Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.307
Поени од реакции
26.217
Да бе сеа им текна да ја зголемуваат.....А Баерн му нуди 10 милиони,тренер ко Гвардиола,најак состав у Европа и борба за сите можни титули у клубскиот фудбал!
Нема шанси Лева да зема по 10 мил. во Баерн. Плата која ја имаат Швајнштајгер, Лам и Рибери.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Нема шанси Лева да зема по 10 мил. во Баерн. Плата која ја имаат Швајнштајгер, Лам и Рибери.

Епа така шпекулираат....иначе не е реално.
--- надополнето: 11 јуни 2013 во 00:48 ---

Вермален им е капитен и беше добар едно време ама ко што знам слаб е сезонава.....

Ја сум генерално за дефанзивци од премиер лига такада не е лоша опција.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Наш е Лева бе, не ни сумњам во нашата управа дека ќе им го дрпнеме на овие сиромавиве што изјавуваа дека Гетце останува во Дортмунд, купил куќа во Дортмунд и бла бла бла... :pos::pos::pos: Вацке па коа ќе каже нешо. :pos::pos:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Наш е Лева бе, не ни сумњам во нашата управа дека ќе им го дрпнеме на овие сиромавиве што изјавуваа дека Гетце останува во Дортмунд, купил куќа во Дортмунд и бла бла бла... :pos::pos::pos: Вацке па коа ќе каже нешо. :pos::pos:





Хмммм...:D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Видите што изјавил чика Перез бештијата.:LOL:

Predsjednik Reala Florentino Perez:
„Mislim da to nije moguće primijeniti u Realu. To nije naš put. Naš klub pripada članovima kluba, a Bayern se odmakao od takvog pristupa. U Bayern su ušli velike kompanije, najprije su prodali deset, pa 20, 40 posto udjela. Tome nema kraja, na kraju će izgubiti vlasništvo nad klubom. Znam da je teško boriti se s milijunskim ponudama velikih kompanija poput Audija ili Adidasa. Teško je odbiti 200 milijuna eura, ali mi nećemo ići tim putem.“
Bayernom upravljaju njegovi bivši veliki igrači. U Realu to nije slučaj.
„Real pripada njegovim članovima i oni izabiru vodstvo kluba. Real još uvijek pripada navijačima i članovima kluba, uz sav respekt prema bivšim zvijezdama kluba. Da mislimo njih, dokazuje i postavljenje Zinedine Zidane na visoku funkciju.“
Толку невистини во една изјава не сум прочитал..Тоа децима мецима им го зеде паметот.Па уште 40% имале акции други компании :pos::pos:..Тие не работеле така,па што ќе работат така кога си имаат банка која во секое време си потпишува чекови.:cuc:
Го ставил Зидан мислел на легендите,браво бе ја откри Америка.:vozbud:Реал припаѓал на членовите а Баерн на нафташите.:tapp:




Инаку кој не знае Баерн има шитнато по 9.1% на Ауди и Адидас.82.8% се во сопственост на клубот.;)Тоа го направија кога ја градеа Алианц Арена.
 
B

Borg_Drone

Гостин
MiaSanMia
И ај после некој нека ми рече дека Реал не го мразеле Баерн.Доказ дека не можеле никогаш да ги поднесат успесите на клубот.Глупости од страна на глуп човек!
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Фиорентина се договорила со Гомез ама Баерн барале 30 милиони и пропаѓа трансферот.Како е можно Фиорентина да му дава 9-10 милиони годишно немам поима,или прифатил за пониска плата.:unsure:
 
M

MrzaRules

Гостин
Бадштубер ќе оди на четврта операција на коленото, и дефинитивно отиде и наредната сезона за него. :(
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Бадштубер ќе оди на четврта операција на коленото, и дефинитивно отиде и наредната сезона за него. :(
Барем мислам дека сега ќе мора да се соочат со реалноста дека е неопходен уште еден централен наредна сезона...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Samo Vermalen da ne go donesat,drugi moze..



Рибери прогласен за најдобар играч во Бундеслигата,Штрајх за најдобар тренер.(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom