Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Barcelona XI: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitić, Busquets, Arthur, Rafinha; Coutinho, Suárez

Што е со тренеров?? Рафиња треба да добие минутажа се сложувам , ама у ситуацијава сите очекува Дембеле или Малком десно крило овој Рафиња го ставил. Очекувам замена накај 55та минута Ракитич оут да влезе Малком/Дембеле за лево крило притоа Рафиња да влезе у средина.
ПС: Највероватно ќе се игра 4-5-1, или па 4-3-3, а ништо чудно и 4-4-2 со Кутињно и Суарез напаѓачи.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
По изјавите вчера, го прочитав гомното дека Рафиња ќе го игра, Семедо го закуцал на клупа, се како што се очекуваше.[DOUBLEPOST=1540404206][/DOUBLEPOST]
Barcelona XI: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitić, Busquets, Arthur, Rafinha; Coutinho, Suárez

Што е со тренеров?? Рафиња треба да добие минутажа се сложувам , ама у ситуацијава сите очекува Дембеле или Малком десно крило овој Рафиња го ставил. Очекувам замена накај 55та минута Ракитич оут да влезе Малком/Дембеле за лево крило притоа Рафиња да влезе у средина.
ПС: Највероватно ќе се игра 4-5-1, или па 4-3-3, а ништо чудно и 4-4-2 со Кутињно и Суарез напаѓачи.
Ако оди резултатот како што треба нема менување до 80 минута. Ако не оди ќе ги смене Рафиња и Артур, прочитана книга е тенџерето.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Семедо го седна на клупа после таква утакмица :tapp::tapp::tapp:
Рафиња пред Малком и Дембеле :pos::pos::pos:
Еби се бе Валверде, пичка од тренер, све да ти ебам да умреш на полувреме!
Баш кога ќе помислам дека се ќе е у ред и сите глупости ги има напраено, човеков успева да ме изненади ....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.659
Barcelona XI: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitić, Busquets, Arthur, Rafinha; Coutinho, Suárez

Што е со тренеров?? Рафиња треба да добие минутажа се сложувам , ама у ситуацијава сите очекува Дембеле или Малком десно крило овој Рафиња го ставил. Очекувам замена накај 55та минута Ракитич оут да влезе Малком/Дембеле за лево крило притоа Рафиња да влезе у средина.
ПС: Највероватно ќе се игра 4-5-1, или па 4-3-3, а ништо чудно и 4-4-2 со Кутињно и Суарез напаѓачи.
Дерби на ретардирани тренери. :D Врсаљко изгази против Милан овој го става Дамброзио, Кандрева пред Политано, Борха Валеро 10-ка, лудило од состав. :D Ќе не тепате не паничи, Кутињо мозокот ќе му го испие на Дамбо.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ретардињо пак со глупостиве. Семедо топ партија му изигра со Севиља и како награда на клупа денес. Сеа што сакам Асамоа и Перишиќ да не избушат по таа страна, ти еам говедото едно, ми го крши меракот за гледање.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Овој не е нормален, што состав е ова бееееееее?????o_Oo_Oo_O[DOUBLEPOST=1540409378][/DOUBLEPOST]Дембеле ќе реализираше една од овие шанси на Рафиња кој упати два мизерни шута на гол.
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Ги изгази Рафиња за инает дека не го зедоа :D да беше Меси на ваква игра 3 минимум ќе беше до полувреме.
Фали некој со јака завршница како Меси. Доста шанси за гол имаа дечкиве без Меси ама немаат завршница.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Артур треба да се ослободи малце и да пушта пасови напред у празно, треба да му даде повеќе слобода Валверде, се гледа дека е тип што сака да ја има топката и да ја диктира играта, му фалат само повеќе самодоверба, и да почне да дели пасови напред од кои би произлегла некоја шанса.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Артур ако продолжи вака треба да се зацементира во прв состав, не ме интересира на чие место. Невозможно е колку многу потсеќа на Чави во движењата.

Солидна партија и од Рафиња засега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom