Фан Клуб: Барселона

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Не ја гледав ама читам на нет дека седнувањето на клупа на Пике го направи подобар играч.
Многу ми е ќејф што Суарез даде гол. За Меси не зборам веќе си знаеме.
Мора да се признае дека има големи промени кај Педро. Од кога пројавија интерес клубовите за него он се регенерира од страв дека ќе го продадат.:D
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Можеби резултатот кажува нешто друго али не е така,точно е дека победивме со 5:0 а можевме и повеќе,но мене ме загрижува моменталната игра која е далеку од таа игра на која сме навикнати да ја гледаме Барса, како што спомна и Iceboy со ваква игра против некоја посериозна екипа ќе имаме големи проблеми, посебно против Сити во ЛШ, ако до тогаш не се среди играта. Сега следува пауза во првентството поради празнициве па ќе имаат време нашите да се средат малце,бидејќи уште во почетокот на Јануари не очекува за нас секогаш тешкото гостување кај Сосиедад.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.764
Поени од реакции
18.341
Исти бои една љубов, Barca & San Lorenzo & Basilea...

Идеме јако вечер!!!

Out Of Our Minds
They say we're out of our minds,
But San Lorenzo fans don't care about that,
We drink wine straight out from the cartons,
And we smoke all the weed,

Oh San Lorenzo,
Oh San Lorenzo...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.259
Поени од реакции
21.500
Most non-penalty goals in calendar year 2014: Messi 51 - Ronaldo 48 - Benzema 34 - Neymar 33 - Alexis 31

:smirce:
Очекувај напад од мадридистите и ЦР7-фанс како сме измислувале вакви глупави категории(non-penalty goals) само за Меси да е пред ЦР7.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.927
Гледано календарски оваа е многу лоша година за Барса. Ниту втората половина од минатата сезона беше добра, ниту првата од оваа. Според мене најголем виновник за тоа е Бартомеу и Зуби. 3 години неможат да најдат тренер на тимот каков што му доликува, а што се однесува до трансферите единствено Ливерпул можеби има поголеми утки на трансфер пазарот од нас.

п.с баш преска се присетив на најдобриот момент во историјата на клубот (според мене) :place:

download.jpg
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Слабо маливе сезонава. За опстанок ќе се борат.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.927
Odegaard returned to Norway yesterday. Barcelona offer one season at B-team, then first team. Would stay at Stromsgodset until Jan 2016 [md]
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Мене ми е со Социедад некако критична,А.Мадрид ќе го тепаме и рачунајте Реал кикса со Валенсија 100%
 

Kajgana Shop

На врв Bottom