Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
B

Borg_Drone

Гостин
Кои стари концепти? Па тој во последната негова сезона во Барса почна да го користи тоа. Велиш прочитана книга ќе биде. Па затоа велам дека најчесто ќе игра во 4-3-3 формација со напаѓач (Манџукиќ), но понекогаш и со лажна 9-ка, Рибери - Геце - Милер. Ќе го среди овој тим да може да игра повеќе видови на игра. Убаво напишав во претходниот пост. Дури и во текот на натпреварот да знаат да ја сменат играта, да бидеме непредвидливи за противниците. Да не знаат што и како да очекуваат.
Баш поради тоа е веќе прочитана работа.Баерн него го носи (Гвардиола) поради неговата способност да биде иновативен, и не ми се верува дека ќе употребува концепт кој почна да шкрипи за Барса и за шпанската репрезентација. нешто што ти го напишаа претходно други.Сега тоа не значи дека он целосно ќе го отстрани овој концепт од игра. тука се сложувам со тебе ќе го употребува некогаш и тој концепт, ама ако често се потпира на овој концепт тогаш тури му пепел, подобро ќе беше да си го оставиме Хајнкес, што не ми се верува дека ќе го направи тоа.Мислам со оглед на тоа дека вежба како луд германски по четири часа на ден, тогаш можеш да замислиш колку часа поминува на ден во кроење тактики....Дури и на вц-шоља крои тактики, најверојатно..:D
И не се возбудувај, ниту те напаѓам нешто за мислењето, ниту пак искажувам критика, само ти ја кажувам мојата гледна точка.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.505
Bild says Gomez will be allowed to leave the club regardless of the Lewandowski transfer. Pizarro is getting an extension and Pep plans with Mandzu, Pizarro, Müller and Götze at the striker position.


Тоа е тоа што го зборувам за таа 4-3-3, некогаш (повеќе пати) со Манџукиќ, а понекогаш (поретко) со Рибери, Геце и Милер.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Милер напаѓач :facepalm:

Епик фејл е тоа бе, не сте здрави
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ова што го имавте напишано пред некој ден :

Thomas Muller has revealed that Jurgen Klinsmann was ready to sell him to Hoffenheim during his time in charge of Bayern Munich.
Но,Герланд го стопирал трансферот.Човеков е легенда,ако не успеа да го назначат тој холанѓанецот за тренер на втората екипа,не знам што чекаат,Герланд нека биде.


However, assistant coach Hermann Gerland advised against selling Muller and the transfer eventually fell through
Muller : "Then coach Jurgen Klinsmann had made up his mind and told me that there was no room for me in the first team."
Muller : "Tiger Gerland did not want to sell me, though. Plus Hoffenheim's offer wasn't sufficient."
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Абе вие од кога го пратите Баерн!!!??? Како Борг Дроне си...

Герланд е легенда на втората екипата бе, ги тренираше 15+ години!
 
B

Borg_Drone

Гостин
Абе вие од кога го пратите Баерн!!!??? Како Борг Дроне си...
!
А да прекинеш да му го земаш во уста на Борг Дроне може?
Срам те било, да не се знаело дека Хојбјерг игра за Баерн два..
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Абе вие од кога го пратите Баерн!!!??? Како Борг Дроне си...

Герланд е легенда на втората екипата бе, ги тренираше 15+ години!
Да не беше Шол годинава што велиш ?

Или нешто друго сакаше да кажеш,не те разбирам воопшто.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Па викаш што не ги земе Герланд, да пишеше што не ги земе Герланд ПАК тогаш да те сфатев, нема везе што бил Шол онаа сезона
--- надополнето: 9 јуни 2013 во 23:11 ---
А што не знае дека Милер игра средина со напад...:vozbud:
Пак ти со твоето мудрување

Милер НИКОГАШ не игра класичен напаѓач, освен ако сите напаѓачи се повредени... 2-0 за тебе во незнаење
 
B

Borg_Drone

Гостин
Милер НИКОГАШ не игра класичен напаѓач, освен ако сите напаѓачи се повредени... 2-0 за тебе во незнаење

Ајде, ајде, не дрнкај после она со Хојбјерг, сега и со Милер, па со она погоре......Само не знам што се фати за мене кога не те ни закачам ниту пак си пишувам со тебе, да не имаш некој проблем случајно?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.505
Како мали деца се препирате тука за глупости. Срамота.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Како мали деца се препирате тука за глупости. Срамота.
Како мали деца, јас фала богу никој не чепкав во дискусијава, тоа што други се обидуваат да расипат некои работи тука јбга, не сум јас виновен, така да мене не ме обвинувај за тоа што е ваква темава од вакви како овој погоре.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Сакаш да кажеш т.е сакаш да се истакнеш демек знаеш повеќе од мене или што е работава..Јас од вчера почнав да го следам тимот па не знам дали бил Герланд тренер на втората екипа или не.Ако не знаев дека бил тренер на втората екипа или воопшто не сум го знаел сигурно немаше да пишам дека треба да го назначат.Се извинувам што не сум напишал ПАК мастер.

Untitled.jpg
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Како мали деца, јас фала богу никој не чепкав во дискусијава, тоа што други се обидуваат да расипат некои работи тука јбга, не сум јас виновен, така да мене не ме обвинувај за тоа што е ваква темава од вакви како овој погоре.

Moли Бога да не дознаам кој си на некој фан-собир... толку од мене за овие навреди, продужи си
 
B

Borg_Drone

Гостин
Moли Бога да не дознаам кој си на некој фан-собир... толку од мене за овие навреди, продужи си
А што мислиш дека на тебе ти се плашам лично?Ајт со здравје, терај си по патот и не ме замарај ако немаш нешто попаметно да кажеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom