Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Prvo da vi posakam dobro druzenje i normalno da pobedime nema verska kolku razlika samo pobeda da e :wink:
za zal jas nemoem da dojdem :kesa:
Za natprevarot protiv Shalke tre Ribery da igra zatoa sto zabrael da trca
a protiv man... treba beter od konj da trca Roben nema potreba da igra a Contento treba da igra i protiv man... opasen e maliot i ostro igra ne ka Alaba sporet mene
:helou:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Ова ако е слаб напаѓач,ондак незнам.

Точно е дека секогаш не му одеше најдобро во Арсенал,но дечкото со 22 години мислам дека има одличен потенцијал.
Во скоро време,се повеќе добива шанси,и одлично ги користи.Мислам дека може добро да се снајде во Баерн.
Плус догодина ако сакаме сериозно да атакуваме на ЛШ ќе ни треба напаѓач.Клосе и Тони нема да играат кај нас.Ќе останеме на Гомез и Милер,и Олиќ кој неможе реално да издржи исто темпо цела сезона.

Незнам зошто,одсекогаш сакав момаков да заигра за Баерн.....Незнам некако баш ми одговара за кај нас!

Денес читам дека ќе испратиме понуда до Тулалан,од 20 милиони евра.Човекот е измислен за позицијата која ни треба.Плус француз,плус другарче на Рибери.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Искрено не го сакам Бендтнер пошто нема интелигенција ни 2 грама во главата. Ко некој шутрак растрчува и од 10 шанси една му успева.:toe:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Bentner ne e igrac za nas imame eden takov so e mnogu podobar Gomez
Денес читам дека ќе испратиме понуда до Тулалан,од 20 милиони евра.Човекот е измислен за позицијата која ни треба.Плус француз,плус другарче на Рибери.
od kaj inf...
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
kakov bendtner bee drvo e od 100 shansi sigurno edna ke stavi a nesakam ni tulalan da go gleam vo bayern...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
E од кај сте толкави стручњаци дека Тулалан не чини.Го имате гледано на утакмици со Лион???

Ја го иам гледаено, и ми остави добар впечаток за позицијата која ја игра....Од кај одма оценивте дека не го бива????
Го сметаат за еден од најдобрите дефанзивни играчи за врска во Европа!Дека не чини затоа.......

Најстандарден е во француска репрезентација башка!
 
Н

'Никола'

Гостин
E од кај сте толкави стручњаци дека Тулалан не чини.Го имате гледано на утакмици со Лион???

Ја го иам гледаено, и ми остави добар впечаток за позицијата која ја игра....Од кај одма оценивте дека не го бива????
Го сметаат за еден од најдобрите дефанзивни играчи за врска во Европа!Дека не чини затоа.......

Најстандарден е во француска репрезентација башка!
Не знам зошто така мислат. Исто и според мене е еден од најдобрите во Европа на негова позиција. Е, сега истото не можам да го кажам за Бендтнер, кој е невидено дрво, и ќе биде промашен трансвер број 1 во историјата на Баерн. Се надевам дека се само шпекулации за него. Ако веќе земаат напаѓач, нека се осврнат кон Виља, нека му понудат добра сума, која нема да ја одбие.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ah be decki be...kako ne uspeavte da tepate be...ve imav na livce za 1000 evra be..ccc..I kako uspeavte u 87 min da primite gol?? :tapp:
 
Н

'Никола'

Гостин
Ah be decki be...kako ne uspeavte da tepate be...ve imav na livce za 1000 evra be..ccc..I kako uspeavte u 87 min da primite gol?? :tapp:
Да биле 1000 евра, до сега сите ќе не исколеше во фан клубов.:smir:
Епа јбг, не тепавме, не покажавме игра како што треба, не покажавме карактер, не створивме шанси (една можеби, што е премалку), и тоа е. Се случува, наредно пиши, сигурно тепаме.:)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Kasno e sea....koga trebase ne tepavte...:tapp:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
За кај Филе сме сосема доволно до сега се 20-25 души што и ни е лимитот :helou: (само ве молам ако некој откажува исто да каже)

Инаку чиатм ќе сме го испраќале Прањич некаде кај Арапите - пријатно за него, а Тимо упорен дека ќе се бори за место во тимот и дека ќе успее да му покаже на вГаал што знае - двете вести ме радуваат.

За Бентнер и јас читав и не ја гледам поентата - многу полоша а скапа варијанта е на Гомез :toe: А Тулалан - тоа е веќе нешто. Сигурно во топ 5 на својата позиција.

ЕДИТ: и ова заборавив http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&u=http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=20772&prev=/search?q=milannews.it&hl=en&client=firefox-a&hs=nj4&sa=G&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&rurl=translate.google.com&twu=1
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom