Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Нека ни е честито првата победа во новата сезона во ЛШ, одлична игра прикажаа момците, имавме доста шанси,мнооогу шута, над 11-12 во рамките од голот но само 2 гола, немавме доволно среќа за повеќе голови, но што е тука е, идеме напред.
Браво за Ибра, од натпревар во натпревар е се подобар и подобар, добра асистенција од него и уште поубав гол од Педритоооооо а таман сакав да го изкритикувам дечкото за неговото (не)залагање на теренот но одма следеше демант од негова страна со убаво голче.
Иниеста беше одличен, уште малце и повторно ќе го гледаме 90 минути на теренот .:vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Честито победа, одлично изиграно цело време напаѓавме ,а ама успеавме само два гола да дадеме. Супер што и Педро го даде својот првенец во Лигата на Шампионите. Ибра ЗВЕРИШТЕ само ми е жал шо не влезе тоа на крајот од првото полувреме кога Шовковски со сите светци одбрани:)
Следни на списокот се Алмериа:vozbud:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Ајде честито нека ни е! Задоволен сум ептен од играта иако успеа Динамо неколку пати да се закани ама сепак не се они до толку слаб тим:wink:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
очекував многу повеке голови од вас вечерва ама ништо
честото на победата:helou:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
од кога го постигнавме голот игравме феноменално .. честито победава :vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
dobra igra na site igraci na barsa
samo ibra kako da nema srekja vo LS so postignuvanje na golevi
i buskets uste ednas istata greska kako na natprevarot so atletiko samo za srekja nemase gol
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Честито прва победа во новата сезона на Лига на Шампиони... изигравме релативно добро, иако на почетокот бевме малце климави и не се залагаа играчите доволно.

Таман сакав да кажам дека Меси како да го нема на теренот, со еден потег постигна гол... и од таму се си одеше добро.

Се на се, задоволен сум од играта и од победата... Први сме во групата :)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Во претходниот пост од брзање не стигнав да пишам за Педро.Едноставно детето е идеална замена за Анри на левата страна, супер се снаоѓа VISCA EL BARCA
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Следната со Казан дома ја играме или на гости ???


П.С Чист пенал имаше над Иниеста :toe:

:tv::tv::tv::tv::tv:







 
P

pepito*

Гостин
Слаба игра..најискрено,Меси во вакво издание го немам гледано,освен голот,се друго што проба не му успеа,се надевам на следниот натпревар ќе биде како што беше во изминативе 5-6 утакмици

Ибра-звер невиден-БРАВО!
Иниеста се уште не е доволно опоравен од повредата,но сепак изигра сосема коректно
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Релативно добра игра, иако имам чувство дека понекогаш одбраната ни е малку климава и олабавена и сеуште има склоност кон грешки.
Додека во напад напад испуштија прилично шанси, а и некако ми се гледа како да сакаа сосе топката да влезат во гол :)
Како и да е добра игра на се на се, Ибра почнува да се вклопува се повеќе, Иниеста се гледа дека навистина ја оживува играта, а за Меси no comment......:)

VISCA EL BARCA
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ај нека ни е честито првата победа во ЛШ,него Меси не играше на неговото ниво,ама гајле му е гол си даде така да-оправдано,а Ибра е тоа е друга приказна сега гледам колку сум грешел што нејкев да дојде!
Еве ги головите за тие шо не гледале:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
aj cestito neka ni e pobeda, me nervirase sto vo prvo poluvreme za gluposti gubevme topki... ama lesno im gi odzemavme... dobra igra od strana na iniesta me iznenadi....
de ako moze nekoj neka gi stavi ocenkite od goal.com pls :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom