Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
:pipi::pipi::pipi:
Балканска пророчица Клеопатра:pos2::pos2:
Судбина ли е у питање????
:pos2::pos2::pos2::pos2:

Trebase da dodadat-

10 champions league title-They will never win it,because 10 is their unlucky number.:toe:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Пеп:pipi:

Откако сум тренер нашата игра ја краси храбар и напаѓачки Фудбал. Тоа е филозофијата на фудбалот - да победиш или да изгубиш, сакам да покажеме кои сме и во каков фудбал веруваме. Сите кои сме среќни што работиме на вакво ниво не смееме да заборавиме дека ова е само спорт. Живееме во свет каде што трошоците се зголемуваат и полно луѓе даваат огромни жртви за да погледнат фудбалски натпревар. Со тоа за мене сиот овој труд, работа, планирање, концентрација и дисциплина имаат смисла само доколку тоа се работи за луѓето. Начинот на кој игрмае е демострација на почитта која ние ја имаме кон лушето кои плаќаат влезници или телевизиска програма за да не гледаат

Прочитајте ја целата анализа на Спорт Денес, доста е интересна. :smir:

http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4799:2010-04-08-23-48-13&catid=32:2009-12-27-11-58-13&Itemid=38
 
Член од
8 април 2010
Мислења
35
Поени од реакции
23
Ме интересира дали некој знае како се вика песната после 4 гол на меси кога цел цел стадион пееше во еден глас.Знам деka е нешто во врска со Мадрид,но никако да најдам нешто на нет.
Еве линк
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
The Blaugrana tended to humiliate even the team who tries to play total-football. They make even the great teams look like regular ones, great players look average, and complex games as simple ones.

:back:
 
V

Viktoranius

Гостин
Кој би рекол дека оваа кофа вода ќе стане најдобриот фудбалер на светот?:vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
дечки има некој од охрид ???? за да се организираме некако за да ја гледаме утакмицава:smir: со реал
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Видете го бе ...
Јако видео... уште тогаш ги праел лом
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom