Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.277

Julian Nagelsmann confirms that Sandro Wagner wants to join Bayern





Ги гледал и кошаркарите каде што присутни биле и Кимих, Клозе и Мартинез.


Уште сумата да ја договорат и во јануари се враќа во Баерн.
 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Личиме на екипа пак...

Вагнер - сеоски Манџуќич али ќе заврши работава неколку месеци.

СКАЈ Германија вчера објавија брејкинг за Гризман. Има интерес кај нас да го донесеме на лето и да ја активираме клаузулата од 100 М.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.298
Личиме на екипа пак...

Вагнер - сеоски Манџуќич али ќе заврши работава неколку месеци.

СКАЈ Германија вчера објавија брејкинг за Гризман. Има интерес кај нас да го донесеме на лето и да ја активираме клаузулата од 100 М.
Гризман е катастрофа , не ни треба таков , ни треба некој што ке го носи нападот.
Еден Азар , Санчез , Марко Ројс
Еден од овие тројца
За првиов би дал и пола миљарда
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.277
Да не си правиме филмови. 100 милиони за еден играч нема да дадат. До 60 мил. максимум може ќе дадат некогаш за некој играч. Ништо повеќе.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.277

Хајнкес за Видал

И вчера постигна гол и асистенција.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Да не си правиме филмови. 100 милиони за еден играч нема да дадат. До 60 мил. максимум може ќе дадат некогаш за некој играч. Ништо повеќе.
Се слагам.

Али така викавме и пред 5 години коа се шпекулираше за Хави Мартинез кој имаше тогаш клаузула од 40 милиони а најскап трансфер на Баерн до тогаш беше Рибери - 25 милиони. Истиот муабет беше и за Пеп коа се шпекулираше коа сите збореа нема шанси да го донесат со таа огромна плата што ја бара...па го донесоа. Беше незамисливо пред 5 години некој у Баерн да има 15 милиони плата али денес е тоа реалност Лева ја има.

Такада ја не би избрзувал со заклучоци. Летоска плативме 42 милиони за талент онака. Башка Рибери си иде после сезонава кој е после Лева најплатен у Баерн, Чаби и Лам се пензионира. Тоа отвара реално доста пари за топ играч као Гризман. 100 милиони за играч како него у овој нереален пазар денешен е висока али очекувана цена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Личиме на екипа пак...

Вагнер - сеоски Манџуќич али ќе заврши работава неколку месеци.

СКАЈ Германија вчера објавија брејкинг за Гризман. Има интерес кај нас да го донесеме на лето и да ја активираме клаузулата од 100 М.
Пошо не било до тренерот рекоа... :) Ете колку не било до Карло, абе уште од првата утакмица на новиот тренер се примети разлика, и тоа разлика небо-земја, не некои нијанси. Со тоа се потврдува тезата дека Карло е апла преценет тренер и според мене неоправдано се става во клапата на најдобрите.

Инаку едно прашање, кога Јуп освои Триплета пред неколку години, Пеп на полусезона беше договорен или уште летото?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Пошо не било до тренерот рекоа... :) Ете колку не било до Карло, абе уште од првата утакмица на новиот тренер се примети разлика, и тоа разлика небо-земја, не некои нијанси. Со тоа се потврдува тезата дека Карло е апла преценет тренер и според мене неоправдано се става во клапата на најдобрите.

Инаку едно прашање, кога Јуп освои Триплета пред неколку години, Пеп на полусезона беше договорен или уште летото?
На полусезона објавија.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Пошо не било до тренерот рекоа... :) Ете колку не било до Карло, абе уште од првата утакмица на новиот тренер се примети разлика, и тоа разлика небо-земја, не некои нијанси. Со тоа се потврдува тезата дека Карло е апла преценет тренер и според мене неоправдано се става во клапата на најдобрите.

Инаку едно прашање, кога Јуп освои Триплета пред неколку години, Пеп на полусезона беше договорен или уште летото?
Немам никад кажано дека не е до тренерот...напротив. Али коа пукна бруката со ПСЖ реков дека за тој конкретен полом не е само Карло крив. И овде добро се сеќавам ја вртевте причата како екипава е готова и неможе да се носи со другите топ екипи од Европа. Мојата поента беше дека колку и да екипава не е на врвот со овие играчи нема шанси тоа да им е лимитот. Што и се покажа од кога дојде Јуп. Тука е преварата на Карло. Рака давам дека возвратната против ПСЖ нема ни од блиску да е иста ко првата утакмица.

А за Карло да кажеш преценет а освоил 3 ЛШ е малце тешко да го аргументираш. Башка го имате величено 100 пати како страшен тактичар поготво коа не здрви со Реал 4-0 у Минхен и сеа наеднаш не го бивало. Искрен да бидам не сум ни јас најсигурен за него. Никад не ми бил посебно симпатичен. Пре мртво ми е за мој вкус како тренер. Пример Хамес дојде на негова желба а под Јуп игра 100 пати боље него ли коа беше Карло...
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.298
Немам никад кажано дека не е до тренерот...напротив. Али коа пукна бруката со ПСЖ реков дека за тој конкретен полом не е само Карло крив. И овде добро се сеќавам ја вртевте причата како екипава е готова и неможе да се носи со другите топ екипи од Европа. Мојата поента беше дека колку и да екипава не е на врвот со овие играчи нема шанси тоа да им е лимитот. Што и се покажа од кога дојде Јуп. Тука е преварата на Карло. Рака давам дека возвратната против ПСЖ нема ни од блиску да е иста ко првата утакмица.

А за Карло да кажеш преценет а освоил 3 ЛШ е малце тешко да го аргументираш. Башка го имате величено 100 пати како страшен тактичар поготво коа не здрви со Реал 4-0 у Минхен и сеа наеднаш не го бивало. Искрен да бидам не сум ни јас најсигурен за него. Никад не ми бил посебно симпатичен. Пре мртво ми е за мој вкус како тренер. Пример Хамес дојде на негова желба а под Јуп игра 100 пати боље него ли коа беше Карло...
Со ПСЖ ке гледаме трета утакмица..
Има да ги набијат , нема да знаат кај да тераат.
Хамес и Тиаго одлично функционираат , тука се и Видал и Милер.Рибери има да побесне , mark my words..
Иначе , собир да направиме за со ПСЖ не ке биде лошо..?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Немам никад кажано дека не е до тренерот...напротив. Али коа пукна бруката со ПСЖ реков дека за тој конкретен полом не е само Карло крив. И овде добро се сеќавам ја вртевте причата како екипава е готова и неможе да се носи со другите топ екипи од Европа. Мојата поента беше дека колку и да екипава не е на врвот со овие играчи нема шанси тоа да им е лимитот. Што и се покажа од кога дојде Јуп. Тука е преварата на Карло. Рака давам дека возвратната против ПСЖ нема ни од блиску да е иста ко првата утакмица.

А за Карло да кажеш преценет а освоил 3 ЛШ е малце тешко да го аргументираш. Башка го имате величено 100 пати како страшен тактичар поготво коа не здрви со Реал 4-0 у Минхен и сеа наеднаш не го бивало. Искрен да бидам не сум ни јас најсигурен за него. Никад не ми бил посебно симпатичен. Пре мртво ми е за мој вкус како тренер. Пример Хамес дојде на негова желба а под Јуп игра 100 пати боље него ли коа беше Карло...
Не алудирав на тебе, знам дека и ти го ругаше за ситуацијата во Баерн. :) Инаку кога велам преценет мислам на тоа дека не чини да се става во класата на Ферги, Мурџо, Пеп, а многу ликови го ставаат, нарочито фанови на Милан. Да се разбереме, Карло си е добар тренер, ама братот е премногу ограничен, односно тера една иста формација и едни исти играчи, затоа и му прегоруваат доста често. Не е иноватор ко Мурџо, ко Пеп, ко Ферги, да измисли нешто од некој играч, абе Ферги од Вес Браун и Џон О Шеј направи играчи еј...

Мене ко фан на Интер и фан на фудбалот ми е тиња да гледам мртов Баерн, отсекогаш ми биле поим за екипа. Не е тоа тоа без Баерн го Германија, без Интер, Јуве и Милан во Италија, без Селтик и Ренџерс во Шкотска, без Реал и Барса во Шпанија итн итн. А околу реваншов, мислам дека ќе ги добиете ама тешко со три разлика, башка скоро невозможно е да не примите гол со оној нивни напад...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Не алудирав на тебе, знам дека и ти го ругаше за ситуацијата во Баерн. :) Инаку кога велам преценет мислам на тоа дека не чини да се става во класата на Ферги, Мурџо, Пеп, а многу ликови го ставаат, нарочито фанови на Милан. Да се разбереме, Карло си е добар тренер, ама братот е премногу ограничен, односно тера една иста формација и едни исти играчи, затоа и му прегоруваат доста често. Не е иноватор ко Мурџо, ко Пеп, ко Ферги, да измисли нешто од некој играч, абе Ферги од Вес Браун и Џон О Шеј направи играчи еј...

Мене ко фан на Интер и фан на фудбалот ми е тиња да гледам мртов Баерн, отсекогаш ми биле поим за екипа. Не е тоа тоа без Баерн го Германија, без Интер, Јуве и Милан во Италија, без Селтик и Ренџерс во Шкотска, без Реал и Барса во Шпанија итн итн. А околу реваншов, мислам дека ќе ги добиете ама тешко со три разлика, башка скоро невозможно е да не примите гол со оној нивни напад...
Фала богу дека не е у таа категорија. Никад не сум го сматрал за некој од таков калибар.

За со ПСЖ било каква победа ќе ја испере колку толку бруката од првата утакмица.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Со ПСЖ ке гледаме трета утакмица..
Има да ги набијат , нема да знаат кај да тераат.
Хамес и Тиаго одлично функционираат , тука се и Видал и Милер.Рибери има да побесне , mark my words..
Иначе , собир да направиме за со ПСЖ не ке биде лошо..?
Собир би било топ. Ќе се организира сигурно.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.298
Катастрофа
Фатени у нозете се
Слаб пресинг и влагаат во дуели ко пички
Заслужи Андерлехт да води
 

Kajgana Shop

На врв Bottom