Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Видете го бе ...
Јако видео... уште тогаш ги праел лом
Едноставно немам коментар :pipi:

Сакам утре да игра Анри во стартниот состав, убеден сум дека ако ништо друго ќе одигра солидна утакмица.

 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Осеќам дека ќе ги згази на Реал.:toe:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Добро е ... уште да биде во форма каква што беше против Арсенал на првиот натпревар...
(само да не промашува многу)
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Видете му фаца на Касиљас:

И тука:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Luge ne mozam da go gledam El Clasico na svadba sum kaj prv bratuced znaci moram da odam u pm celo vreme go cekav i sega tikvi......ke gi zgazime kako mravki...se nadevam uste poubava ke mi ja napravat vecerta messi i kompanija pozdrav do site
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Утре ќе ве потсетиме зашто сме светски шампиони! Поз4е


И да не игра, можеме и без Ибра да ги добиеме. Повеќе бев загрижен за Иниеста одколку за Ибра. Бускетс е прва постава загарантирано, колку и да сакаме Јаја да игра. А и со играта против Арсенал, Јаја не ми остави некаков впечаток. Направи многу наивни додавања кој можеа скапо да не чинат. Не дека Бускетс не прави, али некако Јаја ептен е ван форма.

Одбраната стандардна. Штета што Абидал нема игра. Алвес, Пике, Пујол и Максвел ви требало да бидат во првиот состав.

Нападот, хмм...Меси, Педро и Анри, според мене.Редно време е и Анри да започне, би требало да е спремен да одигра некојси 70тина минути.

Може да се очекува и нешто вакво:

----Чави----Бускетс(Јаја)----Кеита
----Педро----Меси---Иниеста
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Утре ќе ве потсетиме зашто сме светски шампиони! Поз4е


Може да се очекува и нешто вакво:

----Чави----Бускетс(Јаја)----Кеита
----Педро----Меси---Иниеста
Или ќе биде како што пиша или ќе биде:

----Чави-------Бускетс/Туре-----Иниеста----
--Педро-------------Меси---------------Анри--

Други опции не гледам. Бојан не ми се верува да биде стартер.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Тие се тие опции....

Ни мене не ми се верува дека Бојан ќе го започне дуелот, премногу ризично би било, особено при комплетна одбрана на Реал.

Меси во шпицот, дефинитивно....ем подобра контрола во средината, ем покорисен во нападот....доколку игра странично, Арбелоа и Гранеро би го удвојувале цело време па и потпомогнати од Ласана или Чаби тешко дека би можел да одигра онака како што играше со Арсенал, или барем слично на тоа....

Педро, особено последниве утакмици, се почесто е на таа десна страна и игра сосема коректно.

Кеита во средината или Иниеста....Иниеста или Анри во нападот...би требало да биде единствена дилема на Пеп за утрешната утакмица.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom