Фан Клуб: Барселона

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Thiago ya se ejercita con el grupo

Од денес и Тиаго тренирал заедно со остатокот од тимот. Супер е што полека се враќа затоа што ќе биде долга сезоната и потребни ни се сите играчи.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Годините минуваат, мајсторот си останува мајстор
--- надополнето: 27 август 2012 во 13:56 ---
Ха, сега видов, ме претркал Блејк :)
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Да победиме се до првото ЕлКласико, мислам на средина на октомври е, и таму да ги демолираме и после ќе паднат многу психички пошо -8 ќе биде :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Да победиме се до првото ЕлКласико, мислам на средина на октомври е, и таму да ги демолираме и после ќе паднат многу психички пошо -8 ќе биде :)
Тек па они ако кикснат против Севиља за две недели може и зимата да славиме титула. :D

Не се прават такви планови сега. Се иде утакмица по утакмица. Не е битно дали Мадрид се психички паднати или не. Битно е нашите момци да се на максимално ниво психички и физички затоа што кога се на тоа ниво се најдобри на свет и не е битно колку е Мадрид добар.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.175
Поени од реакции
21.184
Ајдее, кои муабети се вртат уште во автуст.. за тоа колку бода ќе им бегаме на Мадрид во средината на октомври. o_O
Чекајте малку, стоп.. Ние одиме натпревар по натпревар. Во секое коло, во секоја една утакмица да се одигра максимално, со сите сили или како што велеше Пеп, секој натпревар да се игра како да е финале. Значи, во Примера, 2 финалиња се изиграа, ни остануваат уште 36 финалиња, кои треба да ги добиеме(или најголем дел од нив)!

Гуд њуз: Пујол се враќа на тренинг веќе од утре и ќе работи на тоа да биде 100% спремен за натпреварот во Мадрид.

Иначе ни следува тешка недела и тежок период во иднина. Најпрво, во четврток патуваме во Мадрид, а во недела играме против Валенсија(на Кампот). Потоа следува период за интернационални репрезентативни натпревари (читај ФИФА-вирус) :sick:, па потоа следува уште еден натпревар, како оној против Осасуна, на кој треба да се одмаздиме. Гостуваме во Мадрид, кај Хетафе. Кога ќе ми текне каков беше натпреварот лани таму :mad:, посакувам петарда да им лупнеме овојпат! Уствари, во чест на благодарност за тоа што го направија на Реал вчера, поарно е да ги тепаме само со 2-3 гола разлика. :D

Едно видео и една колумна посветени на предводнико на овој тим, Францеск Тито Виланова.

Тито Виланова, генијалецот во сенка

KOLUMNA: Ne rade li klauni u cirkusu?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ок факт е дека треба да се оди полека, ама би било фантастично ако на Ел Класико влеземе со 100% учинок.
Мислам дека 8 коло е Ел Класико, што значи ако влеземе со 21 бод на Ел Класико би било супер.
Ама има време до тогаш, многу утакмици чекаат. Прво да се освови Суперкупов, па да видиме во што група ќе бидеме во ЛШ, после пеколот со Валенсија да го преживееме, па за после ќе му ја мислиме тогаш.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298

Naime, Luka se još pre nekoliko godina, dok je boravio u Hrvatskoj slikao sa dresom Barselone i svojim imenom na njemu.:)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Не ми е ич јасен трансферов на Модрич ама Мурињо си знае.

Ако го купува за да може да игра 4-3-3 со Модрич----Чаби----Озил во средина тогаш едвај чекам да им ги видам фаците на Модрич и Озил кога ќе останат со триаголник од Меси, Ињеста и Чави.

Освен ако Роналдо или Бензема не научиле преку вечер да играат како плејмејкери што можат да диктираат темпо на натпревар не ми изгледа реална опција 4-3-3.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.175
Поени од реакции
21.184

Naime, Luka se još pre nekoliko godina, dok je boravio u Hrvatskoj slikao sa dresom Barselone i svojim imenom na njemu.:)
Си замислувал како го презентираат во Барса. :pos:
Не ми е ич јасен трансферов на Модрич ама Мурињо си знае.

Ако го купува за да може да игра 4-3-3 со Модрич----Чаби----Озил во средина тогаш едвај чекам да им ги видам фаците на Модрич и Озил кога ќе останат со триаголник од Меси, Ињеста и Чави.

Освен ако Роналдо или Бензема не научиле преку вечер да играат како плејмејкери што можат да диктираат темпо на натпревар не ми изгледа реална опција 4-3-3.
Ајде бе, со нив ли ќе се замараме? :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не ми е ич јасен трансферов на Модрич ама Мурињо си знае.

Ако го купува за да може да игра 4-3-3 со Модрич----Чаби----Озил во средина тогаш едвај чекам да им ги видам фаците на Модрич и Озил кога ќе останат со триаголник од Меси, Ињеста и Чави.

Освен ако Роналдо или Бензема не научиле преку вечер да играат како плејмејкери што можат да диктираат темпо на натпревар не ми изгледа реална опција 4-3-3.
Ајде бе свиркај си :)
Ти мисли му ја шо ќе правиме со раштиманана одбрана наша, комшикиве остај ги нека прават шо сакаат.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ајде бе свиркај си :)
Ти мисли му ја шо ќе правиме со раштиманана одбрана наша, комшикиве остај ги нека прават шо сакаат.
Не е толку лоша одбраната ко што ја правите. Пујол не играше 3 месеци ќе му треба малку време да се оправи.Бускетс исто е малку расштрафен и не ја штити одбраната како што треба ама и он ќе си влезе во ритам. После тоа супер ќе сме.

Пиќе одбра одлично време да се освести и пак да игра добро, Маске веќе е чист ЦБ,а и Сонг може да игра таму во случај на криза. Алба само подобар ќе станува, а ако е се во ред и Аби ќе се врати од Јануари со што ќе имаме уште еден ЛБ/ЦБ.

Е, сеа слабост ќе ни бидат набацени топки ама не се сеќавам кога не ни биле така да ништо ново. Додека момците од напад и средина можат да одржат над 60% посед на секој натпревар одбраната нема да биде претерано експонирана.

Мартинез или Силва немаше да штетат ама тоа е. Ќе играме со тоа што имаме.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Само едно мене не ми е јасно. Зашто кога играме со Дани и Алба кои одат понапред, Пике сака да оди во напад ?? Ако тоа Тито не го смени ќе не бушат на таа тактика, промаја има таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom