Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Па Санчез згреши едноставно и пеп не знаеме зошто го ставил во прв тим тој требаше да биде резерва ама нема веза важно победивме:).
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Пике секогаш добива шанса пред него незнам зошто. Али едно нешто што не ми се допаѓа кај Касерес е тоа што цел натпревар игра одлично, а на крај ја усере работата. Пример беше голот на Ујфалуши во вторникот... не беше покриен како што треба од страна на Касерес и овој нормално, го искористи ова.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
pa sega so osasuna sigurno ke igra.Abidal i Marques nema da izgraat najverojatno ke igra on Pique i Puyol lev bek.Aj ke vidime znae Pep najdobro
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
И јас мислам дека ќе стартува против Осасуна. Мислам дека Маркез е подготвен да игра, али ќе влезе од клупа... или воопшто нема да влезе:toe:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Пике секогаш добива шанса пред него незнам зошто. Али едно нешто што не ми се допаѓа кај Касерес е тоа што цел натпревар игра одлично, а на крај ја усере работата. Пример беше голот на Ујфалуши во вторникот... не беше покриен како што треба од страна на Касерес и овој нормално, го искористи ова.
ТОЧНО се сложувам со тебе.
Исто така влезе и на натпреварот со Виљареал, и токму по таа позиција Виљареал можеше во 90 минута да го изедначи резултатот,мислам дека Нихат беше во шанса. Едноставно му треба можеби време да се прилагоди на Барселона, али мислам дека многу подобро би се снашол по крилните позиции во одбраната со оглед на неговата висина.А Пике се покажа како цврст одбрамбен играч и заслужено Пеп му дава повеќе шанси на него.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Утре играме со осасуна ќе треба да го видиме младиот васкез како резерва така најави пеп дека ќе го земе како резерва но тешко дека ќе влезе очекуваме добар натпревар и секако очекуваме победа никако нерешено а што е работата па пораз:).
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Decision on Henrique's future next month- Би сакал да се врати и да го облече дресот на Барселона. Покажува солидни игри во Леверкузен и мислам дека реално е да премине во Барса од наредната сезона. Добро би ни дошол зошто може да игра лев бек, критична позиција сезонава со оглед на тоа дека Абидал или е повреден или има температура :). Башка некаде пишуваше дека можно е да биде вклучен во понудата за Бензема ( очигледно Лапорта сака да донесе 2 големи имиња летово затоа што блиску се претседателските избори во клубот):smir:

А да, Маркез и Хлеб не се во тимот што ќе патува во Памплона.:toe:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Не би било лошо да се врати Henrique не затоа што е слаба одбраната туку да го дадат како плус за некој играч од типот на Силва,Ван Перси и така натака.Иначе Бензема веќе изјави дека сака да игра во Реал така да мислам ни Чики нема ни да се обиде да го ангажира. А за одбраната мислам дека ќе купиме класичен лев бек.Иначе дечково не сум го глеал до сеа,не сум ни знаел дека е на позајмица.

И без Маркез и Хлеб не би требало Осасуна да претставува проблем, како што било случај минатите години.А тие од Осасуна можат да кажат дека ке освојат и титула, ама........:toe:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Decki na slednite pretsedatelski izbori mislam deka Laporta nema pravo da se kandidira.Dvapati po red e izbran i mislam deka spored pravilnikot na Barca nemoze da ima i tret mandat.Ako sum greska ispravete me.
btw ute ke ja davaat li Barca na sitel ili ke treba da ja gledame na internet?
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
На сител3 ќе ја даваат во 21:00 часот:):helou:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не би било лошо да се врати Henrique не затоа што е слаба одбраната туку да го дадат како плус за некој играч од типот на Силва,Ван Перси и така натака.Иначе Бензема веќе изјави дека сака да игра во Реал така да мислам ни Чики нема ни да се обиде да го ангажира. А за одбраната мислам дека ќе купиме класичен лев бек.Иначе дечково не сум го глеал до сеа,не сум ни знаел дека е на позајмица.

И без Маркез и Хлеб не би требало Осасуна да претставува проблем, како што било случај минатите години.А тие од Осасуна можат да кажат дека ке освојат и титула, ама........:toe:
Нема шанси, ако се врати тоа ќе биде за да игра. Мислам дека е добар играч и голема грешка ќе биде да се продаде.

Пред малце заврши Валенсија - Виљареал со резултат 3-3. Одиграа добар натпревар за око. Овој резултат ни оди многу во полза. Со евентуален триумф утре би биле 12 бода пред второпласираниот - екипата на Севиља.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Значи како се местат и резултативе по мерак за нас алал нека им е:vozbud: Секое коло по едно бодче плус заостанува вториот.:helou: Секако утре мора победа и ништо друго.

Е сега во врска со Henrique. Зошто би останал кај нас? За да игра лев бек? Ако игра лев бек нека седи.Ама дечкото игра мислам централен бек, а на таа позиција ги имаме Пујол, Маркез, Пике, ке се опорави Милито,ајде и нека биде пред Касерес пак премногу се.Затоа мислам дека ке биде подобро или да го остаат на позајмица да изигра уште една година, да стекне искуство и потоа да го вратат назад во Барселона или да го продадат како плус во врска со некој трансфер.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Henrique igral centralen bek ama po potreba mozel da igra i lev bek :wink:
a i jas mislam deka moze da go vklucat vo nekoj transver
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Што се секирате вечер победуваме 100%
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom