Фан Клуб: Барселона

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Прво се пишуваше за 9м, сега за 6м. Класично џупско натегање, не дека не е оправдано, кога го имаш квалитетот глупаво е да не си го продадеш. Ама мислам дека сака да остане и ќе добие 6м.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.051
Ако можеше Пике да зима 8 со стариот договор, (со новиот незнам колку зима) и тоа како заслужува Умтити минимум 8. Оправдано си бара пари, и ќе му дадат најверојатно со огромна клаузула на 5-6 години договор. Најдобриот штопер во светот заслужува 7-8 милиони.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Јаката пара 6 милиони барал.. Секоја втора будала у топ клубовиве толку зима.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Умтити бара 9 милиони...90% се шансите да си замине на лето во Јунајтед најверојатно...Штета мислев дека е баш лојален играч...но денес се се врти околу парите
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Кој сака да замине, слободно, не ме изненадува кој било да побара да замине. Кога можеше цигото лани така да направи, воопшто не е чудно некој друг да го направи истото. Тука се гледа кој е вистински човек, а кој гомно. Гомна не ни требаат во тимот. Сепак да почекаме, можеби и не е вистина тоа и на крај да се договорат. Но, ако треба да го жртвуваат Гризман, бидејќи платите се до маскимум речиси, за да му удоволат него, не фала.[DOUBLEPOST=1522841735][/DOUBLEPOST]Него остајте то, вечер мора да победиме со Рома, барем два ралика, по можност без примен гол :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.158
Поени од реакции
21.089
Кај Рома голманчето им е најдобар играч сезонава, па ај да видиме вечерва дали ќе му ја кренат нашиве цената уште толку или пак ќе ги избушиме :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Кај Рома голманчето им е најдобар играч сезонава, па ај да видиме вечерва дали ќе му ја кренат нашиве цената уште толку или пак ќе ги избушиме :D
Може и едното и другото заедно. И да фати 10 пак може да попие 4-5 :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.051
Викендот треба шанса на Мина да му се даде, 2 месеци е во клубот а јас го немам гледано како игра.
Гризман пред некој ден како наводно изјавил дека немало никакви разговори со Барселона. Ако не го донесат 100 % ќе му ја качат платата на Умтити. И јас сакам да остане, главна алка во одбраната, барем уште една сезона да успеат да го задржат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Викендот треба шанса на Мина да му се даде, 2 месеци е во клубот а јас го немам гледано како игра.
Гризман пред некој ден како наводно изјавил дека немало никакви разговори со Барселона. Ако не го донесат 100 % ќе му ја качат платата на Умтити. И јас сакам да остане, главна алка во одбраната, барем уште една сезона да успеат да го задржат.
Една утакмица изигра, без грешка, одлично. Којзнае зошто не го игра, дури Пике со повреда го ставаше пред него.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Семедо на бек :vozbud:
Другото стандард, само Роберто на десно крило. Дембеле на клупа.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.494
Поени од реакции
7.592
Требаше Роберто на клупа, не го бива ни како бек ни како крило во ужасна форма е. Но очекувам да влезе Дембеле.
Формацијава е како да играме во гости.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
eJ dajte linkovi pobrzo nisto zivo ne mi otvara, od ovie ruskive ja sto gi koristam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom