Фан Клуб: Барселона

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Нема си врска,не требаше да ни го поништат голо.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Глупаци невидени.. треба да постават 12 судии да пратат убаво кој е офсајд а кој не е, дали е пенал дали не е и други такви срања..
Многу тврда игра во првиот дел.. Респект за потезите на Иниеста, им ја иба мајката.:)
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Ne sum zadovolen od igrata vo prviot del,dominirame no ja nemame onaa prepoznatliva sigurnost.Bledi tocki momentalno se adriano(deckovo ne e za desen bek,uste pomalku za ofanziven desen bek) i maskerano(dobar e ,precizni pasovi,dobar pregled na igrata-no go nema ona sto go ima buskets t.e pobrza motorika i pokreativnost).Ocekuvam da se zameni adriano najmalku,pa posle i da napravi nekoja minutaza i afelaj.

P.S:Abidal-najintelegentniot lev bek na planetava,neverojaten pregled na igrata.

Poz
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kako i da e dobro izigrano prvo,ocekuvam vo vtoro uste podobro
a abidal me iznenaduva,igra mnogu golema uloga vo napadot
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како не ви е срам да се буните за офсајдот на Абидал??...зарем дотолку гледате ситно на работите или па една ваква ситуација веднаш зачи дека се сите против вас и Шпанската федерација е крива????..одете вие бидете помошници судии и во онаква ситуација дали нема да го кренете знаменцето!..не трескајте глупости дека она не е офсајд кога убаво се гледа како Абидал излегува сам пред голот..па судиите не се компјутерски програмирани па милиметарски ситуации да ги годат..доста ги најдовте овие кутрите два паса не знаат да сврзат па уште се буните зошто не ви го признаеле очигледниот офсајд на Абидал..!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Кеита најслаб на терен!
Виља педер...можеше да му даде пас на Меси кој беше во многу подобра ситуација!
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
и кој е сега слеп овде? ние(вие) или судиите?
навивачкото си е едно(и јас досега карав на судијата)а реалноста е друго.
офсајд си беше и то е то.

и убаво си кажа коментаторот за тоа шо изјавил гвардиола дека на вакви утакмици повеќе се битни 3 бода и штедење на снага отколку форсирање така да не очекувајте повеќе.
3 гола можеби ќе паднат,од 70та па натаму меси да даи некое голче,и афелај да дебитира како шо треба.
позз
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
луѓе де дадејте освен зулу друга македонска за гледање,оти не ја бива мојте окупираа тв-то
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Каква голчина на Лео...по,по,по....не ни мрдна Аранзубиа...:vozbud::bravo::sport1::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom