Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Толку од планот на Пелегрини да ги сопре Иниеста и Чави... ем не беа партнери во средината денес.:smir:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Aj валјда суспензијата на Бускетс ќе значи повеќе време за Туре на теренот.

Мора да се врати во ритам човекот што побрзо за да си ја вратиме и најдобрата средина во светот.

Исто и со Анри. Без разлика во колку подобра форма се Кеита и Педро моментално Туре и Анри се многу подобри фудбалери од нив.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Prekrasen gol postigna Ibrahimovic...silen tehnicki sut bese...

A kasiljas uzivase vo gletkata! :)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Толку од планот на Пелегрини да ги сопре Иниеста и Чави... ем не беа партнери во средината денес.:smir:
Страшен е Пелегрини, го одложил планот за Бернабе :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Не сум нормален:vozbud:
Попрво да честитам Победа, и нека Ќутат сеа малце, пошо многу беа уфилмани кога ги купуваа играчите по 100 миљони. и само слушав сеа сме најјаки незнам шо глупости полно. Ај сеа Поздрав до фановите на Рела од Задрид.:vozbud::vozbud:

Чомбе, ова многу убо го имаш предвидено, ја со тебе многу се слагам во постојве.:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чомбе, ова многу убо го имаш предвидено, ја со тебе многу се слагам во постојве.:toe:
Toa e изгледа зошто и ти го разбираш фудбалот, дека не е се во парите и треба да се игра со љубов, а не за милиони еврејчиња и доларчиња(и внимание од Парис хилтон):smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Како што и очекував доста тежок натпревар, Реал беше одлично тактички поставен за да ја затвори играта на Барса и може да се каже дека успеа во тоа.

Пујол според мене играч на натпреварот, на 3 пати блокираше опасни ситуации. Анри играше слабо и Бускетс кој не е дозреан за вакви дуели. Исто и Алвеш немаше баш свој ден, иако се извади со асистенцијата.

Во секој случај можеби Реал и заслужи нерешено, но не ги искористија своите позиции.

Работа што во секој случај не ми се допаѓа е што Барса тешко се снаоѓа кога и се игра пресинг како денес (најдобар пример лани на Стемфорд Бриџ). Мора мислам Пеп да размисли за некоја поинаква тактика во таков случај.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Како што и очекував доста тежок натпревар, Реал беше одлично тактички поставен за да ја затвори играта на Барса и може да се каже дека успеа во тоа.

Пујол според мене играч на натпреварот, на 3 пати блокираше опасни ситуации. Анри играше слабо и Бускетс кој не е дозреан за вакви дуели. Исто и Алвеш немаше баш свој ден, иако се извади со асистенцијата.

Во секој случај можеби Реал и заслужи нерешено, но не ги искористија своите позиции.

Работа што во секој случај не ми се допаѓа е што Барса тешко се снаоѓа кога и се игра пресинг како денес (најдобар пример лани на Стемфорд Бриџ). Мора мислам Пеп да размисли за некоја поинаква тактика во таков случај.
Абе Алвес си е чудо од играч. И со Челзи немаше свој ден, ама имаше една добро нафрлена топка по која што падна голот. Нешто слично беше и денеска. Човекот не изигра којзнае колку убаво и добро, но го направи она што го реши натпреварот-одлично нафрлена топка по која што Ибра го даде голот:)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ОЛЕ!

Подобро од секс. Иако последните пола саат, не дишев...

Честитки за сите колеги фанови!
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Нек вие е честито победа и 110 године постоење од клубот :wink:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
ајде нека ни е честито победата,со која пак се враќаме на 1 место,а сега да кажам нешто за мечот,јас искрено не сум многу задоволен од играта на Барселона во првиот дел,а во вториот дел многу подобро издание на Барса,посебно со влегувањето на Ибра во игра,а бускец уште еднаш покажа дека не е за големи натпревари,и мислам дека пеп згреши што го започна дуелот со него,и морам исто така го пофалам Пике кој изигра добар меч,и се разбира да не го заборавам капитенот Пујол,кој уште еднаш докажа дека е незаменлив во одбраната,и според мене а верувам и многумина од вас ке се сложат дека Пујол беше најдобар на денечниот меч.. man of the match-Puyol,и со овој меч им докажавме на сите дека сме најдобриот тим во светот
позз до сите фанови на БАРСЕЛОНА:smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Предавникот збрца во дербито а? :) Шала

Честито победа момци... :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom