Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
поздрав од Ибрахиович имаат сите РЕАЛОВЦИ :vozbud:За жал баниран сум од нивна тема :helou:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
поздрав до сите навијачи на барса и честито победа во дербито ел класико ми го направија ќеифот и докажаа дека фудбал се игра со срце а не со милиони евра.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Честито победа. Реално натпреварот беше изедначен, али си ја искористивте шансата.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Честито победа иако со закаснување...нека ви се множат...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Мислам дека Бускетс нема да игра против Депортиво следната недела заради црвениот картон.
Муабетот ми е дека ќе го видиме Туре во почетната 11ка :vozbud: и дај боже конечно веќе еднаш Иниеста да биде на неговата природна позиција, сакам да ги видам повторно Чави, Туре, Иниеста цели 90 мин заедно на средината а во нападот Меси, Ибра и Анри/Педро. Е тогаш ќе ја видат сите правата сила на Барса.

Иначе незнам кои се тие големи шанси што ги имале мадрид. Да, беа поконкретни ама само во 1 полувреме, т.е Кристијано имаше 100% шанса која одлично ја одбрани Валдес и тоа беше се. Они изглеа за сигурни си ги рачунаат и шансите односно блокираните шутеви на Марсело и на Игуаин.:tapp:
Зарем треба и ние да го рачунаме шутот на Иниеста по левата страна право во рацете на Касиљас или шутот на Анри кој што беше блиски до левиот директ.
Во второ, Барса при резултат 1-0 шанса на Пике со глава, со играч мање над 60% посед, со играч мање шанса на Абидал, со играч мање 100% шанса на Меси.
Мислам дека вака некако беше реалноста вечерва.:toe:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Честита нека ни е победата... повторно покажавме дека фудбал се игра со срце, дека на теренот се гине за тимот. Со ова потврдивме кој е кој во Шпанија.

Нека се тешат колку сакат за тоа дека имале повеќе шанси, бла бла бла... игравме подобро, во второто полувреме ги надигравме ем со играч помалку. Заслужено си победивме.

Сега ќе слушаме коментари од типот, се глеаме во Мадрид, на Бернабе ќе го јадете... така збореа и лани па на крај знаеме што се случи.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Честита нека ни е победата... повторно покажавме дека фудбал се игра со срце, дека на теренот се гине за тимот. Со ова потврдивме кој е кој во Шпанија.

Нека се тешат колку сакат за тоа дека имале повеќе шанси, бла бла бла... игравме подобро, во второто полувреме ги надигравме ем со играч помалку. Заслужено си победивме.

Сега ќе слушаме коментари од типот, се глеаме во Мадрид, на Бернабе ќе го јадете... така збореа и лани па на крај знаеме што се случи.
Не се бројат шансите, се бројат головите:smir:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Се надевам мадриѓани уживаа во краткиот престој на врв на табелата.

VISCA BARCA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom