Фан Клуб: Барселона

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Мислам дека Тата не треба да ја започне утакмицава со Нејмар и Меси заедно.Финале е,ке биде тврда утакмица посебно прво полувреме ке биде само тактизирање од страна на двете екипи.Јас би го ставил Нејмар во првиот тим,додека Меси би го ставил само ако е потребно(да не ја сјебе повредата уште повеке)
Атлетико М. како и првата утакмица ке негува претерано агресивна игра и типувам црвен картон или пенал,во наша корист.
:cool:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Првиот официјален гол на Нејмар ни го донесе и првиот трофеј сезонава (y)
Нека е честито, нека се множат, ама овој натпревар покажал дека некои работи треба да се подобруваат сезонава (иако не го гледав натпреварот, од оправдани причини).
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Со оглед на тоа дека не сме ни блиску до врвната кондиција, а во 4 утакмици примивме само еден гол не може да кажеме дека нема напредок.

Особено добро играат Пиќе и Маскерано. Не знам дали затоа што пресингот што го играме овозможува да имаат помалку работа или нешто друго, ама сепак се добри. Можда Монтоја треба да игра почесто малку за поголема покриеност на одбраната.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Честито титула во Супер купот на Шпанија. За мене вредна, освоивме веќе нешто оваа сезона :D
Прва титула за Нејмар и Тате. Нека им се множат.
Од почетокот на сезоната, резулататски одлично, 2 победи во лигата, освоен супер купот, но тоа што е лошо е играта. Без никаква идеја, без шанса. Средината со многу грешки, Чави како да не постои, за Меси да не зборувам, се надевам дека е заради повредата и дека брзо ќе се опорави. Одбраната не прими гол ама лошо е тоа што Атлетико лесно ствараа гол шанси и Валдез на неколку пати не спаси.
Да не се повторувам дека во нападот барем 3 4 пати можеа комотно да шутнат кон гол ама тие продолжуваат со безпотребните и глупи додавања.
 
P

pepito*

Гостин
Xavi is the new Messi, he wants to play all the minutes now.
Ако го играат и со Валенсија 90 мин веројатно ќе умре на терен, лани секоја втора утакмица го одмараа и ај нека игра како што знае после, се е до уморот.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Вечер од 17.45 почнува манифестацијата на УЕФА. Се надевам на лесна група и Меси да ја освои наградата најдобар фудбалер ;)



Од Пот 2. ЦСКА, Од Пот 3. Ајакс, Од Пот. 4 Плзен :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Stvarno mislis deka Messi ke ja zeme nagradata! Ribery osvojuva.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Чави стана најтрофејниот Шпански фудбалер со 25 титули,го надмина некогашниот играч на Р.Мадрид Гента кој имал 24 титули. (y)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Честито титула. Кога Челзи, Порто и други можат низ цела ЛШ да се провлекуваат и да освојуваат зошто ние да не го освоиме Суперкупот.


Никој не го спомна Санчез, најголемо дрво сношти.

Вечер и јас мислам дека Рибери ќе освои, незаслужено се разбира.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Вечер и јас мислам дека Рибери ќе освои, незаслужено се разбира.
Зошто незаслужено?
Добро, знаеме дека Меси е најдобар фудбалер во светот, за тоа постои наградата Златна Топка(која тој ја има освоено рекорден број пати, заслужено), меѓутоа оваа денешната награда НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР ВО ЕВРОПА за сезоната 2012-13, според мене МОРА да ја освои играч на Баерн, без разлика дали ќе е тоа Рибери, Робен, Милер, Швајни, Нојер или било кој друг.
Едноставно лани имаа СТРАШНА сезона, газеа се пред себе, на секое можно бојно поле, освоена тројна круна со газење и понижување на секој противник.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Зошто незаслужено?
Добро, знаеме дека Меси е најдобар фудбалер во светот, за тоа постои наградата Златна Топка(која тој ја има освоено рекорден број пати, заслужено), меѓутоа оваа денешната награда НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР ВО ЕВРОПА за сезоната 2012-13, според мене МОРА да ја освои играч на Баерн, без разлика дали ќе е тоа Рибери, Робен, Милер, Швајни, Нојер или било кој друг.
Едноставно лани имаа СТРАШНА сезона, газеа се пред себе, на секое можно бојно поле, освоена тројна круна со газење и понижување на секој противник.
Извини, неможам повеќе да пишувам на темава. Сите логички методи ги употребив, а и ме мрзи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom