Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
26 ноември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
10
Продолжувањето на договорот на Суле ризично. Прочитав дека од управата не биле задоволни со неговата килажа односно со неговиот став на живеење како професионалец. Против Шпанија беше еден од најлошите. Веќе одамна не е во форма откако се врати после повредата на коленото, а против Вердер викендот не беше во ростер баш поради овие причини. Неколку кила накачил и Флик не бил задоволен. Под знак прашалник дали ќе му продолжат договор.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Продолжувањето на договорот на Суле ризично. Прочитав дека од управата не биле задоволни со неговата килажа односно со неговиот став на живеење како професионалец. Против Шпанија беше еден од најлошите. Веќе одамна не е во форма откако се врати после повредата на коленото, а против Вердер викендот не беше во ростер баш поради овие причини. Неколку кила накачил и Флик не бил задоволен. Под знак прашалник дали ќе му продолжат договор.
Во овие три примени голови од Лајпциг надбљудуај го што прави Суле и станува јасно зашто не сакаат да му продолжат.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Имаше некаков потенцијал да биде добар стабилен дефанзивец (со оглед на огромната градба), ама после повредата лани, ем е полош од што беше, ем станува уште полош.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
^ И денес гол даде, нормално.

Мусиала е огромен талент и супер се вклопува и покажува доста свежина во играта, ќе биде ѕвер.

Дејвис се врати :vozbud:

Сар некако ми се губи во напад, како секогаш да прави потег повеќе, а назад делува стабилно.

Рока не знам зошто го играат, уште од првата, никаков впечаток ми нема оставено.

Чупо Мотинг е топ замена за Лева, смирен, приземјен, на место играч, и си ги користи шансите. Реално, не доби многу топки денес, ама доволна беше таа од Гнабри.

Ајде сега давај ја Барселона :pistoldz:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Levandovski bese zamena na ne tolku mladi godini na Lukas Barios vo Dortmund.

Ps. Sega e cista klasa, steta sto ne glasat za najdobar igrac ovaa sezona, Levandovski e toa.
In 2006, 18-year-old Lewandowski was released by Legia Warszawa because they didn’t think he could cut it at a higher level and was simply not good enough for them...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Факензи, што ли се деси денес :( Паднаа малце оваа сезона, тоа е, не можеш цело време да играш на врвно ниво.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Hasan Salihamidzic about Upamecano @SkySportDE: „Of course we are thinking about him. We had a good meeting with his agents yesterday. Let’s see what happens” #TransferUpdate
 

Kajgana Shop

На врв Bottom