Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Интересно ама некако не ми се верува, 24м по сезона доколку е вистина ќе напраи огромни проблеми во Баерн.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759

Интересно ама некако не ми се верува, 24м по сезона доколку е вистина ќе напраи огромни проблеми во Баерн.
Brej kako propadna ovoj igrac. Go unistija povredite. Se nadevam deka nema vekje tolku cesto da se povreduva, i so toa kvalitetot kje dojdi na izraz so konstantno igranje.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Не е толку, лажни вести.
i jas sum ubeden deka ne e tocna informacijata. ako ne se lazam togas se zboruvase za 16-18 milioni godisno i taja suma veke bese golema.

nisto cudno od strana na neuer/negovi bliski da se siri taja lazna vest za neuer da ima bonus kaj javnosta bidejki ima mnogu kritika zaradi netovite baranja (sto e i opravdano ako se tocni brojkite i za plata i za vremetrajnosta na dogovorot).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Е вака реагира голем клуб, видоа дека ја погодија работата со Дејвис и одма се осигураа за во иднина. Нека повелат сеа ПСЖ или Сити слободно, гарант 2727272 милијарди ќе им побара Баерн и може да се сликаат. Се надевам и Интер со Лаутаро ќе изиграат слично, па ако веќе си оди нека го наплатат тоа сочно.
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
50
Поени од реакции
73
Сега прочитав дека конечно Сане ова лето доаѓа договорени е се подоцна деталите.... Дај конечно нека го земат и да заврши оваа сага ми се смачи.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.277

The first part of Sané's medical check will take place this evening at Säbener Straße with Dr. Jochen Hahne. The second part (cardiology and internal examination) will follow tomorrow [Bild]
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Таман кога ни треба длабок состав за претстојните натпревари во ЛШ се повреди Павард. И тоа како битен играч ќе недостасува на т.н. завршен турнир во ЛШ ако се пројде Челзи. Павард беше феноменален сезоната цела страна ја покриваше вршеше притисок, дефанзивно се снаоѓаше, асистираше и даваше голгови. Ќе недостасува.
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Сега ќе мора со Одриозола како десен бек на реваншот со Челзи. Не верувам дека Флик ќе го става Кимих како десен оти досега барем после рестартот на сезоната Кимих и Горецка одлично функционираа како тандем во средината и ќе се обиде Флик така и да остане во таа насока да го гради тимот во преостанатите мечеви од оваа сезона.
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
На 8 ми осминафиналниот меч со Челзи. Реванш во Минхен. Можам да кажам дека поминуваме 99% но мора да одигра сконцентрирано и добро. Нема калкулации. Челзи ќе биде многу ослабнат. Нема да играат: Пулишич, Аспиликуета, Педро (најверојатно), понатаму Алонсо (црвен картон) и Жоржињо (жолти). За Баерн единствен недостаток ќе биде Павард.
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Ebati fan klubot kade nema eben post posle osvoena LS. Sreka sto vasiot klub ne e umren kako vas.
Cestitki titula, zasluzeno!
Nema zatoa sto site navivaat za man utd. Za gjavolskiot umren klub jas ne znam sho narod ke bese samo barsa i utd. Vcera se igra ls finale a vo fan klub utd se pravi diskusija zosto go kupile shaw na primer ili vo 19 kolo oti izgubivme trebase da tepame. Eeii. Da ne ti se veruva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom