Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Фрос диши Мичо игра само зш Даниела е повредена :jaj: Инаку рака на срце меѓу нив двајца јас сепак би Демикелис ама јас не сум вГаал.

Она што ми е најбитно е што гледам дека на хартија сакаме да се вратиме на 4-4-2! Дали и практично ќе биде така или сепак Милер ќе игра средина тоа ме интересира...
 
P

PoisonLady

Гостин
Фрос диши Мичо игра само зш Даниела е повредена :jaj: Инаку рака на срце меѓу нив двајца јас сепак би Демикелис ама јас не сум вГаал.
Те сакам :back:
Ама пеер,ова е период кога Мартин ќе може да се докаже и да се наметне пред Ван Бајтен.Сфаќаш?
П.С. ај не ми ја расипувај радоста сега :)

--- надополнето ---

Ван Бајтен и Олич не се незаменливи во тимот. Демикелис и Гомез се и подобри од нив .
И тебе те сакам :back:
 
P

PoisonLady

Гостин
Love is in the air...
Бегај бе...
Туку,денес ако Баерн победи (а верувам дека тоа ќе се случи),ќе прославам вечер многу убаво.
А ако не победи,не ме барајте 2 недели (ќе се кријам) :pos2:
...Ејјјјј одамно не сум била волку оптимист :pipi:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Демикелис ќе ја реши? Само жити ја речи му да ја реши во наша корист не како што ја реши на Вестфален :pos2: :smir: :back:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Интересни вести доаѓаат од Минхен. Според најновите информации Ван Гаал решил на денешниот натпревар против Хановер да им даде шанса на Анатоли Тимошчук, и Едсон Брафхајд. Уште поинтересно е тоа што Тимо нема да игра на својата природна позиција, туку ќе игра како централен бек, а партнер во централната одбранбена линија ќе му биде Холгер Бадштубер.

Многу интересна ќе ни биде одбраната денес, останува само да видиме како ќе функционира.

Еве и го и изворот на информацијата

http://www.tz-online.de/sport/fussball/fc-bayern/fc-bayern-vorbericht-hannover-96-962962.html
 
Н

'Никола'

Гостин
Леле составов што го начекав..

Бут
Лам Тимошчук Бадштубер Брафхајд
Оттл Прањиќ
Алтинтоп Милер Кроос
Гомез

ОМФГ...

--- надополнето ---

Ејјјјјјјјј нема да не даваат на Еуроспорт маме им ебам.

--- надополнето ---

Ете го Гомез. Пак да не го играш, дрво вангаловско.
 
Н

'Никола'

Гостин
Еве го вистинскиот Гомез, чиста стотка денес за него. Конечно Баерн денес личеше на себеси.
После ќе анализирам поопширно сега сум под импресии.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Тимо пред Демифеилис. :pos:

Инаку гледав само скајспорт конференција и само головите ги видов. Ама добро изигра и Крос и Гомез и Швајни кога влезе.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Боби[Мкд];3835616 напиша:
Тимо пред Демифеилис. :pos:

Инаку гледав само скајспорт конференција и само головите ги видов. Ама добро изигра и Крос и Гомез и Швајни кога влезе.

Kroos bese katastrofa Bobi , zemi izgledaj ja podetalno utakmicava da vidis kakvi katastrofa pasovi davase vo tekot na natprevarot.

Cestito pobeda BAVARCI !!
 
Н

'Никола'

Гостин
Kroos bese katastrofa Bobi , zemi izgledaj ja podetalno utakmicava da vidis kakvi katastrofa pasovi davase vo tekot na natprevarot.

Cestito pobeda BAVARCI !!
Имаше грашни пасови, ама и покрај тоа многу корисен играч е, учествува во сите акции, се враќа назад, брз и експлозивен е многу. Последниве два натпревари не е во форма, тоа е.
Башка каква асистенција му направи на Марио при вториот гол.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ццц што значи да имаш напаѓач што „работи“ напред. Конечно енергичност и пробивност, конечно сите тие нафрлувања во шеснаесетникот завршуваа на нечија глава. Заслужени три гола за Марио. Сега мора да си фати серија, Луис нема избор да не го игра!

А за Кроос јас сум со Никола, имаше и грешни додавања не викам не ама со тек на време во натпреваров и нивниот број се намали, а со тек на време и во сезонава уште повеќе ќе се намалува. Види само каков пас даде за вториот. Супер одиграна ситуација а имаше уште 2-3 моменти каде одигра топ кратки дупли пасови. Голот на Милер на првиот меч со Волфсбург исто имаше асистенција Кроос и тоа многу слична на оваа. Тони може не „експлодира“ сезонава ама игра константно „ок“ за мене.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom