Фан Клуб: Барселона

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кутињо си растура Светсково, Ракитиќ ваљда цела сезона шо беше изгубен во Барселона, сега се шо знае и умее извади во Хрватска во овие две утакмици, владеат со Модриќ во Хрватска. Суарез си продолжува у негово темпо кај шо му требаат прво 5 утнати шанси по ред за гол да даде.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.131
Поени од реакции
21.027
Ме мрзеше да го преведувам, ама шо ве ебам, сигурно разбирате хрватски :D


Sat je otkucao ponoć i danas je 24. lipnja - dan kada se rodio najveći. Najveći danas, najveći sutra, najveći ikada, najveći ako Argentina prođe skupinu i najveći ako ne prođe, najveći sviđalo se to ostalima i najveći ne sviđalo im se to. Nije važno. Analizirajte koliko želite, komentirajte koliko želite, uspoređujte koliko želite, ali Messi govori sam za sebe, a govore i brojke, govori i magija, govore njegova djela i sve što on predstavlja. Messi je Barcelona, Barcelona je Messi.
Sretan rođendan kapetane, vođo, legendo i naravno - sretno ti bilo.
Lionel Messi. ❤
FB_IMG_1529799154104.jpg
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
23 evra kosta si ja kupuvas na vlezo na stadion kaj so se prdavat karti za sve,vklucuva u nea muzej,pres,fan shop,tunel 3 nivoa na stadion,trevnik sredina i kaj so se komentatorite i mislam deka taj den so se igra utakmicata deka ne moze da se ode ali ne sum siguren.
Фала друже. На крај купив од официјалната страна, таа од 25 евра. Со неа можев да поминам низ музеј, прес, фан шоп, тунел, сите нивоа на стадион, гостинска соблекувална, долу на трева само до аут линијата и места за коментаторите. Значи немаше домашна соблекувална и пристап до тревата на сред терен. Иначе за плус 5 евра имаше и интересено VR искуство.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Кутињо ни е најдобра инвестиција после цигото. Кога ги гледам како функционираат во Бразил, си викам што би правеле во Барса со Меси плус. Ама тоа е, циганот се заеба и сам и нас не заеба, ќе го доминиравме светов :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.400
Поени од реакции
7.342
Со пензионирањето на Иниеста сега Кутињо ќе има одлична шанса да биде предводник на тимот заедно со Меси. Импресивно е и како е воигран со Паулињо.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Зашто Гризман да го носат,тука е Мина;)
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Знам дека клипчињава на јутубе не се мерило за да се осоцени квалитет на еден играч ама по ова што го гледав, Де Јонг од Ајакс за кого е Барса заинтересирана е полн погодок.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Мина не смееме да го продадеме, ја сум или да остане или да се пушти бо некој добар тим на позајмица како Ливерпул, Рома... за година - две ако не напредува ви Европа ќе го шитнеме секако за истите пари :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Liverpool will miss out on Yerry Mina, with the Colombian set to join Sevilla on loan as part of the deal which takes Clement Lenglet to Barcelona (ABC de Sevilla)
Мина не смееме да го продадеме, ја сум или да остане или да се пушти бо некој добар тим на позајмица како Ливерпул, Рома... за година - две ако не напредува ви Европа ќе го шитнеме секако за истите пари :)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Liverpool will miss out on Yerry Mina, with the Colombian set to join Sevilla on loan as part of the deal which takes Clement Lenglet to Barcelona (ABC de Sevilla)
Добра варијанта. Ленгле ќе биде добро засилување, а Мина може добро да се вклопи во Севиља. Мислам дека најголеми шанси да напредува добро како играч ќе има ако остане во Ла Лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom