Фан Клуб: Барселона

Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Моето видување на ситуацијата со Суарез е дека не ни треба.

Зошто? Затоа што ние и оваа година имавме огромни проблеми со Нејмар и Меси во смисла на тоа кој колку ја држи топката кај себе. Вообичаено беше Иниеста и Меси да смеат да водат топка и да трчаат подолго со неа. Другите, на чело со Чави, се задолжени за брза циркулација на топката и отварање позиција за напаѓачите (читај Меси).

Нејмар го наруши балансот од лани во првата полусезона и не изигра ништо посебно во втората кога играше како типичен циркулатор на топка како да не знае да дрибла и да ствара шанси од ништо. Што е трошење на потенцијал. Ако го додадеме и Суарез веќе имаме хаос.

Барем за формација 4-3-3. Ако Лучо има нешто друго на памет тогаш ќе мора да чекаме да видиме.

Може да експериментира со Суарез и Нејмар како шпицови, а Меси позади нив како најкласична 10-ка. Така би имало логика потпишувањето на Ракитич, ама па не знам која ќе му е улогата на Иниеста тогаш.

Како и да е потпишување на Суарез и официјално би значело крај на тика-така и старт на некој вид на галактико ера на Барса.
 
B

Beck's

Гостин
Мислам дека нема потреба за анализи сеа во врска со Суарез пошо 4 месеци нема право на трансфер
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.261
Еве па сега што излегна. :D
FIFA confirms the Suarez bans do not affect his being transferred. Uruguay TV channel Tenfield claims he has said Yes to Barcelona.
 
B

Beck's

Гостин
Де линк за ова...
http://www.sport.es/es/noticias/barca/nueve-partidos-cuatro-meses-sancion-luis-suarez-3332759

El máximo organismo futbolístico ha sido contundente y le ha aplicado un castigo de 9 partidos además de inhabilitarle durante cuatro meses de "ejercer cualquier clase de actividad relacionada con el fútbol". Cuatro meses durante los cuales no podrá entrar en los terrenos de juego ni realizar cualquier actividad relacionada con el fútbol.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Мислам дека нема потреба за анализи сеа во врска со Суарез пошо 4 месеци нема право на трансфер
ФИФА веќе потврди дека нема да има забрана да потпише за друг тим...
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Барса е препознатлива по катастрофалните трансфери и купување на играчи, и незнам што се занесуваат кога ќе речат какви играчи излегле од нивните школи(ама баш никакви со одредени исклучоци)...кога па ги купуваат :facepalm:, ако се произлегувало од школите немало големите клубови како Реал, Милан, Ман.Утд и многу други да купувале со години, се оди на проверено - докажано, според мене ерата на барса е завршена со мечот Барса - Ман.Утд 3-1 , играта е веќе прочитана и играчите се заситени , според мене барса постепено ќе тоне и ќе стане новиот Интер, за жал:(.
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Абе овие го носат суарез па што сака нека биде.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.261
Барса е препознатлива по катастрофалните трансфери и купување на играчи, и незнам што се занесуваат кога ќе речат какви играчи излегле од нивните школи(ама баш никакви со одредени исклучоци)...кога па ги купуваат :facepalm:, ако се произлегувало од школите немало големите клубови како Реал, Милан, Ман.Утд и многу други да купувале со години, се оди на проверено - докажано, според мене ерата на барса е завршена со мечот Барса - Ман.Утд 3-1 , играта е веќе прочитана и играчите се заситени , според мене барса постепено ќе тоне и ќе стане новиот Интер, за жал:(.
Пеле, ти ли си? :icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.682
Поени од реакции
43.591
Ти стиснав лајк пошо го читав тоа како пеПе прво ама ајт нека ти стои :icon_mrgr:
И мене ми се виде Пепе. :D

Иначе им светнало на вашите дека треба да се менува во тимот. Што е арно за вас...лошо за нас оти додека да се вратиме во ЛШ вие ќе се средите и после пак ќе имаме проблем. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom