќе не кошташе пораз.
Кога води топка на 2 метра од него ја води,само чекам момент да ја изгуби.
Единствено што има брзина ама џабе кога незнае да ја искорити ни техника има ни мозок.

Замерка за Валверде што имам,КАКО МОЖЕ РАКИТИЧ УШТЕ ДА ИГРА???
Ми се лоши кога го гледам на терен,не е возможно колку е пропаднат,сфакам дека има направено многу за клубот ама ова е веќе срамота,и Чави и Иниеста кога осетија дека неможат да дадат максимум се повелкоа.
Незнам на овој како не му е срам да плаче да игра прва постава,се гледа ли некад после утакмица што изиграл...ако има статистика некој нека прати,едно 20 топки заеба сигурно.

Останатото стандар си тера сезонава како останатите,Меси си ја води цела екипа на грб се преку него оди,Суарез сезонава е далеку подобра барем за сега,Гризман топло-ладно на повеќето утакмици го нема,средината Артур,Де Јонг и Видал супер за сега посебно третиов 4 гола даде во Ла Лига,Бускетс стандард како и прошлите сезони.
Одбраната катастрофа се надевам дека ќе се средат до пролет,ако не сакаат да пукне пак некој дебакл.ќ

Тоа е тоа,сезонава може на терен изгледаме катастрофално ама сепак во ЛШ прво место ни е осигурано,во Ла Лига на врвот сме со Реал ама очекувам сега во Декември да се одлепиме,доста тешки утакмици играат Реал плус Ел Класико дома го играме така да мора победа.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Гледам никој не споменува за вчера дека толку критикуваниот(на форумов) Роберто одигра одличен натпревар.
Одбрана многу храбро неколку пати спаси чист гол,во напад си е стандард добар.
100 пати боље бек е од Семедо,реално со техниката неможе ни да им се спореди,Семедо кога има топка само гледам кај ќе ја згреши,со Роберто многу поголема сигурност има,плус видете ја уиграноста на Роберто со Меси,одлично си се разбираат,исто и со Суарез видете колку подобро набацува,лани еден куп асистенции за Суарез.
Ел Класико знаеме сите Роберто како го игра.
Од друга страна Семедо освен што е подобар кога игра еден на еден во одбрана друго ништо,во напад многу повеќе грешки прави.
Каков одличен натпревар, милион грешки имаше у напад. Неколку ситуации со вишок играч, ги упропасти.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Пролетва имало клаузула со која валверде или клубот може да го раскинат договорот. Таман дотогаш ќе се испаднати од ЛШ и второ место во Ла Лига со добар заостаток. После се тоа ако решат да го остават, дефинитивно заслужуваат распад тотален.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom