Фан Клуб: Барселона

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
note: cas decision not yet official, but bug on new site, already shows media release that should have stayed hidden

vo 15:00 oficijalnata
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
И официјално, без трансфери во 2015.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Katalonski "Sport" navodi kako će bivši predsjednik FC Barcelona, Joan Laporta, ukoliko dobije izbore 2016. godine, na mjesto sportskog direktora pokušati dovesti bivšeg trenera, Josepa Guardiolu.

Također, isti izvor je došao do informacije o sastanku Laporte s najmoćnijim menadžerom u nogometnom svijetu, Jorgeom Mendesom. Tema sastanka je bila navodni dolazak Josea Mourinha na klupu katalonskog kluba (Mendes zastupa Mourinha).
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Епа нека ни е среќна новата Година, со ваква управа и вакви казни, ќе ни треба среќа :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Уф колку досадна година е пред нас. Сега молете се да нема повреди, оти отидовме од рака...
И Мурињо во Барса:neetaka::neetaka::neetaka::neetaka: Тренер и пол е, ама после сите дешавки кога беше тренер на Челзи и после на Реал :neetaka::neetaka::neetaka: (плус не сакам да ја гледам Барса како дава два гола, и после не прави ништо паметно)
 
P

pepito*

Гостин
Со среќа на глупаците од управата во обидот да го задржат Меси. Во најдобрите години ќе игра во нецелосен тим со смешен тренер. Позитивното е што ќе им се даде сега шанса на помладите, што се стварно квалитетни и што нема да има шанса Зубизарета да направи уште една глупост на трансфер пазарот. Од Лапорта очекувам уште сега да почни со кампања, оти не се издржва од ова поќе.
Не сакам да ширам песимизам, ама како што се одвиваат работиве не верувам дека ќе видиме титула ни сезонава.:popce:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277

За мене не е голем проблем тоа што немаме право на трансфери. Играчите ги имаме, школата ја имаме. Проблем е што нема кој (повторно) да го извади максимумот од нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom